Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Garanti Dışı Kalma

Gökhan Tezel

Soru

Herkese merhaba yeni üye oldum. Canım çok sıkkın ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ford focus tdci trend-x 2014 aracım park halindeyken arıza verdi. Çekiciyle yetkili servise götürdük. Yakıt pompası arızası dendi. Değiştirilmesi gerekiyormuş. Aracın garantisi devam ediyor ama yakıtı Opetten almadığım için garanti kapsamı dışında kalmış. 7800 TL masraf çıktı. Sizce hakem heyetine başvursam bir şey çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus Club Tr > Forum Yardımı ve Yapısı kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servisten sorunun yakıttan kaynaklandığına dair yazı alın. sonra en son yakıt aldığınız firmaya başvurun, fişi vs duruyorsa tabi. yakıttan kaynaklı arızaları istasyon ödemek durumunda. opetten almak zorunda değilsiniz. opetten almış olsanızda aynı prosedür olacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Gökhan Tezel yazdı:

Bayram için şehirdışına çıkmıştık. Şimdi benim o istasyona mı başvuru yapmam lazım

Evet, en son yakıt aldığın yere elinde fiş ile ulaşacaksın, sonrası masrafları karşılama vs. Opetten aldığında ise verdikleri kartı kullanman gerekli, onlar ilgileniyor en son aldığın yer ile sen uğraşmıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Gökhan Tezel yazdı:

Fiş yoksa sonuç alamam bu durumda

geçmiş olsun kredi kartı ektreside olur kredi kartı ile alınmış ise yakıt ...

ayrıca mazot pompası öyle hemen bozulucak bişey değil bence aracın kmde yüksek değil .Yerinizde olsam başka bir servistende teyit alırdım.

diyelim ki 

mazot pompası arızalı söktürün götürün bir özel enjektör ve pompacıya baksınlar ne gerekli ise yaparlar zaten istanbulda uzman dizeli öneririm.zaten götürdüğünüzde size ne kadar tutar tamir olur mu olmazmı kaç gün sürer arızayı gidermek hepsini söylerler.

yetkili servistende yazılı bir belge alın arızanın yakıt ile ilgili olduğu şeklinde deponuzu boşalttırmadan bilirkişiye numune aldırtın tahlile yollayın  dışarda arızayı gidermek için harcadığınız tutarlar içinde fatura alın faturada şasi motor numarasını plaka numarası yapılan işlem yazılsın ilk önce yakıt aldığınız istasyonla daha sonra tavırlarına göre bir avukata vekalet verip  tüketici mahkemesine verirsiniz. 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zor bir durum.

Yakıt kaynaklı arıza ise öncelikle servisin bunu yazılı tebliğ etmesi gerekir.

Sonra son yakıt alınan yerin bağlı bulunduğu şirkete şikayet başvurusu yapmanız lazım.

Bu süreçte depodaki yakıttan örnek alınarak incelenir. Aynı zamanda istasyondan da örnekleme yapılır. Sıra dışı bir durum varsa tazmin etme yoluna giderler.

Yakıt istasyonları plaka bazlı fatura sitemi kullandıkları için başvuru için yeri ve zamanı hatırlamanız yeterli.

Kimse kolay kolay tazmin yoluna gitmeyeceği için tüketici mahkemesine ve bilirkişi raporuna kadar varabilir iş.

Avukat görüşü de alın bu arada, tanıdık varsa özellikle.

Yakıt deposuna yakıt eklemeyin ve boşalttırmayın.

Sorular:

1. Yakıt pompası arızası niye 7800 TL tutuyor?

2. Tam olarak yapılacak işler nedir?

3. Tut ki hukuksal yol olmadı bunu yetkili servis dışında iyi bir ustaya yaptırmak maliyeti ne kadar düşürür?

Sonuçta zor bir süreç, geçmiş olsun ve kolay gelsin.

Bir de aracınız yakıtı Opet'ten almadığınız için garanti dışı kalmadı, yakıt kaynaklı arıza olduğu için garantiden onarılmıyor. Opet olsaydı anlaşmaları gereği masrafları üstleneceklerdi. 

Yakıt bozuk çıkarsa yine tedarikçi üstlenir. Ama yazdığım gibi mahkemelik olma şansı yüksek.

Gelişmelerden bizi de bilgilendirirseniz yol gösterici olabilir. 

