Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Aynen doğrudur onlar varsa arka stobun oradan yolcu bölümünde bulunan ana sokete kadar tesisat var demek ekrandan oraya kablo indircen bagaj kapağının ordanda sağ arkadaki sokete kadar tesisat çekeceksin kameranın dibinden [emoji4]

DSC_0004.jpeg Abicim sanırım mavi kablo yok fotoda görünmüyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olmasada çok sorun değil doğan abide yoktu komple tesisat çekti bu resimdeki sokette düz beyaz ve beyaz mavi çizgili kablo varsa işin kolay [emoji4]

Malzemeler konusunda yardıma ihtiyacım var abicim, nereden kimden temin edebilirim [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Muharrem B. yazdı:

Serkan abi bu fakra soket nedir, nasıl bir şeydir :) 

şu mavi geçen soketler 

056.JPG

IMG_1521.JPGIMG_1306.JPG

--3 dakika sonra eklendi--
20 saat önce, Tuncay A. yazdı:

4.2" C-max kamera

IMG_20170216_193222.jpg

hayırlı olsun ..

--4 dakika sonra eklendi--
12.02.2017 - 01:03 tarihinde, Kadir Mermer yazdı:

Malzemeler konusunda yardıma ihtiyacım var abicim, nereden kimden temin edebilirim emoji4.png

sen musait olunca ara beni hallederiz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

abilerim, kardeşlerim öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. bu, forumdaki ilk mesajım. aracım için geri görüş kamerası eklemek istiyorum orjinaline uygun olarak. ilk sayfadaki mesajlara baktığımda anlatılanların mk3 için geçerli olduğunu farkettim. makyajlı kasa titanium için gerekli tüm parçalara ve bu parçaların kodlarına nerden ulaşabilirim? yurtdışında (rusya) uygun ise parçaları oradan getirtebilirim. yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ediyorum. herkese iyi akşamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hakan Kl. yazdı:

abilerim, kardeşlerim öncelikle herkese merhaba demek istiyorum. bu, forumdaki ilk mesajım. aracım için geri görüş kamerası eklemek istiyorum orjinaline uygun olarak. ilk sayfadaki mesajlara baktığımda anlatılanların mk3 için geçerli olduğunu farkettim. makyajlı kasa titanium için gerekli tüm parçalara ve bu parçaların kodlarına nerden ulaşabilirim? yurtdışında (rusya) uygun ise parçaları oradan getirtebilirim. yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ediyorum. herkese iyi akşamlar.

Sana tamamen katiliyorum bende dusunuyorum.. benim aracda ayni

Lakin orjinal ayarinda olmali " cakma ayarinda " oldumu hosuma gitmiyor benim..

Not : Kendini tanisma kisminda tanitirsan daha guzel olur once

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MCA focus için bunlar yeterli görünüyor;

kamera: F1ET-19G490-CC (sedan),  F1ET-19G490-AC (5K hb),

arka tutamak: F1EB 19B514 BB

braket: BM51 19H421 AB

+ tesisat.

@Serkan Karakoca Ne dersin?

--2 dakika sonra eklendi--

Eklenecek tesisat şuna benzeyecek (resim kuga için, focus buna benzeyecektir ..)

kuga tes.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

MCA focus için bunlar yeterli görünüyor;

kamera: F1ET-19G490-CC (sedan),  F1ET-19G490-AC (5K hb),

arka tutamak: F1EB 19B514 BB

braket: BM51 19H421 AB

+ tesisat.

@Serkan Karakoca Ne dersin?

--2 dakika sonra eklendi--

Eklenecek tesisat şuna benzeyecek (resim kuga için, focus buna benzeyecektir ..)

kuga tes.jpg

vermiş olduğunuz parça numaraları için teşekkür ederim. tutamak şekli benim aracımdaki ile örtüşüyor (tabi bende kamera yok).  aklıma takılan birşey daha var kamera tutamaktan ayrı mı yoksa birleşik mi ? 2. si ise yanlış bilmiyorsam braket kamerayı sabitlemek için. eğer böyleyse o tutamak ile birlikte gelmiyor mu? kusura bakmayın biraz acemiyim. tesisat işi için elektrikçi tanıdığım var parçaları tamamlayıp işe başlayacağız.bagaj içerisindeki sağ arka döşemeyi söktük birşey göremeyince geri taktık zamanımız kısıtlıydı. bu parçalara ek olarak Modül tarzı birşey gerekli midir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Modül gerekmiyor (eski modülün görevini artık sync (APIM) modülü yapıyor). Tutamak, kamera boşluğu için değişiyor (sizdekinde kamera boşluğu yoktur). Braket de kamerayı tutamağa sabitlemek için.

anladım teşekkür ederim. o zaman ben kamera braket ve tutamak aldığım zaman sadece tesisar kalıyor. peki tesisat için özel bir kablo vs. gerekli midir? konunun ilk sayfalarında belirtilen bir kablo vardı fiyatı yüksek birşey. bu şekilde ise çok masraflı olmayacak gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda Serkan Karakoca da yorum yapsa daha iyi olur (ben bir şeyi atlıyor olabilirim). Uygun kablo konusunda elektrikçiniz yardımcı olacaktır. Sanayide otomobil tesisatı satanlar var çok daha uygun fiyata. Ancak kamera girişi için soket, diğer girişler için de eksik pinler sıkıntı oluyor orjinal tesisat olmayınca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Braket komple bagaj tutamağı ile bir kamera ayrı braketin içinde yeri hazır :)
Kameranın servis fiyatı 895 + KDV
Braket 225+ KDV
Navigasyon kartı 450-550 tl gibi IMG_1911.JPG
Kablo işi kolay fakat geri görüş kamerasını çalıştırmak için apim modülüne lisanslı yazılım atılıyor navigasyonda açılıyor böylece navi kartınıda alınca direk çalışıyor ...
İlgilenen olursa elimde oem kamera braket
Ve navigasyon kartı mevcut [emoji5]
Fazladan bir takım !!!IMG_1909.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.