Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yenilenen Yüzü Ile Renault Megane

Kutluhan A.

Önerilen Mesajlar

Yüz yenilendi fakat 2008'de aldığı 5 yıldız'ı hala hak ediyormuydu? Ncap 2014 sonuçlarını açıkladı maalesef bu da 3 yıldız ..

Yeni model testine yan darbe ve arka koltuk baş koruması vasat kalırken yolcu koruma iyi durumda. Az önce Courier sonucu vermiştim ondan 1 puan düşük megane yani sınıfı itibarı ile düşük kalmış durumda.. Güvenlik ekipmalarıda eksik olduğu için 4 yerine 3 yıldız ile değerlendirilmiş.

2014 sonucu megane 3

http://euroncap.com/results/renault/megane/555.aspx

2008 sonucu megane 3

http://euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar kötü diye nitelendirebilecegimiz bir arabanin RS postuna burundugunde neler yaptigi, hot hatc sinifinin lideri konumuna yerlesmesi beni en cok sasirtan sey.

Yoksa tasarlanmış en Çirkin megane, en kalitesiz Megane, en bos ruhsuz megane hgibi yakistirmalari pek hala yapmak zor degil benim icin.

Benim icin Megane Ethem Genim in kullandigi s 2000 klasmaninda yarisan arabadir. Onun haricinde pek ilgilenmek nasip olmadi Megane aileaiyle.

Hatta arada videolarini acip eski gunleri yad ederim. Daha ikinci el megane Coupe lere bir goz atip Ethem Geniminki gibi yapma hayalleri kurarim.

Makyaja gelince beni ilgilendirmedigi gibi Renault Türkiye yi de pek ilgilendirmemis olacak ki hic reklam falan rastlamadik bu zamana kadar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyaja gelince beni ilgilendirmedigi gibi Renault Türkiye yi de pek ilgilendirmemis olacak ki hic reklam falan rastlamadik bu zamana kadar. :)

2 hafta falan döndü abi reklamlar rast gelmedin herhalde :) 

Birde şimdi bu araba tekrar iyileştirme yapıp tekrar teste girebilir mi yoksa makyajı veya yeni kasayı mı beklemek zorunda ? Yoksa yani rezillik bunlara dikkat eden megane falan almaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hafta falan döndü abi reklamlar rast gelmedin herhalde :)

Birde şimdi bu araba tekrar iyileştirme yapıp tekrar teste girebilir mi yoksa makyajı veya yeni kasayı mı beklemek zorunda ? Yoksa yani rezillik bunlara dikkat eden megane falan almaz..

Algida secicilik yapıyorum muhtemelen. :)

Fluence hala teste girmedi galiba ve Türkiye de hala liste basi.

Elektriklisi 4 yildiz almisti ama normali hic girmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm Renoculara gelsin bu övüp duruyolardı Megane ' ı Clio' yu   :kıhkıh:

Renault'un makyaj ile güncellediği Megane hatchabck, Euroncap testinden 3 yıldız aldı.

140373192496489478.jpg

2008 yılında, Euroncap'ınn güvenlik testlerine katılan Megane hatchback beş yıldız almayı başarmıştı. 2009 yılının Şubat ayında test puanlamasını değiştiren ve zorluk derecesini arttıran Euroncap'ın yeni sistemine göre tekrar testlere katılan makyajlı Megane hatchback, aldığı sonuç ile hayal kırıklığı yarattı. Testler sonucunda üç yıldız alabilen yeni Renault Megane, önden çarpmada 15.8 puan, yandan araca çarpmada 8 puan, yandan direğe çarpmada 6.6 puan ve arkadan çarpmada 1.4 puan alarak, yetişkin korumada yüzde 83 başarı anlamına gelen 32 puan almayı başardı. Önden, yandan ve arkadan gerçekleşen çarpışma testlerinde gövdesi stabil kalan Megane sürücü ve yolcu üzerinde yüksek değerde koruma sağlayabildi. Yeni Megane'nin çocuk korumada aldığı yüzde 78 başarı anlamına gelen 38 puanın dağılımı ise şöyle; 18 aylık çocuk koruma 12 puan, 3 yaşında çocuk koruma 11.2 puan, çocuk güvenlik özellikleri 3 puan ve çocuk koltuğu kurulum özellikleri 12 puan. Güvenlik yardımcıları bölümünde rakiplerini gerisinde kalarak 6 (%48) puan alan yeni Megane, yayanın baş bölgesini korumada 14.2, karın bölgesini korumada 1.8 ve bacak bölgesini korumada 6 puan alarak toplam yaya korumada 22 puan ile % 60 başarı gösterdi. 

kaynak : ototeknikveri.com

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

seksenlerin sonunda başlayıp doksanlarda devam eden TOFAŞ'ın yaptığı gibi 1988 yeni kasa DOĞAN 1991 aynalar değişir DOĞAN L olur,1992 ön kapı camlarında büyük yenilik elektrikli camlar motor ise TEMPRA laştırılır ve DOĞAN SL meydana gelir,artık 1993 olmuştur farın altına çıtalar agresif görünüm için aliminyum alaşımlı jantlar kapı döşemeleri monoblok olmuştur,4 yıl sonra ise bambaşka bir değişim devrim niteliğinde motor enjeksiyona geçmiş direksiyon ise KUŞ serisinin hakkını vererek kuş gibi hafifleşmiş hidrolik olmuş jantlarımız ise altı kanatla yeniliğin dışa bakan tarafı yansıtır duruma gelmiş;benim nazarımda RENAULT'un kaliteside mutasyonuda TOFAŞ'dan bi farkı yok aynı kalitesizlik ufak tefek farda panjurde oynama hepsi o.Değişmeyen tek şey halkımızın bu tenekeyi hala satın alablmesi...

Eski Tofaş yeni Fiat artık makyajlarda far ve stop'u da değiştiriyor. Hakkını yememek lazım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Yüz yenilendi fakat 2008'de aldığı 5 yıldız'ı hala hak ediyormuydu? Ncap 2014 sonuçlarını açıkladı maalesef bu da 3 yıldız ..

Yeni model testine yan darbe ve arka koltuk baş koruması vasat kalırken yolcu koruma iyi durumda. Az önce Courier sonucu vermiştim ondan 1 puan düşük megane yani sınıfı itibarı ile düşük kalmış durumda.. Güvenlik ekipmalarıda eksik olduğu için 4 yerine 3 yıldız ile değerlendirilmiş.

2014 sonucu megane 3

http://euroncap.com/results/renault/megane/555.aspx

2008 sonucu megane 3

http://euroncap.com/tests/renault_megane_2008/337.aspx

Arka kemer hatırlatma ikazı devreye alınarak tekrar değerlendirildi ve sonuç artık 4 yıldız :yeah: 

http://euroncap.com/results/renault/megane/589.aspx

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.