Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

dün bilkent shellden depoyu doldurdum sıfırladım eskişehir yoluna kadar 50 sonrasında 70 sabitle şaşmaza gittim kavşağa geldiğimde 3.9du

sonra sanayi içinde 2-3 saat dolaştım eve geldiğimde 4.5 filandı. bugunde okula gittim geldim 5.1 oldu. 3.9 ortalamayla 10küsür km yol gitmek hoşuma gitti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Slm benim araçta 3800 km eşimle ben kullanıyoruz 5 ltreyi daha görmedim her mazot alışımda yol bilgisayarını sıfırlarım 50 tl opet mazotuyla 280 km yol gidebiliyorum.km başı 200 kruş bile yakmıyor.ortalaması...

Turgay bey 50 tl lik mazotla nasıl ölçüm yapıyorsunz ?

Serkan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben hiç   yol bilgisayarını 0 a düşürmedim dizel aracın yakıtı 5 lt altında kullanmak motora zarar verdiği için genelkde yol bilgisayarı 5o km kaldı yazınca hemen gidip alıyorum aslında uyarı gelir gelmez almak lazım eğe bende 0 olduğunu düşünürsem bende bende  90 tl mazotla 327 km falan yapmış olurum..en güzeli depoyu fulle sonra biraz git tekrar fulle gittiğin km ye göre hesapla :) ama bana yinede fazla yakıyormuş gibi geldi bu arada yol bilgisayarını sürekli sıfırlarsan ortlama yakıt tüketimini hesaplamaz ben hiç sıfırlamıyorum ilk aldığm zamanlar bikaç kez sıfırlamıştım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3800km

İlk bakımdan sonra tüketiminiz düşecektir. Serviste konulan motor yağlarını almayın. Kendiniz dışardan Castrol Edge veya Mobil1 5w30 alıp serviste değiştirin. Tüketiminizdeki düşüşü ve motor sesindeki azalmayı göreceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk bakımdan sonra tüketiminiz düşecektir. Serviste konulan motor yağlarını almayın. Kendiniz dışardan Castrol Edge veya Mobil1 5w30 alıp serviste değiştirin. Tüketiminizdeki düşüşü ve motor sesindeki azalmayı göreceksiniz.

ve en önemlisi tdci'ı eko sürmeyi öğrenince.. değil mi :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarın yapıcam bende canım çekti

Erkek adamsın tabi yapıcan :D

Geniş yerlerde hiç kullanmıyorum fakat dar yerlerde çok rahatlık oluyor.İleri vitese direksiyonu hızlı hızlı çeviriyor geriye takınca yine hızlı hızlı çeviriyor,bazen aracı hiç oynatmadan ileri geri vites yapıp oynuyorum :)

ve en önemlisi tdci'ı eko sürmeyi öğrenince.. değil mi :kıhkıh:

Evet çok kasınca çok düşük rakamlar yakalabiliyor :D Şampiyon falan filan bile yaptı bu araba beni. Ama ilk bakıma kadar tüketimin yüksek olması çok doğal. Ve ben pek kulak asmıyordum ilk bakımdan sonra tüketimin düşecek diyenlere fakat cidden düşüyor. 10.000 km de iken 7 litre görüyordum şehir içinde. Şimdi 6 litreyi geçmiyor arada kaptırsam bile.

1.6 tdci 150 beygirlik 380 nm bi-turbo motor çıksa fenada olmazdı !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servise kendi aldığımız yağı götürebiliyor muyuz? Bende edge 5-30 hazır var bir yıldır duruyor evde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis de 5-30 yağ kullanıyor ama markasını bilmiyorum. Sonuç olarak markası bir yana kendimiz yağ veya diğer parçaları götürebiliyor muyuz bakımda?

Bu arada asıl konu ile ilgili; benim yaptığım denemelerde sola oto park için yer ararken araçlarla aradaki mesafeyi daha fazla tutmak gerekiyor.

