Jump to content

Aşkın K.

Member
 • Content Count

  184
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112 Normal

About Aşkın K.

 • Age 39
 • Rank
  Trend

Profile Details

 • Age 39
 • Location:
  Ankara
 • Car:
  15Focus Titanium 1.5 TDCi
 • Job:
  Elektronik Müh
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,087 profile views
 1. Cumartesi günü Başer Otoya ve kasko ile anlaşmalı özel servise gittim. Kasko kullanmadan kendim ödemek istiyorum maliyet analizi yapar mısınız dedim. Boya için ikiside yaklaşık 500-600TL rakam çıkarttılar. Ayna için ise ısararla kapak cam hariç diğer aksamın değişmesi gerektiği ve fiyatının 1000-1100 TL civarında olacağını belirttiler. Israrla motor aydınlatma ve bütün fonksiyonların sağlam olduğunu resimdeki kapaktaki sabitlemeler de kopma olduğunu belirttim ama takım olarak satıldığını söylediler. internette tek başına bu parça satılıyor (yaklaşık 50 TL) ben temin etsem size işçilik ödesem, sonuçta milli servet neden komple parça değişip geriye kalanı çöpe gitsin dediğimde, orayı söküp ayırmanın çooook zor olduğunu sökülse bile sonradan toplayamayabileceklerini söylediler. Bu duruma çok sinirlendim, sorunu biliyorum gerekirse komple değişecek parçayı da buldum ancak daha önce yapmadığım için nasıl değişeceğini bilmiyorum ve konu ile alakalı birimler ile yapılamaza getirmeye çalışıyor olayı. Aklıma @Serkan Karakoca geldi olayı anlattım bana usta lazım bilmiyorum bulamıyorum diyerek ve sağ olsun her zaman yaptığı gibi yardımcı oldu. Şaşmazda Çiğdem Fiber'e yönlendirdi Yasin ustayı bul demişti ancak yoktu fakat abisi adem usta da yardımcı oldu ve resimdeki parçalı sökmesi 5 dk sürmedi. Aldı kopan 3 adet sabitlemeyi yerine yapıştırdı tekrar 5 dk dan kısa bir sürede yerine taktı. Maliyet 50TL ve eline sağlık ustam, hepsi bu kadarmış. Bir sonraki müsait olduğumda göçük ve boya işini araştıracam, planım 500 TL altı ise cepten üstü ise kaskodan yaptırmak olacak. Her ne kadar hasarsızlık korumam olsa da kademem değişmese bile formüllerden dolayı poliçede seneye bir miktar oynama olacağını öğrendim sigortacımdan.
 2. Arakadaşlar merhaba, eşim otoparktan çıkarken aracın sol ön çamurluğu parktaki kolona sürtmüş. Birde ayna takılmış, ayna motorları aydınlatma dış kapak sağlam sadece ayna içerisindeki plastik aksam sabitlemelerinden birisi kırılmış galiba hafif bir hareket var. Yarın müsait olmadığımızdan araca cumartesi yetkli servise götürecem onarım mı değişim mi be diyorlar bakacam. Değişim derlerse bir tane de özel servis bulup göstermem gerekecek sanırım. Resimlere göre fikriniz ve Ankara için servis tavsiyeniz olursa lütfen belirtiniz.
 3. Cem Bey, balataları nereden temin ettiniz acaba, ben 2 hafta önce 2015 focus motorcraft ön balataları 190 TL ye aldım ER-OTO dan. Sizin ki 2014 focusa kadar yazıyor ama 2015 in fiyatının da sizin aldığınız yerde yine 150 TL ye yakın fiyattır diye düşünüyorum.
 4. Ben kendim değiştirecektim ön kısa far ampulü , yaz başındaki bakım sırasında onlar habersiz değiştirmişler, ücret karşılığında! Uyardım bir daha habersiz işlem yapılmaması için.
