Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

On 29.03.2016 at 21:24, Özer Aksu said:

Bu kabloyuda servise sipariş ettim maalesef bu iş bana sadece parçalar ile 1200 ₺ ye maloldu şimdiden montaj işine girmedik henüz. Arabanın yaşı dolayısıyla indirim vs olur sanırım bakalım Kaan abinin eline düştük :)

bu bahsettiğiniz kablo kameranın dibinden başalayıp sokete kadar giden kablomu yok canım sakın bu kabloya o kadar para verdim demeyin siparişi iptal edebiliyosanız edin 50 tlye aldık geçen resmini ekleyim  kameranın oturduğu soket var devamıda kablo 5+1 :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu olarak değiştirdi
bu bahsettiğiniz kablo kameranın dibinden başalayıp sokete kadar giden kablomu yok canım sakın bu kabloya o kadar para verdim demeyin siparişi iptal edebiliyosanız edin 50 tlye aldık geçen resmini ekleyim  kameranın oturduğu soket var devamıda kablo 5+1 [emoji4]

Aynen o kablo o olmadı mı tesisat bir işe yaramıyor serkan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Özer Aksu said:

Aynen o kablo o olmadı mı tesisat bir işe yaramıyor serkan.

Siz siparişi iptal edin bir saate kadar resim atarım benim bagajda var bir tane göndereyim size 50 tlye almıştım nolur nolmaz diye hatta geçen pazar servet Özkan'a verdim bir tanesinide :) 

Bide bu kırmızı oklarla işaretli yeşil soket ne işe yarıyor ?

image.jpeg

Ahanda bu işte kablo 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serkan Karakoca said:

Siz siparişi iptal edin bir saate kadar resim atarım benim bagajda var bir tane göndereyim size 50 tlye almıştım nolur nolmaz diye hatta geçen pazar servet Özkan'a verdim bir tanesinide :) 

Bide bu kırmızı oklarla işaretli yeşil soket ne işe yarıyor ?

image.jpeg

Ahanda bu işte kablo 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

anahtarsız girişin tesisatı olmasın sakın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeşil soket benim araçtada var ama kamera ile ilgili kullanmadım hiç sol tarafla işim olmadı benim araçta sağ taraftaki gri soket direk modüle geçiyor gri soketteki 3 kabloda öne Doğru yolcu tarafındaki ana sokete gidiyor :)

bu yeşil soketinde ben kör nokta ile ilgili olacağını düşünüyordum çünkü soketteki kablo renklerinin aynısı sürücü kapısındaki modülde var aynaya doğru devam ediyordu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Serkan Karakoca said:

Yeşil soket benim araçtada var ama kamera ile ilgili kullanmadım hiç sol tarafla işim olmadı benim araçta sağ taraftaki gri soket direk modüle geçiyor gri soketteki 3 kabloda öne Doğru yolcu tarafındaki ana sokete gidiyor :)

bu yeşil soketinde ben kör nokta ile ilgili olacağını düşünüyordum çünkü soketteki kablo renklerinin aynısı sürücü kapısındaki modülde var aynaya doğru devam ediyordu :)

bak anahtarsız giriş için olmasın, emin misin :):):) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Hakan K said:

anahtarsız girişin tesisatı olmasın sakın?

Yok o değil bu soket onu çözdüm gibi %90 

confrat beyninden yolcu bölümündeki ana soketlere kadar geliyor galiba tesisat %100 emin olmak için başka bir araçta enerji verip ölçmemiz lazım :)

emin oluncada yolcu bölümünde bulunan soketin oradan sağ sol ön kapıların kapı kolunun iç tarafına kadar tesisat çekilecek mecbur benim araçta yoktu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Serkan Karakoca said:

gri soketteki 3 kabloda öne Doğru yolcu tarafındaki ana sokete gidiyor :)

Ben hala bu kısmı çözemedim resimli var mı soket kablolarıyla beraber.Ayrıca  o soketin orda erkek fakra soketler var mavi (gps) , siyah, gri renkte buralara girmiyor mu bu fakra dışı soketi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

IMG_1018.JPG

3 dakika önce, Hakan K said:

ön kamera derken?

bende ön park kamerasıda var :D resim arşivinden buldum bu resimde görüntü ters ama kameranın yatay düzlem ayarını düzellttim şimdi :D

IMG_0204.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hakan K said:

valla 10 numara 5 yıldız. peki ön kameranın çalışma mantığı nasıl bir anahtar filan mı var bunun için?

hayır ilk önce geri kamera çalışıyor eğer ön sensör birşey hisseder yakında okursa direk ön açılıyor :) musait bir zamanda bahsederim :) hatta video çekicem daha malesef vakit yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.