Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Valla bugün savaş usta ile akraba olduk Özer beyin kamera sayesinde :D küçük bir  

aksaklık var ama çözemedik bütün kritiklere resimli whatsup tariflerine rağmen :) yani nerdeyse bugün Kaan abiye misafir olacaktım çayını içip savaş usta ile çalışmak için :) akü reset mod işe yarayabilir valla kapıları kapatıp çift kilitleme yapıp beklemek denenebilir :) gerisini allah bilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Serkan Karakoca Modülden ekrana giden hat üzerinde başka bir bağlantı var mı? C-max'da modülden fakra çıkıyor, ekrana fakra giriyor. Focus'ta tam öyle değilmiş. Benim düşüncem, eğer Savaş usta IDS'den modülü görebiliyorsa (ki yükleme yaptığına göre görüyor olmalı, bu can bus bağlantılarının da düzgün olduğunu gösterir), geriye sadece modül - ekran arası bağlantı kalıyor. Bu bağlantı manuel olarak araç dışından yapılabilinir diye düşünüyorum (en azından test için). 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Serkan Karakoca said:

Valla bugün savaş usta ile akraba olduk Özer beyin kamera sayesinde :D küçük bir  

aksaklık var ama çözemedik bütün kritiklere resimli whatsup tariflerine rağmen :) yani nerdeyse bugün Kaan abiye misafir olacaktım çayını içip savaş usta ile çalışmak için :) akü reset mod işe yarayabilir valla kapıları kapatıp çift kilitleme yapıp beklemek denenebilir :) gerisini allah bilir :)

Bağlantılar konusunda mutabık mısınız savaş usta ile . Bana sorun yok hepsinde voltaj alıyorum ekrana kadar sorun yok demişti . Sigorta dahi var dedi arabada . Yani tesisat hepsi hazır . Bagaj kablosu dışında onuda zaten otosandan aldık kamera soketi olarak.

21 dakika önce, Murat Kavuk said:

@Serkan Karakoca Modülden ekrana giden hat üzerinde başka bir bağlantı var mı? C-max'da modülden fakra çıkıyor, ekrana fakra giriyor. Focus'ta tam öyle değilmiş. Benim düşüncem, eğer Savaş usta IDS'den modülü görebiliyorsa (ki yükleme yaptığına göre görüyor olmalı, bu can bus bağlantılarının da düzgün olduğunu gösterir), geriye sadece modül - ekran arası bağlantı kalıyor. Bu bağlantı manuel olarak araç dışından yapılabilinir diye düşünüyorum (en azından test için). 

Modülden ekrana 3 tane kablo gidiyor

Siyah Şase 

Yeşil CAN+

Mavi CAN- 

Bunlar 14 ve 15 numaralı pin karşılığı 34 35 numaralı pine denk geliyor buradan kabloyu uzatip fakraya lehimledik .IDS den bakıldığında modül ile ekran arasındaki bağlantıda sorun olduğu hatası veriyor .Bu bağlantı araçta hazırdı zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin koyduğunuz şemalara baktım şimdi. O şemalara göre modül ile ekran arasında bağlantı yok gibi. Ekran doğrudan kameraya bağlı. Kamera da modüle. Ama ekran yazması gereken yerde de sync gen 2 yazıyor. Yani benim anlamadığım yer burası. Sanki koyduğunuz şemalar (hem senin, hem de Serkan'ın) bu araç için değil, Amerikan eski nesil sync gen 2 sistemi için gibi duruyor (ortada fakra soket falan da yok).

Savaş usta bağlantı şemasına ulaşamadı mı?

Belki saçma bir tahmin ama, kullanmadığınız kabloda jumper falan olabilir mi?

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Murat Kavuk said:

Sizin koyduğunuz şemalara baktım şimdi. O şemalara göre modül ile ekran arasında bağlantı yok gibi. Ekran doğrudan kameraya bağlı. Kamera da modüle. Ama ekran yazması gereken yerde de sync gen 2 yazıyor. Yani benim anlamadığım yer burası. Sanki koyduğunuz şemalar (hem senin, hem de Serkan'ın) bu araç için değil, Amerikan eski nesil sync gen 2 sistemi için gibi duruyor (ortada fakra soket falan da yok).

Savaş usta bağlantı şemasına ulaşamadı mı?

Belki saçma bir tahmin ama, kullanmadığınız kabloda jumper falan olabilir mi?

Verdiğin Wagon Şaşenin elektrik şeması beraber baktık bizim verdigimiz şemaların aynısı. Modül ile ekran arasında kablo var 3 tane. Kamera ile modül arasında 6 kablo var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modülden ekrana kablo görünmüyor, doğrudan kameradan görünüyor bu şemada. Bu noktayı çözemedim .. Parçalar arası bağlantı aşağıdaki gibi olmalı..

sema.jpg

Bir de böyle çizmiş arkadaş, sizin şema ile aynı görünüyor..

01 - Main Schematic.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Muzaffer ASLA said:

sizin simtemde yazılımsal sorun bulumuyor.Tamamiyle elektriksel.Ekranınız video sinyalini görmüyor.Bunu şu şekilde bakmanızı rica edeceğim.Sırasıyla

1-Kameranın 5 ile 1 bacağı arasında 12V görülecek.

2-Bir osilaskop yardımıyla araç geri vitese takıldığında 3 ve 4 te video sinyalini göreceksiniz.Sisteminiz video sinyalini görmediği için o hatayı veriyor.Doğru bağlantı şemasıda sync2 olmayanlarda bu şekilde.Ayrıca verdiğim bu şema

yeni kasa mk3.5 içindir.selamlar.MK 3 ler için ise rusların verdiği şema doğrudur.

sync2 hariç.png

@Serkan Karakoca bunları savaş usta ölçmüştü diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.