 5. Serviste balatalar için motorcraft 460+115 işçilik (ciddi indirim yaparlarmış! bu fiyattan inse ne olur) verdikleri için ve garantiye etkisi olmadığından onu kesinlikle dışarıda yaptıracağım. Erol oto motorcraft ön balata 190/ bosch 120/ Kale 95 fiyat verdi. (Kale yumuşaktır kendi aracıma da taktım tavsiye ederim dedi. Benim derdim Başer yüzde olarak iyi bir indirim yapmasına rağmen 60.000 bakımı için fiyatın halen yüksek olması.
 6. Oranı değil de , dışarıdan orjinal malzeme getirerek serviste hizmet almayı kastettim. --1 dakika sonra eklendi-- çok iyi fiyat ama uzatılmış garantiyi bozmak istemiyorum henüz yoksa için yanıyor arada bir de şeytan dürtüyor bişey olmaz diye ancak hepsi ya olursa garanti lazım olur diye kararsız kalıyorum.
 7. Herkese Merhaba, Ankara Başer Oto dan 60.000 bakımı için teklif aldım. Normal fiyat: 1.274 TL %15 iskonto uygularız dedi : 1.083 TL Focusclub indirimi dedim (%20 işçilik, %30 parça indirimi) : 915 TL Bakım yaptırdığınız servislerden güncel fiyat paylaşabilir misiniz? Mukayese yapacak kayıtlarımız biriksin.( Örnek olarak balatayı orjinal faturalı Motorcraft getirsem sizden o parça için sadece işçilik talep etsem olur mu diye sordum, orjinal de olsa dışarıdan getirilen hiçbir malzemenin hizmeti gerçekleştirmiyoruz dediler). @Doğan Kurban bey sanki siz daha önce Başer de bu şekilde bir işlem yaptırmıştınız değil mi? Fiyatlar çok yükselmiş.
 8. Merakla takipteyiz @Semih O. umarım screen mirroring olayını da çözersin.
 9. Önceki aracım focus 2 LPG liydi. 2. el 45000 km de aldım hemen LPG taktırdım Teleflex marka. yaklaşık 90.000 km yaptım ama hiç sorun yaşamadım. Biraz daha kullansam yaşamıydım bilmiyorum tabiki ama marka ve montaj şekli bir etken olabilir belki.
 10. @H. Cenk eşim otoparka inip kontrol etmiş, ampul yanmıyormuş. Değişim öncesi önce sigortayı kontrol ederim acaba atma falan var mı diye. 2004 focusumda farı sökmeden değiştirebiliyordum, ama far sökümü kolay görünüyor söküp değiştiririm artık. H7 osram nightbreaker unlimited ile lazer arasında n11 de 5 lira fiyat farkı var ancak ikisini de ne tekzen ne bauhaus ne de koçtaş online sitesinde göremedim umarım mağazalarında vardır. Arife yola çıkacağımdan araçta bende olmadığından dar zaman sıkışmış oldum.
 11. Arkadaşlar merhaba, Aracın kısa far ampüllerinden bir tanesi gitmiş galiba. Ben şuan işteyim ve aracı eşim kullandığı için bana resim yolladı "kısa far ampul arızası" uyarısı gelmiş, araç 2,5 yıllık far ömrü erken gitmiş gibi geldi bana çünkü gece kullanımı çok fazla değil ve otomatik far var gerek olmadığında sönüp gündüz farları yanıyor. Araç 1 ay önce 45000 bakımından çıktı, 3 gün önce hafta sonu aracı sürerken araç birden durdu ekrana baktım yağ uyarı ışığı yanıyordu, aracı stop edip tekrar çalıştırdım alarmı sildi ve tekrar vermedi. Aklıma takıldı önce yağ alarmı 3 gün sonra 2,5 yıllık araçta far ampul alarmı? Acaba birbirleri ile alakalı başka bir sorun olabilir mi? Araç 2 aydır yıkanmadı su alma olasılığı pek yok gibi. Başer servisi aradım ancak bayram öncesi yoğunlar, bende bayramda 10 gün izine çıkacam ve oldukça uzun mesafe yol yapacam.Eşim işten akşam geldiği için sanayiye de götüremiyorum. Ampul değişimini kendim yapmam gerekecek.Bu özet bilgilerden sonra yardım istediğim konular: 1. 2015 kasa ve sonrası için ampul değişim video linki verebilir misiniz? 2. Forumda kısalar H7 55W görünüyor. Hangi marka ve model alayım, akşam sanayi kapalı olacağından koçtaş veya bauhaus dan almam gerekecek. 3. Farın 2.5 yıl içerisinde patlaması ve diğer arıza konusundaki düşünceleriniz Şimdiden teşekkürler.
