Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Braket komple bagaj tutamağı ile bir kamera ayrı braketin içinde yeri hazır :)
Kameranın servis fiyatı 895 + KDV
Braket 225+ KDV
Navigasyon kartı 450-550 tl gibi IMG_1911.JPG

açıklamanız için teşekkür ederim. parça kodlarını yazmanız mümkün müdür? yurtdışı uygun ise oradan getirtebilirim. navigasyon kartını şuanlık düşünmüyorum fakat diğer parçaları fiyat konusunda uyarsa sizden de alabilirim neden olmasın onu gerekirse özelden konuşuruz. sizden ricam parça kodlarını gönderirseniz ben sordurayım yurtdışında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıklamanız için teşekkür ederim. parça kodlarını yazmanız mümkün müdür? yurtdışı uygun ise oradan getirtebilirim. navigasyon kartını şuanlık düşünmüyorum fakat diğer parçaları fiyat konusunda uyarsa sizden de alabilirim neden olmasın onu gerekirse özelden konuşuruz. sizden ricam parça kodlarını gönderirseniz ben sordurayım yurtdışında.

Konu başına dönerseniz kodları göreceksiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MCA kasa geri görüş kamerası için gerekli parçalar 

Kamera:

F1ET-19G490-CC (sedan)

F1ET-19G490-AC (5K hb) (yetkili servis fiyatı 897+kdv)

BRAKET

Braket bagaj açma butonu ile beraber sedan ve hb kasada komple değişmesi gerekiyor.

F1EB 19B514 Bc (yetkili serrvis fiyatı 225 +kdv idi ben baktığımda )

bu hb kasanın gördüğüm kadarı ile sedanda aynı braketi kullanmışlar ama tam emin değilim ...

--16 dakika sonra eklendi--
22 saat önce, Hakan Kl. yazdı:

geri görüş kamerasını aktif etmeniz için mutlaka apim modülüne lisanslı yazılım atmanız gerekiyor yoksa hiçbir şekilde aktif olarak kullanamazsınız ...

Bendeki braket orjinal sıfır bir parçacıda buldum aldım ondan sonra braketi ile birlikte kamera denk geldi onu aldım bu elimde fazla olarak kaldı.

Resmini atmış olduğum kamera focus 3 e ait sıfır orjinal kamera ama isterseniz MCA Braketine modifiye ederek  bir arkadaşım oturtabiliyor sorunsuz kullanılabiliyor.

Navigasyon kartınıda yurtdışında bir arkadaşım sağolsun halletti getirdi ... 

Navi kartı geri görüş kamerası ve braket için talep ettiğim ücret 875tl zaten bana bu malzemelerin maliyetide bu kadar ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.02.2017 - 22:30 tarihinde, Tuncay A. yazdı:

Cmax trend yeni 4.2" ekrana takilma ayrıntılarıni ptesi anlatacağım.

Merhaba güzel olmuş gerçekten, bende yaptığınızın benzerini Focus için OEM olmayan kamerayla yapmayı planlıyorum. Focccus'lamı programladınız ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

07.03.2017 - 10:43 tarihinde, Serkan Karakoca yazdı:

bu hb kasanın gördüğüm kadarı ile sedanda aynı braketi kullanmışlar ama tam emin değilim ...

Microcat'e göre hb ve sedan ortak.  SW ise mca öncesi sistemle devam ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni kasa braketi temin edildikten sonra, illa orh, 800 TL olan kamera olmasına gerek yok. Erol oto veya dışarıda satılan kameralar modifiye ile brakete her türlü uyuyor. Bu arada çin işi kameralarda MCA olan 4.2 ve 8'' olan ekranlara uyuyor. İllaki orj kamera ve braket olmasına gerek yok. Normal kamerasız braketin içine çin işi kameralar montajlanıyor.

Tuncay A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Savaş B. yazdı:

Bugün AliExpress ten geri görüş kamerası aldım
Sizce bagaj kapağının açılması ile birebir uyum sağlarmıIMG_1227.JPG

Aracım 2016 Focus Titanium modeli
SYNC 2

Bagaj kapağına kadar gelen kamera tesisatı varmıdır bilgisi olan varmı

normal de yoktur bu ürünün kablosu vardır yanında yoksa birde kablosunu almanız lazım

Osman Türkol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Yeni kasa braketi temin edildikten sonra, illa orh, 800 TL olan kamera olmasına gerek yok. Erol oto veya dışarıda satılan kameralar modifiye ile brakete her türlü uyuyor. Bu arada çin işi kameralarda MCA olan 4.2 ve 8'' olan ekranlara uyuyor. İllaki orj kamera ve braket olmasına gerek yok. Normal kamerasız braketin içine çin işi kameralar montajlanıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler Tuncay bey bende bunu yurtdışı forumlardan okumuştum sizle de doğrulamış oldum.

--9 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Savaş B. yazdı:

Bugün AliExpress ten geri görüş kamerası aldım
Sizce bagaj kapağının açılması ile birebir uyum sağlarmıIMG_1227.JPG

Aracım 2016 Focus Titanium modeli
SYNC 2

Bagaj kapağına kadar gelen kamera tesisatı varmıdır bilgisi olan varmı

Aynısından ben de aldım elime geçmedi daha, OEM kamera montajı ile ilgili konudan bagaj kapağında tesisat/kamera soketi olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

Tesisat varsa kamera pinlerinden Video + ve - pinlerine kameranın RCA jakını bağlamanız gerekir. kameranın beslemesi konusunda OEM kamera soketetindeki  + ve - pinleri kullanılabilir  ama emin değilim buradaki voltajın 12 V olması gerekli , değilse sigorta kutusundan ya da geri vites lambasından hat çekilebilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Merhabalar,

Sync 2 ile ilgili başlıkları arattım ama soruyu soracak daha uygun bir başlık bulamadım. Mca Titanium focus'un 8 inch'lik sync 2 ekranına, yetkili serviste ekranı değiştirmeden navigasyon paketinde var olan geri görüş kamerası uygulaması yaptırılabiliyor mu acaba ? Bu konuda bir bilgisi olan varsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Merhabalar,

Sync 2 ile ilgili başlıkları arattım ama soruyu soracak daha uygun bir başlık bulamadım. Mca Titanium focus'un 8 inch'lik sync 2 ekranına, yetkili serviste ekranı değiştirmeden navigasyon paketinde var olan geri görüş kamerası uygulaması yaptırılabiliyor mu acaba ? Bu konuda bir bilgisi olan varsa çok sevinirim.

aracı sıfır alırken aynı soruyu Tan otoya bende sordum. Navigasyon paketi istemiyorum araca sadece geri görüş kamerası takıp görüntüyü 8 inc ekrana aktarın dedim hatta satış elamanına teknik kısmı arayıp konuyu netleştirmesini rica ettim. Gelen cevap; kamera takılır görüntü alınır ancak görüntüyü 8 inc ekrana değil yol bilgisayarının ekranına aktarabiliriz şeklinde olmuştu. Bu konuşma 2015 aralık ayında olduğundan şansınızı bir de siz deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Navigasyon ve geri görüşü aktif hale getirdim sonradan ben hatta elimde fazladan bir takım Oem navigasyon kartı geri görüş kamerası ve geri görüş kamera braketi mevcut düşünürseniz iletişime geçersiniz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.