Jump to content

H7 Ampul Karşılaştırmalı İncelemesi

Cem Boneval
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

7 saat önce, Semih O. yazdı:

Bence bu konuşmadan çıkacak sonuç, "o zaman halojenle devam" olmalı.

Şimdilik öyle olacak  .Facebook grubunda yaptıran bazi arkadaslar var.Bakalim ne olacak sonuç:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.08.2021 - 11:40 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

pahalı modellerin çoğunda ömür daha kısa.. uzun hüzme ama ömür yok.

https://urun.n11.com/ampul/philips-h7-30-vision-far-ampulu-super-guclu-aydinlatma-germany-P484486232

Yüksek performanslı halojenlere ben de bir ara merak sarmıştım ama ömür problemi nedeniyle vazgeçmiştim. 2016 Eylül ayında aracın üzerindeki orijinal standart ampul yerine ben de aynı ürünü alıp takmıştım, özellikle 2-3 yıldır pek gece sürüşü yapmıyorum. Hâlâ kullanıyorum (bunu yazdıktan sonra umarım nazarım değmez 😄), her ne kadar %30 fazla bir özellik barındırsa da bana göre standarttan çok belirgin bir farkı yok . Yüksek performans vaat eden halojen ampul tecrübem olmasa da kişisel olarak halojen farlarda fazla beklentiye girmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. 

Ahmet Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18.08.2021 - 11:16 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

o kadar basit değil, focus 3te (2yi bilmiyorum) kısa farları doğrudan BCM kontrol ediyor, röleyi geçtim sigorta dahi yok, elektronik yani. halojen ampul elektronik olarak sadece direnç basit bir eleman yani, led ise yarı iletken karakterestiği tamamen farklı başlı başına bir devre bunun yaratacağı geri bildirim, akım çekme karakteri vs BCMe kalıcı zarar verebilir. Örneğini gördüm ayrıca, xenon takılmış bir araçtı orijinal tesisata çevirdim xenonları ancak BCM üzerinden yakmak mümkün olmadı, tekrar parklardan röleye çevirmek zorunda kaldım.

@Hüseyin Zincirel

farlar orijinalse koca yaz geçti nem mem zaten kalmaz. Far zaten kapalı değil havalandırma delikleri var, tabi bizim çok zeki milletimiz bu deliklerden hava giriyor nem yapıyor diye kapatıyordu onları bir işlem filan yaparken

Benim Focus 2.5 olduğu için belki ben de bir problem çıkarmadı. Focus 3 'te dediğin gibi durum farklı olabilir 👍

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Benim Focus 2.5 olduğu için belki ben de bir problem çıkarmadı. Focus 3 'te dediğin gibi durum farklı olabilir 👍

öylede olabilir tabi ama dediğim olay öyle 1 günde 1 ayda 1 senede olacak bir şey değil uzun vadede de olabilir denk gelir anlık bir şeyde olabilir. sonuçta elektronik benim alanım değil hobi seviyesinde ilgileniyorum o yüzden çokta detaylı yazamam ama dediğim gibi BCMi zarar görmüş araba da gördüm gecenin bir saati farlarım çalışmadığı için yolda kaldığımda oldu.

Sadece ampul değil her konuda ciddi bir mühendislik ve bilgi birikimi ile tasarlanmış sistemlerde uydurmasyon/kafaya göre değişiklik yapmak bunun sonuçlarına katlanmayı gerektirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.08.2021 - 17:08 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

öylede olabilir tabi ama dediğim olay öyle 1 günde 1 ayda 1 senede olacak bir şey değil uzun vadede de olabilir denk gelir anlık bir şeyde olabilir. sonuçta elektronik benim alanım değil hobi seviyesinde ilgileniyorum o yüzden çokta detaylı yazamam ama dediğim gibi BCMi zarar görmüş araba da gördüm gecenin bir saati farlarım çalışmadığı için yolda kaldığımda oldu.

Sadece ampul değil her konuda ciddi bir mühendislik ve bilgi birikimi ile tasarlanmış sistemlerde uydurmasyon/kafaya göre değişiklik yapmak bunun sonuçlarına katlanmayı gerektirir.

Yaklaşık 2 senedir Photon, 10.000 lumen Led kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Titanium X olduğu için aracım, farları mercekli. Çünkü hangi ampul denediysem, hiç verim alamadım. Ama bu ampullerle, gerçekten harika bir görüş açısı veriyor. Üstelik karşıdan gelenin gözünü almıyor. Duvara tuttuğumda düz bir çizgi şeklinde yanıyor. Normalde aslında bi-xenon uygulaması yaptırıp, d1s ampuller takmayı düşündüm ama hem maliyet açısından, hem benim farlar daha önce 2 defa açılıp kapatıldığından kurcalamak istemedim. En iyi çözüm buydu. Bir sorun yaşamadığım için de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim 👍

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendinden mercekli led ampul yapmışlar.
Bu çinliler durmayacak herhalde.
Düz Led ampullerin aşırı ışık dağılmasını hal etmişler sanki.
https://tr.aliexpress.com/item/1005002395454884.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.4.6398176et1FFQ9

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Bir sorun yaşamadığım için de gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

son kez tekrar ediyorum.

1) 2 senedir sorun yaşamamamız yarın sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor

2) yok duvar çektim baktım yok karşıdan baktım yok selektör yemedim kriter değildir. yasal onay almamış ampuller kullanılmamalıdır.

