Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Hic shell kullanmayan varsa 2-3 depo bitirsin görsün:)

Zaten aklımda bugün depo lambası yandı bi süre shell deneyeceğim bakalım fark olacakmı.

ilk marştaki sarsıntıda bana garip geldi, belki ben dikkat etmediğimden bilmiyorum ancak hissetmedim öyle birşey. Yani motor benzinli gibi değil çalışırken sarsılıyor ancak ben kabinde birşey hissetmiyorum.

Sarsıntı hissedilmeyecek gibi değil sende olsa sende hissederdin kesin
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

neyi?

Titremeyi. Shell Bp hic kullanmamış ve titreme olmayan bir arabada titreme başlatıyor bende öyle oldu en azindan

neyi?

Titremeyi. Shell Bp hic kullanmamış ve titreme olmayan bir arabada titreme başlatıyor bende öyle oldu en azindan
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten aklımda bugün depo lambası yandı bi süre shell deneyeceğim bakalım fark olacakmı.

Sarsıntı hissedilmeyecek gibi değil sende olsa sende hissederdin kesin[emoji4] ama neye göre oluyo veya olmuyor bu sarsıntı ve rölanti titremesi anlamıyorum.

Denedim şimdi hafif bi sarsıntı oluyor calistirirken. Stop ederkende daha hafifte olsa oluyor. Hafiflik göreceli ancak bence normal.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Denedim şimdi hafif bi sarsıntı oluyor calistirirken. Stop ederkende daha hafifte olsa oluyor. Hafiflik göreceli ancak bence normal.

Bazı anlarda bu sarsıntı ciddi hissedilir olabiliyor buda can sıkıyo işte. Bakalım bugün itibari ile shell nitro+ kullanmaya başladım. Bi farklılık (motor sesinde azalma, rölantide titreme ve ilk çalışmadaki sarsıntı) olacakmı araçta bi kaç haftaya net belli olur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi geceler;

Eğer rölantide titreme şikayetiniz var ise, hiç boşuna yakıtla falan uğraşmayın. Cumartesi günü 60.000 km bakımı için 71.000 km de Mersin Ergin Ford servisine gittim. Rölantide aşırı titreme var deyince, ben daha cümleyi bitirmeden tamam motor kulak takozlarını garantiden değiştiririz dediler. Şu anda araçta ne titreme ne de çalıştırıp durdururken aşırı sallantı var. Tek kelime ile müthiş oldu. Eminim ki orijinal takozlar fabrika çıkışı hatalı. Ford bunu biliyor ama hiçbir şey yapmıyor.

Bu arada sağ olsun Ergin oto bakım ücreti olarak araca sıkışmış olan 640 TL'yi büyük bir ustalıkla aldı. Hiç bir ekstra işlem yapılmayan bir araç için biraz fazla gibi bu ücret. Garanti hatırına katlanıyoruz.

Bu bakımda fren balatası çıkar diye korkuyordum ama sonuç iyi aynı balatalar ile yola devam.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hemen yukardaki arkadaş için yazılmıştı o. Neyse konu kapalı olsa yazamazdın zaten abi :) o iletimi sildim.

Sabah sabah güzel haber oldu arabayı ilana koymaya karar vermiştim ki şuan mahmut tuncer show eşliğinde yazıyorum  :claps:

Şaka bi yana önceki gün 60,000 bakımı yapıldı enjektörlere işlem yapıldı motor sesi gazı bırakınca şakırdama sesi gitti ama titreşim devam ediyordu yarın konya otokoç ile tekrar görüşeyim baktım olmuyor antalya tarafına gideriz uzak sayılmaz  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konya otokoç ile görüştüm pazartesi Anıl bey yardımcı oluyor durumu anlattım ve Antalya otokoçu aradılar aynı titreşim olmayabilir ama garanti kapsamında değiştirelim dediler perşembe günü parçalar gelince takılacak sonucu bekliyorum artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konya otokoç ile görüştüm pazartesi Anıl bey yardımcı oluyor durumu anlattım ve Antalya otokoçu aradılar aynı titreşim olmayabilir ama garanti kapsamında değiştirelim dediler perşembe günü parçalar gelince takılacak sonucu bekliyorum artık :)

Anıl beyi de tanırım

Şunu diyebilirim Konya otokoç benim gözümde başarılı bir servis değil

Bendeki titremeye de normal diyen adamlardı.Yazılım felan atalım biraz düzelebilir dediler,Kabul etmedim.Olabilirlerle hareket edip arabayı oynattırmam çünkü

Alakasız olacak belki ama Transit connect aracımızın radyosunda cd sıkışması problemi vardı.Geçen hafta götürdüm Konya otokoça usta kılıklı biri oldukça basit bir iki hareket yaptı ve ardından ''Radyoyu çıkarıp göndericez 20 güne gelir ''diye cevap verdi.Canım sıkıldı arka tarafında Anadolu sanayine gidip bir elektronikçi usta buldum.10 dakikada söküp cdyi çıkardı içinide bir güzel temizledi 25 lira tuttu.Şimdi ben bu aracın 700 liraya garantisini uzattım üstelik.Orada yaptığım hatayı anladım.Mecbur olmadıkça Konya otokoça gitmiyorum.Umarım sizin sorunuzu halledebilirler

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...'Radyoyu çıkarıp göndericez 20 güne gelir ''diye cevap verdi.Canım sıkıldı arka tarafında Anadolu sanayine gidip bir elektronikçi usta buldum.10 dakikada söküp cdyi çıkardı içinide bir güzel temizledi 25 lira tuttu....

Ankara otokoç titreşim için bana "enjektörleri çıkarıp Otosan'a göndereceğiz, 20 güne sonuçlanır" demişti. Onlara uysaydım; 20 gün arabasız kalacaktım üstelik sonunda sorunum hallolmayacaktı. Antalya Otokoç'ta 20 dk.da araç teslimi oldu ;)

Kahraman Karaçoban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ankara otokoç titreşim için bana "enjektörleri çıkarıp Otosan'a göndereceğiz, 20 güne sonuçlanır" demişti. Onlara uysaydım; 20 gün arabasız kalacaktım üstelik sonunda sorunum hallolmayacaktı. Antalya Otokoç'ta 20 dk.da araç teslimi oldu ;)

Yani

Koskoca yer açıyorlar ama ekiplerinde iş yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.