Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Semih O. yazdı:

Güle güle kullanın. Ben kendi gözlemimi aktarayım. Ecocontact 6'yı Fiesta'da kullanıyoruz. Genel olarak şehir içi ve düşük hızlarda kullanıldığı için beni aman aman rahatsız etmiyor. Ancak birkaç sefer başıma geldiği üzere ani manevra, ani fren ve yağışlı havada çok güven vermediğini söylemeliyim.

Konuyla alakasız olacak ama geçen hafta yaşadığım acı lastik tecrübesinden sonra ben de Focus'un lastiklerini değiştirdim. Malum Michelin Pilotsport 3 lastikler vardı. Seneye yaza zaten değiştirme planım vardı ancak turuncu dubalar sayesinde 1 liralık madeni para boyutunda delikli son lastik bardağı taşırdı. Hem Michelin'e göre fiyat avantajı, hem de genel olarak olumlu yorumlar nedeniyle, @Gürkan Çakıroğlu'nun da dürtmesiyle Goodyear F1 Assymetric 5 aldım apar topar. Çok da güzel oldu.

Geçmiş olsun, pilot sport 3'ten parça mı koptu?Nasıl oldu olay?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Tuğra Yanık yazdı:

Geçmiş olsun, pilot sport 3'ten parça mı koptu?Nasıl oldu olay?

Teşekkürler. Gece vakti, çok biçimsiz bir yerde şu yol böldükleri turuncu dubaların vidalarından saplandı. Stepneyi takıp seyyar bir lastikçi buldum, 100-150 km yolum olduğu için tamir ettirdim. Gideceğim yere kadar götürdü ama yol boyunca hava eksilmiş. Sabahına lastik tekrar inmişti zaten. Bir süredir memnun değildim lastiklerden, ben de gaza gelip hepsini değiştirdim.

Screenshot_20230723_001414_WhatsApp.jpg

Screenshot_20230723_001507_WhatsApp.jpg

• Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bugün internetten aldığım Continental Ecocontact 6 2023 üretimi lastikleri atktırdım. Üzerinde gelen Michelin Primacy 3 2018 lastikler artık tutuşu azalmıştı. Ama 5 yıl boyunca memnun kaldım. Ecocontact 6 ile Premium Contact 7 arasında kalmıştım fiyatları aynıydı. Eco almaya karar verdim. Kullananlar nasıl memnun mu?

sakin kullanan biri icin genelde yeterli oluyor ancak ultra ve premium contact varken eco tercih etmek icin bir sebep goremiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Günal Y. yazdı:

Continental Premium Contact 7 mi yoksa Pirelli Cinturato P7 mi? Haftaya kısmetse ben de yenileyeceğim lastikleri. Bu ikisi arasında kaldım. 

Ben olsam PC7 alırdım. Yıllar önce Tipo aracımda Pırelli vardı. Yanaklar çelik tellerle sağlamlaştırılmış güzel lastikler aslında. Ama şu an nasıl bilmiyorum. Sert bir şekilde bir çukura girince teller eğiliyor içerden ve düzen tutmuyor. Ancak lastikleri değiştirince kurtuldum.

Dediğim gibi şu an ki durumu nasıldır araştırmak gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Contiye göre görece az sert ama uzun ömürlü lastiktir, sıkıntı yaşamazsın Yıldırım.

Niyetim 4 mevsimle devam etmekti ama nokian bulmak sıkıntı. Kışın eski lastiklerle idare ederim. İyi alışmıştım lastik değişimi yapmadan sürekli kullanmaya 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
21.03.2019 - 00:52 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

Onu bunu bilmem, Michelin Pilot Sport 4 şimdiye kadar kullandığım en iyi lastik. 

Tabii şimdilik!

hala oyle mi? 🙂 

Cok fazla secenek de yok ama bir sorayim dedim.

Birde 4S mi 4 mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

09.09.2023 - 04:25 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

hala oyle mi? 🙂 

Cok fazla secenek de yok ama bir sorayim dedim.

