Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Muzaffer abi haklı, ekrana sinyal gelmiyor.

Murat abinin dediği de doğru kameradan doğrudan ekrana gidecek. Synclı şema görüntüde biraz farklı ama bağlantılar aynı. syncsızın şemasıda var ama şuan yükleyemem, dediğim gibi aynı şeye çıkıyor ama yinede yarın akşama hatırlatırsanız yüklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özer, ben olsam, bir şekilde o mavi-yeşil hattı "deneme amaçlı" dışarıdan bulacağım kablolar ile yeniden çekerdim. Muhtemelen bu hatta bir sorun var.

Son şema olayı biraz daha netleştirdi. Ancak, orada ekranın 6 ve 12 no.lu girişlerine giriyor görünüyor. Benim bildiğim o girişler; navigasyonun ses girişleri (ekrandan audio ünitesine). Bunun fakra bağlantısı nerede? :) @Ozan Kar @Serkan Karakoca @Muzaffer ASLA  4.2" ve 5" ekranlarda kamera girişi bej fakra sokete olması gerekmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kavuk said:

Özer, ben olsam, bir şekilde o mavi-yeşil hattı "deneme amaçlı" dışarıdan bulacağım kablolar ile yeniden çekerdim. Muhtemelen bu hatta bir sorun var.

Son şema olayı biraz daha netleştirdi. Ancak, orada ekranın 6 ve 12 no.lu girişlerine giriyor görünüyor. Benim bildiğim o girişler; navigasyonun ses girişleri (ekrandan audio ünitesine). Bunun fakra bağlantısı nerede? :) @Ozan Kar @Serkan Karakoca @Muzaffer ASLA  4.2" ve 5" ekranlarda kamera girişi bej fakra sokete olması gerekmiyor mu?

Doğru Murat abi ekranın arkasındaki bej sarımsı girişe geçiyor fakra ile bu kablolar video + ve - görüntü kablosu zaten 

Dün savaş ustayada söyledim ben bagajdan öne gelen hattın iki tanesinin mavi yeşil diye hatırlıyorum (mavi yeşil siyah) bagaj içinden modüle giren soketteki düz beyaz ve beyaz mavi çizgili iki kablo ile bagaj tarafında birleşmesi gerektiğini söyledim yapmış ama olmamış kabloların yerlerini değiştirip deneyecekti en son :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son şema olayı biraz daha netleştirdi. Ancak, orada ekranın 6 ve 12 no.lu girişlerine giriyor görünüyor. Benim bildiğim o girişler; navigasyonun ses girişleri (ekrandan audio ünitesine). Bunun fakra bağlantısı nerede? [emoji4] @Ozan Kar @Serkan Karakoca @Muzaffer ASLA  4.2" ve 5" ekranlarda kamera girişi bej fakra sokete olması gerekmiyor mu?

Bunu yapmıştı biliyorum . Modülden de kameradan da ayri ayri one kadar çekti ama görüntü alamamistik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

image.jpegBunlarda Özer beyin aracından çekmiş olduğu savaş ustanın göndermiş olduğu resimler ...bu üstteki resimde görünen düz beyaz ve beyaz mavi çizgili olan kabloları öne giden iki kablo ile bağlantı yapılması lazım . + ve - kablolarına dikkat edilerek yada öne giden kabloların iki tanesi bu soketin boş pinlerine takılması gerekiyor ...

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Serkan Karakoca said:

siyah kablamalı arkaya giden üç kablo bagaj kısmında nerede bitiyor sizde bu kabloların ucunda ne işlem yaptınız bagaj kısmında ? 

Bu kablolar resimdeki sokette bitiyor . bu kablolara bir işlem yapmadık çünkü bagaj tesisatı kamera soketi olan kablolama alınarak bağlandı sizin yaptığınız gibi kablo çekilmedi yani bu yeni aldığımız kablo tesisatına (bagaj kablolamasında ) bağlanıyorimage.jpeg.a73559d154b4479247e77606e78081df (1).jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.