Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Temmuz katılımı burada
Haziran anketi burada

Yunus Emre Öztürk

Member
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Normal

2 Followers

About Yunus Emre Öztürk

 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Location:
  Ankara
 • Car:
  Ford Focus Trend X
 • Job:
  Muhasebe
 • Gender:
  Bay
 • Age 37

Recent Profile Visitors

1,183 profile views
 1. Sanırım bunu da denemiştim, çok zaman geçti üzerinden ilk fırsatta tekrar bakacağım.
 2. Eminim, foccus da 123, foccus çalışmıyor forscan ile denedim, foccus ile byte sırası aynı gidiyor ama aux bölümünü atlayıp sonrasından devam ediyor forscan da. Aux hiç görünmüyor, hatta ekran görüntülerini alıp evde foccus ofline ile de karşılaştırdım zamanında. her şey aynı gidiyor fakat aux yok. Bende bu byte değerini kaldırdıklarını düşündüm. İlginç geldi. bir ara tekrar deneyeceğim. edit, Centre speaker (120) ile audio player(124) arasında olmalı aux. Ama bende bu şekilde 123. byte çıkmıyor.
 3. Çok şaşırdım benim araçta menü gelmemişti bir türlü. Aklıma iş düştü şimdi Bağlantı da şu şekilde olacak bir ara yazmıştım.
 4. Hocam, daha önce de yazdım. FORScan ile aux'u aktifleştirecek menü gelmiyor, gelmeyen menüde de işlem yapamazsın. Araç eski BCM li olsa "Audio auxiliary input" değerini değiştirme ile aktif olacak ama bu araçta "Audio auxiliary input" diye bir bölüm yok. Ben bir kaç kez denedim gelmedi menü, belki senin araçta gelir denemek lazım ama zannetmiyorum.
 5. Foccus bu aracın BCMsini desteklemiyor, FORScan programı ile çözdüm, fakat bu model aracın kodlarında aux yok, aux bölümü ekrana gelmiyor, gelmediği için de aktif edilemiyor. En azından benim araçta böyle.
 6. @Arman G Direksiyon , göğüs, kapı yanlarındaki plastikler, kapı fitilleri vs.. fitille tavan döşemesi arasında da 2cm açıklık vardı montajdan sonra. Çok da niyetli değildim değiştirmeye nasıl olacağını usta ile görüştüm öncesinde bana etisi açıp gösterdi şu işlem basamaklarını Ford nasıl dediyse öyle yapacağız diye baktım kitabına uygun duruyor onay verdim ama gel gör ki kitabına uygun yapmamışlar, Mesela etiste B sütün trimi sökümü için önce fitil sökülür, fitilden sonra küçük kapak arkadan tırnaklarından kurtarılır yazar(çizim) ama usta direk kapağa önden tornavida ile dalmış tornavidanın girdiği yerler belli. Bunu gibi bir sürü durum var da yazmıyorum. Allah bildiği gibi yapsın. Sonra tekrar gittim döşemedeki boşluğu ayarladılar, diğerleri için otosana resimlerini çekerek mail attım o da tekrar servise yönlendiriyor karışmıyor yani zaten servis sıkıntı, ne diye gidip papaz olacağım. Araçtan tiksinti geldi o günden sonra. Ben pişman oldum döşemeyi değiştirdiğime de focus aldığıma da. Bu yazdığım tabi ki servisle alakalı bir durum (Ford Kemak), başka yerde kitabına uygun yapılabilir. Biraz da Fordla da alakalı o döşeme yıllardır düzeltilmez mi?
 7. O leke tutkal lekesi, silme ile geçmez garantiden tavan döşemesini değiştirirler servise uğrarsanız, aynısı bende de oldu fakat ben döşemeyi değiştirdiğime pişman oldum, servis diye güvendim ama kasap ustalar her yeri çizmiş ve düzgün monte edememişti. Servise güveniyorsanız bir uğrayın derim, garantiden sorun etmeden değiştiriyorlar ford'un kabullendiği bir durum.
 8. Kompresör dağılıyor, içinden çıkan parçalar radyatöre vs. birikiyor, yeni kompresör takılıyor, radyatördeki parçalar yeni kompresörü bozuyor. Bu şekilde olabilir. Kompresör değişince bir çok klimacı radyatörü de değiştirir garanti olsun diye, bazı klimacılar radyatörü temizleyip takabiliyor bazısı da değiştiriyor.
 9. Sigorta varsa oraya kadar tesisat vardır. Camı veya şase bağlantısını kontrol etmek lazim. Yukarda yazılmış ya tesisattan akım cekecekcisiniz ki akım var ise cam bozuktur yoksa tesisat. Ya da cama harici bir güç kaynağı bağlayıp ısınıp isinmadiğina bakacaksınız. Bundan önce emin olmak için BCM deki c2280A yani C1 soketinin sağ alttan ikinci olması lazım. 30nolu pimi dolumu bakmak lazım. Sema da solda mor olan kablo. Belki tesisatta eksiklik vardır.
 10. Motor bölmesi sigorta kutusunda F14 ve F16 ya 40 amperlik sigorta takmadınız sanırım?
 11. link mevcut değil Mesajina buradan cevap vereyim. Açıklama kısmını yazmıştım. Benim anladığım 32mm deliğin çapı. 8mm de düğmenin sapkasinin genişliği (4+4). 2mm de (2+2) yanlarda kalacak boşluk. Kenara sıfır oturmamasi icin.. Yani 44mm lik bir daire klavuz olacak. Bu klavuzu göğüste düğmenin geleceği yere yerlestirip bu dairenin merkezinden 32mm lik ölçü ile delinecek. Yanlarda kalacak (bir taraf için) 6mm nin 4mmsini düğme çerçevesi kapatacak 2mm de ofset kalacak kenar boşluğu yani. Diğer bir deyişle 44mm klavuz yapılmasında ki amac kenar boşlukları ve düğmenin çerçevesini de hesaba katip düğmeyi tam ortali yerine oturtmak. 44mm delersen düğme takılmaz göğüsten olursun dikkat et. --2 dakika sonra eklendi-- Yine de sendeki düğmeyi bir kumpasla olçmen iyi olur. Genişlik belki farklıdır. Farklı olacağını sanmıyorum ama emin olmaktan zarar gelmez.
 12. Hiçbir sıkıntı olmaz, bir kaç yabancı formda göğsü delip düğmeyi takanı görmüştüm. Uygulama yapan birinin resimlerini yüklüyorum, açıklayıcı olacaktır. Açıklama olarak da şöyle yazmış, translate çevirisi: Bu şablona göre delersen sorun olmaz gibi. @Hasan çinçik
 13. Sanırım aracı park etme değil de olduğu yerde rölantide çalıştırma kastediliyor. Bunun için N daha uygun. Araç park edilip stop edilecekse P modu. Yine de otomatik kullananlar daha doğru cevabı verecektir.
 14. Geçmiş olsun, Arkadaki 2 klips böyle vida gibi plastik bir de C sütunu sökülse el girerdi aslında HB de. Bagajdan bakılınca da rahat görünürdü. Ben döşemeyi sökerken neden HB değil diye çok yakınmıştım. Sedan da tavan hakikaten sıkıntı. Antenin iç devresini temizlediniz mi? Yıkama suları aşırı kireçli benim antenin iç devresi bembeyaz olmuştu. O saç ayağına benzeyen parçanın anteni tam sıktığından emin misiniz? Su almasın sonradan.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.