Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Kurtuluş Karatay

Member
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Poor

About Kurtuluş Karatay

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2019 Focus 1.5 Ecoblue 8s Tit.
 • Job:
  Emekli
 • Gender:
  Bay
 • Age 51

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Arkadaşlar merhaba; Geçen hafta aldığım aracımın ( 2019 focus ecoblue titanyum) sağ ön kapı anahtarsız kilitleme/açma özelliği çalışmıyordu. Nasıl olsa daha 3 yıl garantili diye fark ettikten sonra çok önemsememiştim. Bugün İzmir'de randevu alarak İz__r yetkili servisine aracımı götürdüm. Kabul işlemlerini müteakip araç 1 saat servis bölümünde incelendi ( bana öyle söylendi, ben salonda bekledim). Neticesinde aynı arızadan son kasa bir fiestanın 4 gündür beklediği, arızanın giderilemediği, hala uğraşıldığı, aracımda da aynı arızanın olduğu, serviste bırakırsam aynı sebeple bekleyeceği, bir müddet sonra aracımı getirirsem fiestadan kazanılacak tecrübe ile aracımın arızasının giderileceği söylendi. Tabi ben hemen oradan kaçtım Bu arıza ile ilgili ( diğer 3 kapı çalışıyor, arıza olduğunu serviste kabul etti) bir fikri/ bilgisi olan var mı acaba? İzmir'de yetkili servis tavsiyesi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler.
 2. Maalesef durum böyle...Mantığı hala anlamamış olsamda en azından sorunu çözdük.
 3. Denedim oldu, ama otosanın kulağı çok çınladı. Sync 1 ve 2 de olan sesli komut ,2019 tita nyum 2,5 ta neden olmaz! İnternet varsa Google asistan var, bu varsa sesli komut var! Tam bir sacmalık! --1 dakika sonra eklendi-- Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
 4. Akşama deneyeceğim, cevap için teşekkürler...Bu arada 2.5 ve 3 arasında ne farklar var acaba? Sync 2 de ve 3 te olan hatta 2011 modellerde olan sesli komut özelliğini burada olmaması çok ilginç!
 5. Telefonu bağlamadan direksiyondaki düğmeye basınca TLF. bağla diye sesli ikaz veriyor. Sorun eşleştirmeden sonra, direksiyondaki düğmeye basıyorum ama hiçbir ses yok! ( Bu arada aracı iki gün önce aldığımda yolda sesli komutla arama özelliğini denedim ve çalışmıştı! )
 6. Galiba servise gitmek gerekecek. Telefonu sıfırladım, araçtaki sistemi sıfırladım... Olmadı!
 7. Kesinlikle uyguluyorum. Klimaya komuta edemiyoruz, peki TLF. dışında radyo vs.? --2 dakika sonra eklendi-- Kilavuzda da çare bulamadım, Koyduğum resimdeki sol üst köşe aktif olmuyor, sebep bu olabilir mi?
 8. Cevap için teşekkürler. Ancak ben eşleştirme yaptıktan sonra da sesli komut çalışmıyor. Yoksa ekran üzerinden telefonu yönetebiliyorum, ama direksiyondaki düğmeye basınca hiçbir ses gelmiyor. Ses komutu çalışmıyor. Ne telefon ne klima ne de radyo...Sesli komut veremiyorum.
 9. Teşekkür ederim. Android oto uygulamasını kullanmadığımı farzedelim. Bu aracta sonuçta bir ses asistanı var; Radyoyu, klimayı, ve de bluetooth üzerinden telefonu kontrol eden. Ben telefonu bağlamadan bu düğmeye bastığımda eski versiyonlar " komut lütfen" derdi. Bu ise bağlantı için TLF. istiyor. Telefonu bağlandıktan sonra ise ses komutu düğmesine basınca hiçbir şey olmuyor( tlf.ekranında gogle asistan canlanıyor). Yani sesli komut çalışmıyor. ( Android oto yokmuş gibi düşünelim lütfen ) --18 dakika sonra eklendi-- --20 dakika sonra eklendi-- Galiba sorunu buldum, sağ üst köşede bulunan yer, tlf. bağlı olsada olmasada dokununca aktif olmuyor..Sorun bu olabilir mi? Buysa nasıl aktif edeceğim?
 10. Arkadaşlar merhaba, Uzun bir aradan sonra 2019 focus 1.5 ecoblue titanyum alarak yine lord oldum ama 2 gündür Sync ile ilgili aşamadığım bir sorunum var, ilgili konuları tek tek okudum ama çözüm bulamadım, bu arada 2. Sync li aracim oluyor. Sorunum ses asistanını devreye alamamak, telefonumu eşlestiriyorum, direksiyondaki düğmeye basıyorum, ama aracin ses asistanı değil Google asistan devreye giriyor, ya da Google hesabını kapatıyorum yine aynı, araç tlf. asistanında ses yok, Android otoyu telefondan sildim yine aynı, Google asistan ile ilgili tüm hususları telefonda kapattım, yine aynı... Çözemedim. Aracın ses komutunu bir türlü hiçbir şekilde calıştıramadım Bu arada aracı aldığım gün tlf. eslestikten sonra direksiyondaki tuşa basınca ses asistanının çalıştığını gördüm, bağlı telefon olmayınca da zaten telefon bağla diye benimle konuşuyor. Ama hepsi bu...Lütfen yardım!

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.