Geçen gün aracın rahat sığacağı sol boşluğu bulamadı. Ortam müsaitti, birkaç deneme yaptım. İleri sağda araç vardı. Burun sorun olmasın diye sola yanaşmıştım. Sonuncusunda 75cm kadar açıktan arattım. Hemen buldu. Girerken de önce hafif kırdı, burun kurtarınca tam kırıp girdi.

Bizim Servet başkan sandım  iyimi :D

benziyoda yahu :)

?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O işler boş.Tamamen ticari işler. Ford ile Peugeot-Citroen ve Volvo aynı motoru kullanıyor. Volvo servislerinde varil Egde kullanıyor.Ben mobil1 götürdüm Edge koyuyoruz neden getirdin bunu falan dedi. Hatta 0w30 koyuyorlarmış, ben getirdiğim mobil1 5w30u koydurdum. Türkiyedeki yakıt kötüymüş ve çevre şartları ağırmış.Ondan 0w30 koyuyorlarmış Volvo'nun 30 küsür ülkedeki sonrası hizmetler sorumlusu Sabri Beyin dediğine göre.

Peugeot ve Citroen yağ spesifikasyonlarını karşılıyor Mobil1 ve fakat Ford spesifikasyonlarını karşılamıyor. Ulan bunların ikiside aynı motor :D

Ben Volvoya Mobil1 koydum çok memnunum. Şıkırtılar homurtular geçti.Anlatsalar inanmazdım. Şimdi Focus'a koyacağım 1500 km sonra. Onda da seslerin kesileceğinden eminim.

Castrol Edge'de iyi yağdır.

Götürüyorsunuz. Parçalar orijinal ise sıkıntı yok. Yağda götürebiliyorsunuz. Uygun viskotizede olmasına ve götürdüğünüz yağı koyduklarına emin olun gerisi boş.

Serviste mazot filtresi 100 dışarda aynısı 70,serviste orijinal polen 50 dışarda karbonlu yan sanayisi 15-orjinali 40, hava filtresi serviste 40-45 dışarda orjinali 30 yan sanayisi 15 :)

Polen filtresi hariç parçalar orijinal olsun. Faturayı saklayın. Mümkünse servis formuna uygun viskotizedeki yağ getirdi diye yazsınlar.

Sonuçta otosan olası bir problemde benim söylediğim şartları sağlayan yağ kullanmamışsın kullanıcı hatası, garanti kapsamına girmez diyebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta otosan olası bir problemde benim söylediğim şartları sağlayan yağ kullanmamışsın kullanıcı hatası, garanti kapsamına girmez diyebilir.

İyide serviste mobil1 veya castrol edge diye yazmıyorlar ki. 5w30 yağı müşteri kendisi getirdi  veya müşteri yağını kendisi getirdi yazıyor. Ben yağımı kendim götürüyorum çünkü koyduğu yağa güvenmiyorum.Zaten ilk bakımda fmy koyduktan sonra şakırtılar şukurtular arttı.

Ford ithalatçısı Koç grubu diyor ki servislere bundan sonra benim şirketim olan Opetin yağını kullanacaksınız :D Gelde gülme :muha:

Tamamen duygusal :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide serviste mobil1 veya castrol edge diye yazmıyorlar ki. 5w30 yağı müşteri kendisi getirdi  veya müşteri yağını kendisi getirdi yazıyor. Ben yağımı kendim götürüyorum çünkü koyduğu yağa güvenmiyorum.Zaten ilk bakımda fmy koyduktan sonra şakırtılar şukurtular arttı.

Ford ithalatçısı Koç grubu diyor ki servislere bundan sonra benim şirketim olan Opetin yağını kullanacaksınız :D Gelde gülme :muha:

Tamamen duygusal :)

o zaman tamam, banada fmy koydular mal gibi sormadım baştan ama hem bi fark hissetmedim hemde paraya kıyamadım kullanıyorum. bir dahaki sefere fordun onayladığı castrol veya mobil koydurcam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.