Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

205/55/16 Hankook Kinergy 4S2 H750 205/55R16 94V XL M+S 3PMSF aldım 4 adet. Cross Climate sonrası nasıl olacak bilmiyorum. Çook deneme fırsatı da bulamadım da incelemelere göre gayet başarılı olsa gerek.

Göreceğiz 😄 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
31 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Lastik havaları için kapıda 32 psi yazmasına rağmen lastikçiler ısrarla 35 psi diyorlar, üreticiye bağlı kalmak daha doğru değil mi?

Üreticiye uymak mantıklı olmadı ortasını bulursun Tugay 🙂

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Üreticiye uymak mantıklı olmadı ortasını bulursun Tugay 🙂

Abi valla pazarlık yapcam artık lastikçilerle, bizim yollar bozuk onlar avrupaya göre deyip duruyorlar 🙂 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, A.Coşar yazdı:

Baktım gerçekten de uygulama tavsiyesi de öyle.

Zaten 32 bastığınız lastiği yaz günü yarım saat kullanıp kontrol etseniz 37-38 psi geliyor hocam. Hava ısınınca genleşen bir şey olduğu için gayet normal 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, A.Coşar yazdı:

Semih dediğin doğru ama bu tavsiye farklı. Kış olsa bile sıcak lastik için verilmiş bir tavsiye. 

Evet hocam da, kışın da ısınan lastik benzer basınçlara ulaşıyor. Sadece hava ve yol sıcaklığı düşük olduğu için  ısınması daha geç soğuması daha erken gerçekleşiyor. Ben hala bir tuhaflık göremedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, A.Coşar yazdı:

Semih dediğin doğru ama bu tavsiye farklı. Kış olsa bile sıcak lastik için verilmiş bir tavsiye. 

Lastikler her turlu hava sicakliginin cok uzerine ciktigindan yaz kis olmasi bir sey degistirmiyor hocam.

Asagidaki fotografi gecen sene cekmistim. Normal bir otoyol surusunde 49 derece olmus on lastikler. Soguk basinclar 36-33 olmasi lazim.

En garantisi her zaman soguk lastikte kontrol/ayarlama yapmak. Lastigin ne kadar isindigi cok belli olmuyor cunku.

IMG_2454.thumb.JPG.243e28544f288b495fc1fecedc4b6a92.JPG

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugun kuga mk2 beye hankook ventus s1 evo3  k127 lastik aldim. 235/50 r18. Alinmis alinmistir ama bunu kullanan varmi aranizda? Ses olayini gectim yol tutus yakit tuketimi ve dayaniklilik anlaminda nasildir? 

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bugün internetten aldığım Continental Ecocontact 6 2023 üretimi lastikleri atktırdım. Üzerinde gelen Michelin Primacy 3 2018 lastikler artık tutuşu azalmıştı. Ama 5 yıl boyunca memnun kaldım. Ecocontact 6 ile Premium Contact 7 arasında kalmıştım fiyatları aynıydı. Eco almaya karar verdim. Kullananlar nasıl memnun mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güle güle kullanın. Ben kendi gözlemimi aktarayım. Ecocontact 6'yı Fiesta'da kullanıyoruz. Genel olarak şehir içi ve düşük hızlarda kullanıldığı için beni aman aman rahatsız etmiyor. Ancak birkaç sefer başıma geldiği üzere ani manevra, ani fren ve yağışlı havada çok güven vermediğini söylemeliyim.

Konuyla alakasız olacak ama geçen hafta yaşadığım acı lastik tecrübesinden sonra ben de Focus'un lastiklerini değiştirdim. Malum Michelin Pilotsport 3 lastikler vardı. Seneye yaza zaten değiştirme planım vardı ancak turuncu dubalar sayesinde 1 liralık madeni para boyutunda delikli son lastik bardağı taşırdı. Hem Michelin'e göre fiyat avantajı, hem de genel olarak olumlu yorumlar nedeniyle, @Gürkan Çakıroğlu'nun da dürtmesiyle Goodyear F1 Assymetric 5 aldım apar topar. Çok da güzel oldu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Eco almaya karar verdim

Eco yerine PC7 alsaydın keşke hem de aynı fiyata; PC7 de deneyimler daha iyi ve daha stabil hale getirilmiş. Çok performanslı kullanımın yoksa tolere edilebilir tabi ama ben olsam biraz pahalı bile olsa PC7 den yana olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.