Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault'un yeni dizel motoru. 1.6 dci 130 ps

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bu arada sanzıman tasarrufa göre ayarlanmış ve tasarrufa önem verilerek hazırlanmış bir motor sanzıman konbinasyonu yapılmıştır...Fazla birşey beklemek gereksiz....(Ama ben beğendim söyleyeyim genede.... :D )

Nasıl 1.9 dci motora göre tasarruf sağladıklarını anlatıyor....

VE motorun tanıtımı..... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski TDCI tablosunda overboostu gösteriyordu. Yaklaşık 3200 dk kadar min 240 torq verdiğini var sayalım doktorum....Yola yansıması da scenic de böyle....

eski tabloda var boss.ona göre artı eksi bişey düşünürsün.... :D

Degerler belli zaten 290 nm Torq veriyor.

Tahmine yer yok bizde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

270 vermiyor mu? 1 ve 2. vites'te overboost yok 3, 4 ve 5'de var. 1750-2800 arası Max torq. veriyor. 2800 devirden sonra 230-220-210 diye bir anda düşer. 4000 devirdede 109 hp güç veriyor. 4000 devirden sonra kasmanında bi anlamı yok. En iyisi turbo benzinli :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

240'ı 2800 dd'e kadar veriyor maalesef :unsure:

ben overboost ile 3200 dk kadar verebilir mi diye sordum doktorum???tabloda yok ama bi çıkarım yaparız heralde.... :)

270 vermiyor mu? 1 ve 2. vites'te overboost yok 3, 4 ve 5'de var. 1750-2800 arası Max torq. veriyor. 2800 devirden sonra 230-220-210 diye bir anda düşer. 4000 devirdede 109 hp güç veriyor. 4000 devirden sonra kasmanında bi anlamı yok. En iyisi turbo benzinli :D

onun açısını benzinlikte çıkartıyor ama.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında 1.4 140 Hp TSİ 7-Gang DSG Octavia test sürüşü tapmıştım.

O günden beri hayalim turbo-benzinli bir araç sahibi olmak fakat bu benzin fiyatlarıyla hep hayal olarak kalacak :)

Doktorum octi ile istersen az da yakabilirsin..Tek gereken ayağının yerinde tüy olması..... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sunu unutmayalım tdci da overboost mevcut o tabloda yok. :rolleyes:

109hp Focus ile 105hp Megane arasında yol üzerinde ciddi bir fark yok, 115hp lik Tdci 109hp lik Tdci den gene çok farklı değil, bana göre 115hp lik Tdci 130hp lik Dci karşısında en fazla GameOverboost yapabilir!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli motor, şanzuman, direkson, fren..... :rolleyes:

Benzinli-dizel motorları iyidir ve kabul de görmüştür.

Örneğin Laguna II 1.6 16v aracımdaki 110hp 148Nm lik motoru çok severdim, son derece esnek ve gerektiğinde ekonomik olabilen bir motordu ve Toyota ile Honda nın 1.6 110hp lik motorlarına eş değer performans sunarken Honda ile birlikte Toyota dan daha yüksek ekonomi potansiyeline sahiptiler.

Ama Renault un ürettiği iyi bir direksiyon var mı gerçekten hatılamıyorum, frenleri ise son yıllarda epey ilerleme gösterdiyse de en iyi de değil hala.

Örnek videodaki Scenic i çok beğendim; dış rengi, iç rengi ve motoru çok güzel. Makyajlanıp bir de çift kavrama vites eklenirse çok çekici bir seçenek olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.