Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Arabayı aldığım zamandan beri olan ortalamam. Şu ara da şehir içi 6.3 civarı ile gidiyorum. 

Araç bilgisayarı 0.2 kadar düşük gösteriyor hep.

Bir de fullerken dikkat edip pompa atana kadar değil taşana kadar doldurmak gerekiyor. O da 0.3 e kadar bile oynuyor gözlemlerime göre. 

Screenshot_20170623-214949.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt tüketim değerlerim inandırıcı gelmemişti bir güzergah kaydedeyim dedim. Bir de son durum aldığım yakıtla ilgili fotoğraf paylaşacağım.

[emoji108]

[/url]

Selamlar tekrardan 604 km kala yakıt aldım 140 tl ye doldu. 5.28 lt /100km ye denk geliyor.

Ortalama hıza bakarak şehir içi denilebilecek düzeyde hız olduğu görülmekte. 5.0 a çıkmasının sebebi karavanla kartepe kuzuyayla ya çıktım. Biraz fazla yaktırdı.

2a1036ef71907e5bb2aa10aa605e0971.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5lt nin altındaki oranlar benim için çok ütopik geldi arkadaşlar. Benim son testim Manisa-Ankara ortalama hız: 92 yakıt tüketimi 5.2 lt yıl içinde çoğu zaman kısa mesafe bindim. Bir kez dpf açtı bir süre belli devirde sürdüm. Ancak başka dpf açmadı. Acaba enjektör ve dpf temizliği yaptırsam bir fark olur mu? Yeni sayılırım aracı geçen eylülde aldım.

Forumu takip etmeye yeni başladım. Çok faydalı buluyorum. Umarım paylaşımlarımız bu şekilde faydalı şekilde devam eder. Teşekkür ederim. Saygılarla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5lt nin altındaki oranlar benim için çok ütopik geldi arkadaşlar. Benim son testim Manisa-Ankara ortalama hız: 92 yakıt tüketimi 5.2 lt yıl içinde çoğu zaman kısa mesafe bindim. Bir kez dpf açtı bir süre belli devirde sürdüm. Ancak başka dpf açmadı. Acaba enjektör bey dpf temizliği yaptırsam bir fark olur mu? Yeni sayılırım aracı geçen eylülde aldım.
Forumu takip etmeye yeni başladım. Çok faydalı buluyorum. Umarım paylaşımlarımız bu şekilde faydalı şekilde devam ederim. Teşekkür ederim. Saygılarla...

Dpf ın çalıştığını nasıl anladiniz merak ettim.

Enjektör temizlemek daha iyi de yapabilir daha kötü de. Bu işi iyi bilen birine götürmeniz gerekiyor. Ben enjektörleri komple değiştim neredeyse yüzde 30 daha az yaktığını gözlemledim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dpf ın çalıştığını nasıl anladiniz merak ettim.

Enjektör temizlemek daha iyi de yapabilir daha kötü de. Bu işi iyi bilen birine götürmeniz gerekiyor. Ben enjektörleri komple değiştim neredeyse yüzde 30 daha az yaktığını gözlemledim.

Kısa mesafe gittikten sonra fan çalıştı yoğun bi şekilde.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısa mesafe gittikten sonra fan çalıştı yoğun bi şekilde.

Tek belirleyici şey fan değil ki. Hava 40 derece fan in çalışması oldukça normal. Dpf ın regen stratejisi genelde kullanıcının anlasamamasi üzerine düzenlenir. Nedenini bilmiyorum. (Ford için bu böyle sanirim)
En iyi yöntem elm kablo ile bakmak ya da bluetooth elm ile sürekli takip etmek.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.