Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault'un yeni dizel motoru. 1.6 dci 130 ps

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Makyajlı Megane ailesi ile birlikte yeni 1.6lt dci 130bg motor geldi. Fiyatlar açıklanmış. GT line donanımla 60.700TL fiyat açıklanmış. Renault genelde 3-4bin civarı liste üzerinden indirim yapan bir firmadır. Listeyi kopyalayamadım. İlgili sitenin linkini veriyorum. 130bg'lik motor bu sınıfta muadilleri arasında piyasadaki en kuvvetli dizel oluyor. (1.4-1.6lt dizel) Oldukça uzun zamandır söz edilen ve beklenen bir motordu.

http://www.otomobil....kiye-fiyatlari/

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajlı Megane ailesi ile birlikte yeni 1.6lt dci 130bg motor geldi. Fiyatlar açıklanmış. GT line donanımla 60.700TL fiyat açıklanmış. Renault genelde 3-4bin civarı liste üzerinden indirim yapan bir firmadır. Listeyi kopyalayamadım. İlgili sitenin linkini veriyorum. 130bg'lik motor bu sınıfta muadilleri arasında piyasadaki en kuvvetli dizel oluyor. (1.4-1.6lt dizel) Oldukça uzun zamandır söz edilen ve beklenen bir motordu.

http://www.otomobil....kiye-fiyatlari/

Renault doğru yolda...

En azından sportif HB almak isteyenler için berbat iç ergonomisine rağmen iyi bir seçenek GT Line serisi.

Hem sış hem iç görünüş olarak dinamik sportif bir görünüm hedeflenmiş, koltuklar daha başarılı, süspansiyon daha sportif ayarlı, motor ise zaten kağıt üstünde harika. Tüketim/emisyon/performans lideri.

Şehir içinde 5 litre altında tüketim. 104 g/km CO2, 320 Nm tork, 10 saniye altında 0-100 km/h değeri, hepsini alt alta yazınca gerçekten cazip görünüyor.

Hele bir de istekli devirlenen ve düşük devirde de yeterince güç sunan bir kullanım karakteri sergiler ve 6 ileri şanzıman ve start-stopla birlikte gelirse ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir araç olur.

Şimdiden bravo!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet arkadaşlar dci renault motoru benim amatör olarak uzmanlık alanı istediğinizi sorun 170.000 km yaptım bu motorlarla, çipledim kullandım çiplemedim kullandım, hiçbir sorun yaşamadım, kağıt üzerindeki değerleri yola yansıtan motorlar, en az kağıt üzerindeki kadar ekonomikler ve qasqai de,çipledikten sonra, aldığım performans da oldukça iyi idi,

bu yüzden, 1.6 dci motoru özellikle yenilenecek olan qasqai ile ben de beklemekteyim çünkü yurt dışı yayınlarda, nissan firmasının, özellikle şikayet olan iç mekan kalitesini de arttıracağını okudum, ciddi olarak ilerleyen süreçte takrar düşünebilirim.

tabi ki nissan larda; ben renault markasından çok haz almam ama bu tabi yanlış bir önyargı da olabilir. enson bir kaç ay önce 1 haftalığına yeni megane hb 110 bg kullanmış idim iç mekan kalitesi konusunda şüphelerim devam ediyor. kalitesine ısınamadım, motor ise o araçta iyi iş çıkarıyor idi, 1.6 dci de çok olumlu olacaktır bence....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 110luğa göre 1.6 130luk motor aynı versiyonda 4000 TL daha pahalı :blink: :blink: :blink: ki neredeyse %7 falan demek..Hatta aktüelde bu 4000i de geçiyordur. Çünkü 110lukta daha fazla indirim yaparlar, pazara yepisyeni en iyi diye son teknoloji bir motor sunmuşlar. Haberdar olan zaten alacak olan kaç paraysa verecektir o farkı.

Bu motor 4X4 olarak qashqaide getirlirse çok sükse yapar.

Bi işe yaramaz o ayrı ama sükse yapar.

Bu arada o motor o fiyat farkını esasen hakediyor. Çok acaip teknolojik bir motor.Maliyeti de acaip yüksek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 dci 105 liğin performansı fena değil ama Engin beyin belirttiği gibi aşırı konfor odaklı. Aracın dış görünüşündeki sportif havayı sürüşüne yansıtamıyor. 1.6 130 luk ise performans olarak kağıt üstünde kalmayacaktır ama süspansiyonlarıda ona göre iyileştirdilerse eğer o zaman daha güzel olur, tabi birde ekonomisi nasıl olacak o var asıl :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıdaki mesajda liste fiyatı 60.7bin TL

Bir renault için çok para.Kendi aracımı almadan evvel megane ve fluance a da bakmıştım işin açıkçası iç konsol ve malzeme kalitesi focus un oldukça gerisindeydi.Hele o direksiyona inanamamıştım bir ara clio kullanmıştım onun bile direkiyonu daha sportif ve güzeldi.Geçen gün karabağlarda bir ara sokakta gidiyorum bir fluance kahvenin duvarına çarpmış aracın önü bildiğiniz pert olmuş ama işin ilginç tarafı ise o sokak öyle dar ve kalabalık bir sokak ki isteseniz bile 40 km nin üstüne çıkamazsınız.Ama araç sanki 90 km hızla vurmuş gibi dağılmış aracın önü.

Tek üzüldüğüm konu 1.6 c segmentindeki en kuvvetli dizel motor hani bizimdi diyorum şimdi. :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bu motor 4X4 olarak qashqaide getirlirse çok sükse yapar.

Bi işe yaramaz o ayrı ama sükse yapar.

Bu arada o motor o fiyat farkını esasen hakediyor. Çok acaip teknolojik bir motor.Maliyeti de acaip yüksek

4X4 olmasa da;

Nissan Qashqai 1.6 DCI Platinium Manuel AVM Start/Stop Fiyatı 83.990 bin TL

Referans amaçlı: Aynı donanım SS yok 1.5 DCI Fiyatı 77.678 bin TL

Birde rakiplere bakalım

Hem otomatik hem 2.0 ve 4 çeker

Tiguan 2.0 TDI 140 PS Tiptr. DSG 4MOTION 85.800 bin TL

Hem otomatik hem 2.0 bu 2 çeker

Titanium 2.0TDCi 140PS PowerShift Otm. 96.000 bin TL (Bunun hem yenisi gelecek hemde 90'a alınır)

Hem otomatik hem 2.0 bu da 2 çeker

Yeni Koleos Privilege 2.0 dCi 150 bg BVA Euro 5 98.800 bin TL (Bunu da 90 civarı verirler)

Nissan neyin kafasında acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.