Birde 4S mi 4 mu? 

İkisinin de pabucu dama atıldı, şimdi Pilot Sport 5 var.

Ama kısa listeye Conti Sport Contact 7 ve GY F1 Asymm 6'yı eklemek lazım.

Hiçbiri ile deneyimim yok, ama okuduklarımdan GY sportif kullanım için öne çıkıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Cem Boneval yazdı:

İkisinin de pabucu dama atıldı, şimdi Pilot Sport 5 var.

Ama kısa listeye Conti Sport Contact 7 ve GY F1 Asymm 6'yı eklemek lazım.

Hiçbiri ile deneyimim yok, ama okuduklarımdan GY sportif kullanım için öne çıkıyor gibi.

hicbiri yok burada 🙂 PS 5 gelir heralde ama Conti ve GY de farkli seriler var, ExtremeContact Sport 02, PS4S ile benzer diyorlar. GYde de Eagle F1 SuperCar 3 varmis ancak ona hic bakmadim.

---

Bu arada 215/50R17 icin hic dogru duzgun secenek yok piyasada. Bridgestone Turanza T6 aldirdim, 2950 yanlis hatirlamiyorsam. 

Golfe de kislik lazim, ona da bakmam lazim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Bu arada 215/50R17 icin hic dogru duzgun secenek yok piyasada.

Ben aynı ölçülerde Continental Premium Contact 7 aldım geçenlerde. Genel olarak da memnunum. Sadece yol sesinin Michellin'den az fazla olduğunu söyleyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Günal Y. yazdı:

Ben aynı ölçülerde Continental Premium Contact 7 aldım geçenlerde. Genel olarak da memnunum. Sadece yol sesinin Michellin'den az fazla olduğunu söyleyebilirim. 

Ben hep sahibinden.com a bakiyordum (sifir lastik icin de) en uygun fiyati veren bayiyi bulmak icin. Conti michelin gy filan cikmadi hic, demekki ara olculeri girmekle ugrasmiyorlar artik. Kaca aldiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22.07.2023 - 19:06 tarihinde, Semih O. yazdı:

Güle güle kullanın. Ben kendi gözlemimi aktarayım. Ecocontact 6'yı Fiesta'da kullanıyoruz. Genel olarak şehir içi ve düşük hızlarda kullanıldığı için beni aman aman rahatsız etmiyor. Ancak birkaç sefer başıma geldiği üzere ani manevra, ani fren ve yağışlı havada çok güven vermediğini söylemeliyim.

Konuyla alakasız olacak ama geçen hafta yaşadığım acı lastik tecrübesinden sonra ben de Focus'un lastiklerini değiştirdim. Malum Michelin Pilotsport 3 lastikler vardı. Seneye yaza zaten değiştirme planım vardı ancak turuncu dubalar sayesinde 1 liralık madeni para boyutunda delikli son lastik bardağı taşırdı. Hem Michelin'e göre fiyat avantajı, hem de genel olarak olumlu yorumlar nedeniyle, @Gürkan Çakıroğlu'nun da dürtmesiyle Goodyear F1 Assymetric 5 aldım apar topar. Çok da güzel oldu.

Ecocontact 6 benim volvoda var. 235 55 18 .. ilk 10 bin muhteşem . 10-20 arası idare eder. 20den sonra beni değiştir diyor. Az ıslakta hem sarıyor.  

Focustaki pilot sport 3 leri iyi dayandırmışsın. bende 32binde mi ne tamamen bittiler. Nokian bilmemneproof almıştım. Vallahi PS3 ten çok daha fazla sürüş konforu veriyor. Yol tutuşu bilemem, araba şehir içi arabası olarak kullanılıyor. 

Birkaç ay içinde Volvoya CrossClimate2 (3 çıkarsa 3)  almaya düşünüyorum. bakalım hediyesi kaç para olacak. Uygun fiyatlı veren yer bilen varsa söylesin alıp depoya atayım. .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.