Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Koltuktan Gelen Sesin Garantiye Girme Durumu?

Önerilen Mesajlar

focus III dizel style ımı alalı 1 hafta oluyor,geçen tümseklerden geçerken gıcırtı sesini farkettim,biraz dikkat ettikten sonra koltuktan geldiğini farkettim,durduğum yerde kendimi sarstığımdada aynı sesi işitiyorum,rahatsız edici,rezil edici:) bu arada rodaj uyarıları gereği aracın vitesini 2000 devirde değişiyorum,aracım şu an 1000 km oldu,rodaj zamanı bitince kaçta vites değiştirmeliyim,sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vites değişimi için yol bilgisayarı size yol gösteriyor olması lazım ona uyarsınız oldu bitti. (ekonomi için)

Çok takılmayın yani siz nasıl isterseniz o zaman değiştirin robot değiliz ya gözümüz devir bandıda mı olacak :) motorun sesine göre devam..

Gıcırtı başlığı vb tek kelime yerine lütfen açıklayıcı detaylı başlık veriniz ayrıca kısa kısa başlık ifade etmeyecek sorular için genel bölümde bir anabaşlık mevcut.

Koltuğu yağlatırsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ok teşekkürler,servise gidiyim yada bulursam neresinin gıcırdadığını bi wd 40 sıkarım..yol bilgisayarı vites konusunda uyarıyor ama devir olarak 1750 turbonun devreye girdiği zamanı seçiyor,eskiden dizel motor denince motor bağırttırılırdı artık sistemler değişti,dizel düşük devir sever oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ok teşekkürler,servise gidiyim yada bulursam neresinin gıcırdadığını bi wd 40 sıkarım..yol bilgisayarı vites konusunda uyarıyor ama devir olarak 1750 turbonun devreye girdiği zamanı seçiyor,eskiden dizel motor denince motor bağırttırılırdı artık sistemler değişti,dizel düşük devir sever oldu :)

Turbo herzaman devrede sadece maksimum torku dediğiniz zaman alır. 

Motorun sevgisi falan yok ayrıca tamamen duygusal yorumlar bunlar :) Hiçbirşey olmaz aracı sürekli zorlayıp dinlenmeden susturmadıkça... 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anlaşıldı koltuk opsiyonlu ya yağlanacak ya raylar değişecek bu gün servisi arayacağım yarınm için randevu alacağım,gelşişmeleri paylaşırım,teşekkürler.bu arada bi arkadaşım daha focus aldı dizel,bana lastik havalarının fabrika çıkışlı fazla olduğunu söyledi,normali 32-33 biliyorssunuz bu gün bi lastikçiye gidip kontrol ettirip ideal değerlerine çekicem..ankaraada en iyi servis otokoç mudur?tecrübesi olanlar paylaşabilirse sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

focus III dizel style ımı alalı 1 hafta oluyor,geçen tümseklerden geçerken gıcırtı sesini farkettim,biraz dikkat ettikten sonra koltuktan geldiğini farkettim,durduğum yerde kendimi sarstığımdada aynı sesi işitiyorum,rahatsız edici,rezil edici:) bu arada rodaj uyarıları gereği aracın vitesini 2000 devirde değişiyorum,aracım şu an 1000 km oldu,rodaj zamanı bitince kaçta vites değiştirmeliyim,sevgiler

aynı sorun bende de vardı. Servise gittim durumu anlattım. Adam bana bu gayet normal bişey diye cevap verince bende sizin hakkınızda otosan dan başlayarak, Almanyaya kadar şikayet mailleri yazarım dedim :)) Adamın tavrı değişiverdi.

Koltuk söküldü. Ray bölümü yağlandı. yaklaşık 10 aydır problemsiz kullanıyorum.

Murat Arık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

arkadaşlar 2013 4800 km de focus aracım var şöför koltuğu gıcırtısı için servise gittim ve otosanın döşemecisine gönderdi.                                                                                 döşeme sökültü ve gıcırtı yapan yer izole edildi kızaklar yağlandı.                                                                                                                                                                           sonuç mükemmel tık yok döşemesi focus ve c maxta kronik olduğunu söyledi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı sorun bende de var ama sanırım benim koltuktan değil çünkü yağışlı havalarda ses olmuyor :)

Bendeki sorun kasislerden geçerken veya aracı rampaya  park ettiğimde içinde hareket etseniz dahi yapıyor içinde çocuk zıplasa o sinir bozucu sesi yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizimkinde de var sağ ön koltukta ama sadece biri oturuyorsa ses yapıyor. Frenlemede ve ilk harekette. Çok rahatsız edici değil ama ilk bakımda dile getirmeyi düşünüyorum,çok sorun olmayan bir şey için 15km yol gitmeye niyetim yok yani.  :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.