Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu yazılımla kolaylıkla giderilebilecek bir şey, motor soğukken biraz daha zengin bir karışım verecek rölantide, hepsi bu.

Bence yetkili servisle görüşün, gerekirse de Otosan'a bildirin. 

Çünkü önlem alınabilecek bir durum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar benım arabamda da titreme arttı.

servise gittim. 2 gün bırakacağımı söylediler komple yazılım atacaklarmış arabaya 1 gün o sürüyormuş. yarım günde bilgisayara bağlı iken yol testine çıkacaklarmış. ondan sonra düzeleceğini söylüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Videoyu cekerken yanimda arkadasim vardi bu normal bi dizel titremesi dedi. Sonra gidersin servise falan dedi 30.000 bakimida yaklaştığında caydım, ama %90 eminimki aküden. Ilk çalıştırmada klimayi ve muzigi acmadan bi 5-10 km gidersem titreme olmuyor ama çalıştırdığım an muzigi açarsam ilerde ışıklarda hissediyorum. Bilmiyorum belki piskolojik, cunku azda olsa yapmadığı oluyor.

müziğin sesini titreme anında kıs azalıyor mu bak bakalım.Muhtemelen bas sesleri de motor titresimiyle birleşince problem oluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

müziğin sesini titreme anında kıs azalıyor mu bak bakalım.Muhtemelen bas sesleri de motor titresimiyle birleşince problem oluyor..

Yok alakı yok müzkle falan :) 

Yakıt değişimine gidicem shell bp opet almicam artık bakalım yarın Total denicem 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri bey bende bu sorundan dolayı muzdaribim nette arama yaparken bu konuyu buldum ve foruma üye olmaya karar verdim.

Bende sorun hakkında kısaca özet geçiyim;rölantide çalışırken özellikle sürücü mahalinde hissedilebilir lakin çokda rahatsız edici düzeyde olmasada titreme var.Direksiyon,kilometre üstü ve gaz pedalının yanına konsola ayağını yapıştırınca titremeyi hissetmek çok daha bariz oluyor.

Siz bir çözüm bulabildiniz mi?Bende araştırma safasındayım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri bey bende bu sorundan dolayı muzdaribim nette arama yaparken bu konuyu buldum ve foruma üye olmaya karar verdim.

Bende sorun hakkında kısaca özet geçiyim;rölantide çalışırken özellikle sürücü mahalinde hissedilebilir lakin çokda rahatsız edici düzeyde olmasada titreme var.Direksiyon,kilometre üstü ve gaz pedalının yanına konsola ayağını yapıştırınca titremeyi hissetmek çok daha bariz oluyor.

Siz bir çözüm bulabildiniz mi?Bende araştırma safasındayım...

Ayni sekilde bende de sag bacagimi yapistirinca rahatsiz ediyor gercekten. Yarin sabahtan arabayi servise birakma niyetim var ama galiba persembe sabahtan birakicam gibi bakalim. 30.000 bakiminda gittigimde dogal oldugunu soylediler ama degil yani
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri bey benim bu ikinci 2012 model focus tdci style aracım diğerinde kesinlikle böyle bir titreme yoktu bu araçda benim çok dikkatimi çekti birazda titiz birisi olunca kafaya takılıyor.Lakin gerçekten normal bi durum değil.Bende gelecek hafta içinde servise götüreceğim.Siz servisten sonraki tecrübenini paylaşırsanın çok sevinirim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri bey benim bu ikinci 2012 model focus tdci style aracım diğerinde kesinlikle böyle bir titreme yoktu bu araçda benim çok dikkatimi çekti birazda titiz birisi olunca kafaya takılıyor.Lakin gerçekten normal bi durum değil.Bende gelecek hafta içinde servise götüreceğim.Siz servisten sonraki tecrübenini paylaşırsanın çok sevinirim...

Tabi burdan yazarim gidemezsem siz giderseniz yazarsaniz sevinirim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizellere yeni yazılım yüklüyorlar serviste. Ben perşembe gideceğim. Yazarım neticeyi.

Bugün motor çalışma sıcaklığına gelince vites kolunun oradan gürültü ölçümü yaptım.

rölantide 31db

2000 devirde 37db 

Arkadaşlar bu sorunlar 1.5 tdci ile azalacak :yeah: Otomatiği ile yenilersiniz artık hemde daha güçlü olacak

1.5 motoru renodan alacak diye biliyorum. otomatik de edc olur bu durumda. çok şikayet alıyordu bu ikili... (sanırım edc ile dsg ve kia/hyun otomatik aynı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizellere yeni yazılım yüklüyorlar serviste. Ben perşembe gideceğim. Yazarım neticeyi.

Bugün motor çalışma sıcaklığına gelince vites kolunun oradan gürültü ölçümü yaptım.

rölantide 31db

2000 devirde 37db 

1.5 motoru renodan alacak diye biliyorum. otomatik de edc olur bu durumda. çok şikayet alıyordu bu ikili... (sanırım edc ile dsg ve kia/hyun otomatik aynı)

Tamamen hatalı bilgi maalesef. 1.5 lt ünite %100 ford'un ürünü hatta üretiliyor bile. Otomatik ile bilgiler sitemizde mevcut.

Edc ile dsg farklı şeyler ana sistem aynı. Kia hyundai birebir aynı.

BKNZ: Ford dünyasından haberler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özer bey(TİTREME MAĞDURLARI OLARAK) neticeyi sabırsızlıkla bekliyoruz...

aslında biçok nedeni var?

1-Turbo hortumlarının herangibirinde kaçak olabilir

2-Hava filtresinin alt takoz lastiklerinde yıpranma olabilir

3-Motor takozlarında özellikle sol motor takozında aşınma olabilir

4-Yakıt sisteminde sıkıntı olabilir (kötü mazottan kaynaklanan pislik)

5-Yazılımsal bir pronlem olabilir dediğiniz gibi

Nacizane aklıma gelenler bunlar :)

Sami Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.