Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk4 çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi Ve Motorları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, Murat Kav. yazdı:

Haziran geç değil mi? Yani bence geç :) 

Sen daha iyi bilirsin abi, wagon’suz piyasaya girerler mi? 

--1 dakika sonra eklendi--
6 dakika önce, Orkun S. yazdı:

Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtılma olasılığı nedir? Sanırım Edge orada tanıtılacak.

Focus, Fiesta gibi kendine özgü tanıtıma sahip olur bence (oca-şbt). Detroit şu an mantıklı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben de ağustos ayında bayilere gelecek diye duydum.Kim 4 ay sonra model yaşı geçecek bir  arabayı alır? diyeceğim diyemiyorum. Ben de 2015  ağustosta aldım.Ama bu bir sefer olur ,yemezler artık. Alacak olursam bekler 2019 da alırım.Eskiden ne güzeldi Temmuz da bir sonraki yılın arabaları geliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Serkan D. yazdı:

Ben de ağustos ayında bayilere gelecek diye duydum.Kim 4 ay sonra model yaşı geçecek bir  arabayı alır? diyeceğim diyemiyorum. Ben de 2015  ağustosta aldım.Ama bu bir sefer olur ,yemezler artık. Alacak olursam bekler 2019 da alırım.Eskiden ne güzeldi Temmuz da bir sonraki yılın arabaları geliyordu.

2019 modeli Şubatta (iyimser) ancak teslim alırsınız böyle düşünün. Şimdiki hali çok iyi, üretim yılı = model yılı. Arabaya ihtiyacım var ve alacaksam boş yere bunu beklemezdim, bekleyeni de pek anlayamam :D  Eskisi tamamen ülkemizin kararıydı, üretimde veya gelen arabalarda hiçbir değişiklik yok; 1-2-3-4 yıl bekleyen araba satıldığı yıla hatta gelecek yılın modeline sahipti, ne büyük saçmalık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet ya doğru 3-4 sene aynı araba satılıyordu.geçmiş zaman işte, yaşlanıyorum herhalde.Ama şubat ta almak ağustosta almaktan iyidir bence.

--8 dakika sonra eklendi--

Evet ya doğru 3-4 sene aynı araba satılıyordu.geçmiş zaman işte, yaşlanıyorum herhalde.Ama şubat ta almak ağustosta almaktan iyidir bence.Araç yollara bi düşsün bakalım.Eğer az yakıp çok kaçan bi araba ise fiyatı da makul olursa alırım.yok tam tersi olursa elektrikli araç almayı da düşünüyorum. Toyota  Chr Hybrıd i merak ediyorum nasıl diye.Sizin düşünceleriniz ne bu konuda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Serkan D. yazdı:

Toyota  Chr Hybrıd i merak ediyorum nasıl diye.Sizin düşünceleriniz ne bu konuda?

Ben kullanmadım henüz, bir tanıdık almış onlarla görüşünce deneyeceğim bol bol. Hibrite uzak değilim şahsen. CH-R'ı sitede pek konuşmamışız ilgi görmedi herhalde aramızda :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

2019 modeli Şubatta (iyimser) ancak teslim alırsınız böyle düşünün. Şimdiki hali çok iyi, üretim yılı = model yılı. Arabaya ihtiyacım var ve alacaksam boş yere bunu beklemezdim, bekleyeni de pek anlayamam :D  Eskisi tamamen ülkemizin kararıydı, üretimde veya gelen arabalarda hiçbir değişiklik yok; 1-2-3-4 yıl bekleyen araba satıldığı yıla hatta gelecek yılın modeline sahipti, ne büyük saçmalık.

Olur mu ya... Tüm dünyada arabalarda model yılı değişimi Ağustos ayında yapılır. Yani model yılına ait senin bilmeyeceğin vida değişse bu ağustosta olur .  Model yılına sanayi bakanı karar verebilir mi ? Model yılına üretici karar verir. Bak bu resimde VW için net açıklama var. 1 ağustos -31 temmuz arası model yılıdır. Yani şu an VW 2018 model yılı arabalar üretiyor ancak çok bilen Türk hükümetine göre bu arabalar 2017 model olacak. Çünkü üretim tarihi hala 2017.

MY.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Olur mu ya... Tüm dünyada arabalarda model yılı değişimi Ağustos ayında yapılır. Yani model yılına ait senin bilmeyeceğin vida değişse bu ağustosta olur .  Model yılına sanayi bakanı karar verebilir mi ? Model yılına üretici karar verir. Bak bu resimde VW için net açıklama var. 1 ağustos -31 temmuz arası model yılıdır. Yani şu an VW 2018 model yılı arabalar üretiyor ancak çok bilen Türk hükümetine göre bu arabalar 2017 model olacak. Çünkü üretim tarihi hala 2017.

Tüm dünya mı? :/ Ayrıca değişim için Ağustos ayı beklendiği de sence mantıklı mı abi çok saçma. Model yılına üretici karar verir okey ama ben şahsen hiç şu model yılı ile aracımız böyle denildiğini görmedim genelde üretim dönemiyle konuşurlar? Bazı değişiklikleri adamlar model yılına denk getirebilir bu kullanıcılar için çok iyi, atıyorum otosanın LED'li gündüz farını 2017 model ile getirtmesi gibi. Bunların kırmızı çizgilerle çizildiğini hiç sanmıyorum.  Bi'de Ingiltere Şubat ya da Eylül'dü sanırım. 

EK: Bu arada konuştuğumuz TR hakkındaydı tabi, genel bilgiler vermek niyetinde değildim çünkü tüm dünya hk bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Tüm dünya mı? :/ Ayrıca değişim için Ağustos ayı beklendiği de sence mantıklı mı abi çok saçma. Model yılına üretici karar verir okey ama ben şahsen hiç şu model yılı ile aracımız böyle denildiğini görmedim genelde üretim dönemiyle konuşurlar? Bazı değişiklikleri adamlar model yılına denk getirebilir bu kullanıcılar için çok iyi, atıyorum otosanın LED'li gündüz farını 2017 model ile getirtmesi gibi. Bunların kırmızı çizgilerle çizildiğini hiç sanmıyorum.  Bi'de Ingiltere Şubat ya da Eylül'dü sanırım. 

EK: Bu arada konuştuğumuz TR hakkındaydı tabi, genel bilgiler vermek niyetinde değildim çünkü tüm dünya hk bilgim yok.

Tüm dünya tabii. Amerikada da aynı.. Amerika ve VW toplarsan tüm dünya eder :D:D  Bizim polo 2014 ekim üretimi yıl kodu F . Yukarıdan bakarsan 2015 model yılı ancak tescili 2014. Her alanda modern dünyadan uzaklaşmamızın bir başka yönü de bu. Halbuki eskisi nisbeten doğru idi sadece bir ek getirilmeli idi. Bir otomobil bulunulan yılın 1 ağustosundan sonra üretilmişse sonraki yıla tescil edilir. "Bulunulan yıldan önceki yıl üretilmiş araçlar üretildiği yıla tescil edilir". Tırnak içine aldığım kısım eklense idi sorun olmayacaktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, H. Cenk yazdı:

"Bulunulan yıldan önceki yıl üretilmiş araçlar üretildiği yıla tescil edilir". Tırnak içine aldığım kısım eklense idi sorun olmayacaktı. 

aynen. eski sistemdeki saçmalık tescil tarihine göre model yılı verilmesiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Focus Mk4 Çıkış Tarihi Malzeme Bilgisi ve Motorları olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.