Not: @Serkan Karakoca ile yakın zamanda yazınca okumadığımdan benzer şeyleri yazmışım. Teyid olsun...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun rakam bayağı yüksek :(

Moralinizi bozmak istemem ama yakıt kaynaklı bir durumsa biraz uğraşabilirsiniz.

@Serkan Karakoca söylediği gibi pompa&Enjektör tamircisine götürün en son çare olarak. Muhtemelen kurtarılır enazından belirttiğiniz rakam'ı ödememiş olursunuz.

Lafım lütfen yanlış anlaşılmasın. Ama bizim halkımızın genelinde var bu ''Bişey olmaz!''

Aracı üreten firma ne yapılması hakkında sizi yönlendiriyor zaten. Bazıları bunu işi ticarete dökmüşler mantığı ile bakabilir ama gerçekte böyle bir durum değil. Aracınızın yakıt geçmiçi OPET olmuş olsaydı böyle bir arıza ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Kaldıki karşılaştınız bu şekilde inanın üzülmeyecektiniz.

Tekrar geçmiş olsun üzüldüm adınıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Geçmiş olsun rakam bayağı yüksek :(

Moralinizi bozmak istemem ama yakıt kaynaklı bir durumsa biraz uğraşabilirsiniz.

@Serkan Karakoca söylediği gibi pompa&Enjektör tamircisine götürün en son çare olarak. Muhtemelen kurtarılır enazından belirttiğiniz rakam'ı ödememiş olursunuz.

Lafım lütfen yanlış anlaşılmasın. Ama bizim halkımızın genelinde var bu ''Bişey olmaz!''

Aracı üreten firma ne yapılması hakkında sizi yönlendiriyor zaten. Bazıları bunu işi ticarete dökmüşler mantığı ile bakabilir ama gerçekte böyle bir durum değil. Aracınızın yakıt geçmiçi OPET olmuş olsaydı böyle bir arıza ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum. Kaldıki karşılaştınız bu şekilde inanın üzülmeyecektiniz.

Tekrar geçmiş olsun üzüldüm adınıza.

şu an her ilde her gördüğünüz opet yakıt istasyonları trde en çok gizli müşteri vasıtasıyla ve profesyonel kişiler tarafından  en çok denetlenen firma yakıt temizlik hizmet bakımından ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düzenli olarak Opet'ten yakıt alıp, enjektörleri bozulunca  ücretsiz onarımı yapılmayan arkadaşta vardı forumda. Konu açmıştı.

Hatırlar mısınız bilmem @Serkan Karakoca @Cem Boneval

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Şuydu galiba

Link

çağlar bey yazmış zaten bu konuda alttaki alıntı çağlar beye ait ...

Düzenli olarak Shell'in kendi işlettiği istasyondan alıyorum, tüm fişleri saklıyorum.

Bu zamana kadar çok şükür gelmedi yakıt kaynaklı sıkıntı.

Kırcami Shell ve Real karşısındaki Shell'i  Shell Türkiye işletiyor diye biliyorum. Oralardan gözünüz kapalı yakıt alabilirsiniz.

Özellikle Opet ve Petrol Ofisi ile ilgili yakıt kalitesi kaynaklı çok sorun, şikayet duydum gördüm.

Shell candır 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhaba öncelikle ayrıntılı cevaplarınız için teşekkür ederim. Aracı ikinci el almıştım. Opet kart var ama hiç böyle bir şey başıma gelir diye düşünmeyerek evime yakın olan istasyon olan petrol ofisinden alıyordum. Şehirler arası yolculuklar da ise genelde bilindik istasyonlara giriyordum. Bayram dönüş yolu stres falan istasyonun hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Genelde nakit alım yapıyorum. Ama kartlarımı inceleyeceğim. Şimdi aracı almaya gidiyorum. Arızanın yakıt kaynaklı olduğuna dair yazı alacağım ama bu yetkili servise götürmeden evel normal bir servise götürdüm o da aynı teşhisi koydu. Yakıt numunesi için depoyu sökmek lazım dediler. %15 indirim yapıp 6600 tl ye indirdiler. Tüketici mahkemesi için mutlaka avukat tutmak lazım sanırım. Bu da ekstra masraf haliyle. Bi sonuç çıkmazsa be beni hepten zorlar. Ben resmen belayı çağırmışım kendime kızıyorum. Değişen parçanın 2 yıl garantisi varmış Opet kullan garanti altında olsun dediler. Bakalım hayırlısı. Sizce aracı satsam mı satarsam fiyat düşmüş müdür bu arızadan dolayı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.