Jump to content

Kurtuluş Karatay

Üye
 • Toplam İleti

  33
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

6 Poor

Kurtuluş Karatay Hakkında

 • Derece
  Ambiante

Profil Detayları

 • Şehir:
  İzmir
 • Arabam:
  2019 Focus 1.5 Ecoblue 8s Trendx
 • Meslek:
  Emekli
 • Cinsiyet:
  Erkek

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Parçanın ismi " Egr basınç sensörü" dediler, zaten arızanın sebebinin bu olduğunu garanti edemiyorlar, Otosana sormuşlar, bunu yapın deneyin gibi birşey demişler. Parça yurtdışından gelecek, arabayı bu şekilde kullanabilirsiniz (!) diyerek teslim ettiler. Süreci buraya yazmaya devam edeceğim, çünkü bu tip bir arıza forum MK4 kayıtlarında yok, arşive girsin.
 2. Servis basınç sensörü arızası tespitiyle parça siparişi vermiş, parça bekleniyor, cumaya yetiştirmeye çalışıyoruz dediler, umarım biran önce gelir ve çözüme kavuşurum. İkame araç 10 işgününü geçerse ya da geçecek gibi olursa veriyorlarmış. Yaya kaldık!
 3. Sabah İzmir otokoç tarafından yine cihaza bağlandı, kodu ben görmedim ancak atelye şefi " Egr bağlantılı bir hata kodu oldugunu, kayıtlarında böyle bir hata kodu olmadığını, ilk defa karşılaştıklarını, Otosanla yazışarak ne olduğunu bulmaya çalışacaklarını ve arabayı servise bırakmam gerektiğini" söyledi, su anda araç serviste, bakalım ne olacak?
 4. Komedi gibi, bugün yine ikaz lambası yandı. Yakıta dikkat ettim, devirli kullandım...P.tesi istikamet yine servis! Bu arada İzmir için yetkili servis tavsiyelerini memnuniyetle kabul ederim.
 5. Haklısınız, ilk defa Ford'da bu kadar zayıf bir boya gördüm. (4 focus+ Mondeo+ fusion)
 6. Bu tarz bir çizik ancak bir detaycının ellerinde kaybolabilir. İnternette "car detailing" şeklinde aratırsanız, özellikle 3 büyük sehirde bu işi çok iyi yapan ustalar bulursunuz.
 7. Bugün Ford Arkas/İzmir ' e gittim, 30000 km bakımıyla birlikte arıza lambasına da baktılar. Motor ikaz lambasının yanmasına ; Bakım zamanının gelmesi+biraz kurum olmasından dediler. Arada devirli kullanın dendi, lambayı söndürdüler. Açıkçası çok tatmin olmadım, bakalım zaman ne gösterecek!
 8. İlginç bir şekilde az önce yolda gelirken ikaz lambası yine yandı! Öndeki aracı takip ederken devir 1500 altına düşünce yandı! ( Otomatik vites çok düşük devirde alt vitese geçiyor, F1'i kullanmak gerekiyor.)
 9. Ses sistemi aynı, ancak zayıf radyolarda cızırtı oluyor. Dokunmatik çok iyi, kamera plakalıkta, bozuk yollarda biraz trim sesi veriyor, iyi yolda sıkıntı yok.
 10. Bende trendx aracıma carvocal android multimedia taktırdım, su an için memnunum, sesli komut sadece Google asistanla tam çalışıyor, Google bağlı değilken tuşa bastığınızda rehber/ son konuşmalar görüntüleniyor.
 11. Motor ikaz lambası dün yolda giderken kendi kendine söndü, anlamadım bu işi! Yarın, İzmir Arkas'ta, periyodik bakım sırasında ne olduğunu anlarız artık.
 12. Bugün İzmir otokoç bilgisayara bağladı ve Egr sorunu var dedi, aciliyeti yokmuş, 10 gün sonraya randevu verdiler, o zaman bakacaklarmış!
 13. Teşekkürler, istikamet servis.
 14. Merhaba, Sabah aracımla hareket halindeyken sarı motor ikazı yandı, sesli bir ikaz yapmadı, yanarken kullanımda hiçbir sorun olmadı, stop ve çalıştırma sonucu sönmedi. Acaba 30000 bakımı nerdeyse geldi, bundan mıdır? Başka bir şey olabilir mi? ( 2019 Trend 1.5 Ecoblue)
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.