2 saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Kendinden mercekli led ampul yapmışlar.
Bu çinliler durmayacak herhalde.
Düz Led ampullerin aşırı ışık dağılmasını hal etmişler sanki.
https://tr.aliexpress.com/item/1005002395454884.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.4.6398176et1FFQ9

2cmlik mercekten performans beklememek lazım. benim farda o merceklerden 6 tane var mesela ancak xenon daha iyi aydınlatıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim sorunum aydınlatma değil beyaz ışık.

White vision ultra bulsam alırım. 

Son zamanlarda bakınmadım başka markalarda rakibi çıktı mı bilmiyorum. Evde çok az kullanılmış 3-4 tane standart H7 ampul var bu arada 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.08.2021 - 11:08 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Benim sorunum aydınlatma değil beyaz ışık.

White vision ultra bulsam alırım. 

Son zamanlarda bakınmadım başka markalarda rakibi çıktı mı bilmiyorum. Evde çok az kullanılmış 3-4 tane standart H7 ampul var bu arada 

Osram'ın 5000 k olan laser modeli var. Sanırım aradığın ampulden. %130 aydınlatması var. Ben de aynı modelin H1 'nden almayı düşünüyorum. 

1 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

Osram'ın 5000 k olan laser modeli var. Sanırım aradığın ampulden. %150 aydınlatması var. Ben de aynı modelin H1 'nden almayı düşünüyorum. 

https://m.trendyol.com/osram/h7-night-breaker-laser-150-fazla-parlaklik-150m-uzun-performans-ampul-seti-p-4590450?tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:home_y:gm_z:oto-aksesuar_t:dsa_type:product_oto-aksesuar_productsup_gl_s_&gclid=EAIaIQobChMIp9jcqorU8gIVD9d3Ch0CjA-2EAAYASAAEgLi-_D_BwE

Ürün linkte var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Benzer İçerikler

• Yakup Ç. A.
      Yazan: Yakup Ç. A.
      2018+ Focus Mk4 farlarının parça numaraları.

ÖN
      Tip1: Halojen
      İçi gümüş (Türkiye'de ST-Line hariç standart idi, daha sonra sunulmamaya başladı)
      Sağ: JX7B 13W029-AE
      Sol: JX7B 13W030-AE

İçi siyah (Türkiye'de ST-Line ile standart idi, daha sonra tümünde standart oldu)
      Sağ: JX7B 13W029-CE
      Sol: JX7B 13W030-CE

Tip2: Sabit Full LED (Türkiye'de sunulmuyor.)
      Kenarı gümüş
      Sağ: JX7B 13E014-AE
      Sol: JX7B 13E015-AE

Kenarı siyah (Ben olsam bunu alır geçerdim 🙂  )
      Sağ: JX7B 13E014-CE
      Sol: JX7B 13E015-CE

Tip3: Hareketli Full LED  (Türkiye'de bu opsiyon olarak sunuluyor, sonradan aktif etmesi zahmetli olacaktır ve ekstra donanımlar da lazım hareketli olması için)
      İçi gümüş
      Sağ: JX7B 13E016-AF
      Sol: JX7B 13E017-AF

İçi siyah
      Sağ: JX7B 13E016-CF
      Sol: JX7B 13E017-CF

ARKA
      5 kapı - Hatchback
      Tip1: Led'siz
      Sağ: JX7B 13404-CD
      Sol:  JX7B 13405-CE

Tip2: Led'li
      Sağ: JX7B 13404-DC
      Sol: JX7B 13405-DC

4 kapı - Sedan
      Sağ: JX7B 13404-AD
      Sol: JX7B 13405-AD

Sağ: JX7B 13404-BD
      Sol: JX7B 13405-BD

Station Wagon
      Sağ: JX7B 13404-EC
      Sol: JX7B 13405-EC

Sağ: JX7B 13404-HC
      Sol: JX7B 13405-HC
    • Mustafa Şen.
      Yazan: Mustafa Şen.
      Merhaba
      Aracım 2018 mca titanyum geri viteste gece aydınlatması çok az geliyor. Kameradan bakınca az mesafe aytınlatıyor. Ayna ve gözlede durum aynı.
      Eşimin Kuga ise gece arkayı çok güzel aydınlatıyor. 
      Bu sorunumu yaşayan arkadaşlar var mı? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
      Saygılarımla
    • Enes Durmaz
      Yazan: Enes Durmaz
      Arkadaşlar merhaba yeni üyeyim ve ilk focus aracım için bir sorum olacak. Far yıkama kapağım düşmüş sol tarafın internetten istemiştim fakat makyajsız kasa için gelmiş benim hatam sanırım seri numarasına dikkat etmedim. Başka nerede bulabilirim bu kapaktan makyajlı kasalar için bulamadım internette ve buradaki servis/parçacılarda. Orjinali bir hayli pahalı ithal olanı var mıdır bildiğiniz ? (ekteki görsel sağ taraftır)

• Muhammed E.
      Yazan: Muhammed E.
      2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:
      - Gündüz LED
      - Düz tornavida
      - 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı
      - Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay

Birkaç örnek foto (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

• ER-OL Otomotiv
      Yazan: ER-OL Otomotiv
      Focus 3.5 Gündüz Farlı sis kapakları

Fiyat :
      Takımı kdv dahil 340 tl. (25 Eylül 2018 Fiyatı ve stok mevcut)

Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.
      Ürün eşdeğerdir.

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.