 12. Arkadaşlar, Başer oto da servis danışmanı Arzu Yurtseven ile görüşebilirsiniz. Sitemize 20 ye 30 indirime devam edecek. Benim iş uzun süreceği için beklemeyeyim diye bana ikame araç bile verdi. 1360 TL ye bakımları yaptırdım. Fren hidrolik sıvısı da değişmesi gerekiyormuş onu bilmiyordum. Tavsiye olarak motor yağı değişirken motor ve boru içerisinde oluşabilecek partikül vb sarmalara karşı temizlikten bahsetti. Normalde 140 TL imiş, iskonto indirimler falan ... dedi unuttum. Hepsi dahil hesaplamasını ve indirimli sonucu söylemesini istedim. 1500'ü gözden çıkartarak gitmiştim zaten, ama hesaplarımda bu temizlik ve fren hidrolik sıvı değişimi yoktu, bunlar ile birlikte 1360 deyinde kabul ettim hepsini yaptırdım. Saat 6 yı geçtiği için faturayı hazırlayamadı, faturayı alınca resmi paylaşırım detaylı görülebilmesi için. Geçen sene site adına Turgay Sezer Bey ile konuşmuştum ancak izinli olduğu için onunla iletişime geçemedim. Başere gittiğinizde sitemize indirim yapan görüşebileceğiniz servis danışmanları güncel olarak (kendilerinden izin almıştım sitede isimlerini paylaşmak için); Arzu Yurtseven Turgay Sezer
 13. Arkadaşlar, Başer oto da servis danışmanı Arzu Yurtseven ile görüşebilirsiniz. Sitemize 20 ye 30 indirime devam edecek. Benim iş uzun süreceği için beklemeyeyim diye bana ikame araç bile verdi. 1360 TL ye bakımları yaptırdım. Fren hidrolik sıvısı da değişmesi gerekiyormuş onu bilmiyordum. Tavsiye olarak motor yağı değişirken motor ve boru içerisinde oluşabilecek partikül vb sarmalara karşı temizlikten bahsetti. Normalde 140 TL imiş, iskonto indirimler falan ... dedi unuttum. Hepsi dahil hesaplamasını ve indirimli sonucu söylemesini istedim. 1500'ü gözden çıkartarak gitmiştim zaten, ama hesaplarımda bu temizlik ve fren hidrolik sıvı değişimi yoktu, bunlar ile birlikte 1360 deyinde kabul ettim hepsini yaptırdım. Saat 6 yı geçtiği için faturayı hazırlayamadı, faturayı alınca resmi paylaşırım detaylı görülebilmesi için. Geçen sene site adına Turgay Sezer Bey ile konuşmuştum ancak izinli olduğu için onunla iletişime geçemedim. Başere gittiğinizde sitemize indirim yapan görüşebileceğiniz servis danışmanları güncel olarak (kendilerinden izin almıştım sitede isimlerini paylaşmak için); Arzu Yurtseven Turgay Sezer
 14. Yarın için Başer Oto dan 45000 bakımı için randevu aldım. Telefonda verilen fiyat ürkütücü; Standart Bakım 540 Şanzıman yağ ve filtre 1200 %10 Life card indirimi ile 1560 TL Şanzımanı değil yağı değiştirmeniz yeterli dedim ama yine de olmadı. Yarın ödemede fiyat net kaç olacak bakalım, sizleri de bilgilendiririm.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.