Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

evet fiyat farkı baya var bende petlas a yoneldım bu nedenle 93 h degılde 93 v alsaydnz daha ıyı olmazmydı fıyat farkı yok gıbı bısey

vereyim benim 3.000 deki michelinleri :) 93 V hemde :P (bknz. lastiklerinden kurtulmak isteyen foküscü)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215 petlas,falken v.s yerine şahsen 205 continental,michelin v.s tercih ederdim. 

Görüntüde de aman aman fark etmiyor kafaya takılacak kadar,zaten konu var incelerseniz olumlu yorumlar göreceksiniz 205 için,en basitinden makyajlı Focus'ta da 205 lastik kullanılıyor,çok büyük etkisi olsa(maddiyat dışında) değişir miydi,sanmam. 

O yüzden ucuz mal alacak kadar zengin değilseniz bir küçük boyda (205/55/16) kaliteli bir lastik daha çok işinize yarayacak,keyif almanızı sağlayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vereyim benim 3.000 deki michelinleri :) 93 V hemde :P (bknz. lastiklerinden kurtulmak isteyen foküscü)

niye abi memnun değilmisin :)

215 petlas,falken v.s yerine şahsen 205 continental,michelin v.s tercih ederdim. 

Görüntüde de aman aman fark etmiyor kafaya takılacak kadar,zaten konu var incelerseniz olumlu yorumlar göreceksiniz 205 için,en basitinden makyajlı Focus'ta da 205 lastik kullanılıyor,çok büyük etkisi olsa(maddiyat dışında) değişir miydi,sanmam. 

O yüzden ucuz mal alacak kadar zengin değilseniz bir küçük boyda (205/55/16) kaliteli bir lastik daha çok işinize yarayacak,keyif almanızı sağlayacaktır.

evet okudum yorumları iyi diyende var orjinalden şaşma diyende tabi en mantıklısı 215 iyi bi lastik almak ama fiyatlar çok farkedio bakalım nasipte ne var ben petlas alıyım diorum 215 

bir kaç petlas bayine sordum hepsinde H serisi vardı bende H serisi aldım pek fazla araştırmadım.

hayırlı olsun güle güle kullanın kaça aldınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastikçiye gitsene güzel kardeşim :)

"Daş mı yiyecek bu adamlar!"

Adam lastiği ölçmeye lastikçiye gidecek hemi. Bu bahsettiğimiz Onur yahu. Arabasını değiştirip şahin koysak araba ıslanıp çekti diyecek [emoji14][emoji14][emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet okudum yorumları iyi diyende var orjinalden şaşma diyende tabi en mantıklısı 215 iyi bi lastik almak ama fiyatlar çok farkedio bakalım nasipte ne var ben petlas alıyım diorum 215 

yoo, süper memnunum ama 17 inch'e terfi edicez o sebeple :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hanımın arabasına Bridgestone taktırıyorum bu gün ... eski Conti lastiklerini 30,000km'de öldürmüş (kullanıcı hatası) kaldırıma sıfır yanaşacağım diye resmen yanaklarını traşlamış, tellerine kadar temizlemiş. Beheri 180TL'den atıyorum Bridge'leri ... istediği kadar kaldırım yapıştırsın, vursun artık :)

[emoji23] Kaldırımız lastiğe sürtmüşlerdir. İnsafsız belediyeciler. Lastikte kaldırım boyası var. Noldu dedim.

Cevap: Belediye boyamış kaldırımı ben bisey yapmadım [emoji23]

Lastik ölçümünü nasıl yapıcaz? Bi çubuk bulup kanalın ölçüsünü alıp cetvelle ölçsem diyorum :)

Yan yatır arabayı. Ağırlıktan doğru ölçemezsin. [emoji106] volkan onder tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanesini 185 TL den aldım 8 taksitle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler bende velox mı alsam ıpmrum mu bılemedim kararsızım 205 al diyen oluyoda benımde pek mantığıma yatmıyor 215 alcam siz kaca aldınız velox 741 leri

söylediğiiz lastikler güzelde biraz pahalı oluyo :)

ben 210 a aldim yalniz benim olcu 215 50 17 .ben cok memnun kaldım valla heleki islak zemin performansı çok güzel

bencede 215 alın 205 bisiklet tekeri gibi oluyor focus 3 e çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu ara goodride tavsiye ediyorlar.. amerikan markası çin malı deniyor.. satıcı tanıdık, hiç şikayet yok dedi.. goodyear a göre lastik başı 70 tl falan ucuz 215 te..

yanlız bu ara satılan ve memnun olunan kış lastikleri.. yazlıklarını bilmiyorum..

AB etiketi iyi lastiklerle aynı.. yağmur ve yakıt C,  ses 73 db biraz fazla iyi lastiklerde 68-70..

daha dandikler var mesela maxxi mi ne az önce C olan değerler bu lastikte F..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

madem ucuz mal alacak kadar zengin değiliz focus yerine bmw mercedes volvo ya binelim:) ucuz almak zenginlik oluyormuş ! Bende focus 3 te 205 ölçüyü kesinlikle tercih etmem giderim uygun fiyata 215 olcu petlas velox 741 alırım gayette güzel performansi var, kullanalim lastiği ondan sonra konuşalım ben marka lastikte kullandım petlasta..gayette memnunum heleki kışlık petlasin kar performansina hastayım..bundan sonra kar lastigi alayım. 205 ölçüde alsam yine gider patlas alırım.17-18 jantta da gayet fiyatı uygun hemde güzel lastik ..bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım

şu ara goodride tavsiye ediyorlar.. amerikan markası çin malı deniyor.. satıcı tanıdık, hiç şikayet yok dedi.. goodyear a göre lastik başı 70 tl falan ucuz 215 te..

yanlız bu ara satılan ve memnun olunan kış lastikleri.. yazlıklarını bilmiyorum..

AB etiketi iyi lastiklerle aynı.. yağmur ve yakıt C,  ses 73 db biraz fazla iyi lastiklerde 68-70..

daha dandikler var mesela maxxi mi ne az önce C olan değerler bu lastikte F..

petlas velox ıslak zemin B, yakit C ,gürültü de 71 d.

Conti SportContatc 5 :) Gerisini tanımam :)

fiyat 2 katından fazla olunca tanıyor insan başka markalarıda :)..Inan Burak kardeş ,fiyat 2 katı ama performans veya kalitesi kesinlikle 2 katı değil..Zaten büyük ölçüde fiyatlar 2 katı yoksa 205 55 16 ebatta petlasla conti michelin arasinda çok fazla bir fiyat farki yok
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205 ile 215 arasinda yarim santim fark ediyor yari capta. Camurlukla lastik aralivini sadece 5mm dolduruyor uygun fiyata az kullanilmis conti michelin falan denk gelse 215 tercih edilebilir de diger turlu cok fiyat farki var arada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yollarınız çok kasisli ise

orjinal 215 lastik alın ucuz olsun derseniz 205-60-16

ama kaymak gibi yollarınız varsa 205-55-16 yeter

1 cm lik yükseklik 6-8 cm lik kasiste ciddi olumlu etki yaratır..

205-60, 215-55 den yarım cm, 205-55 den 1 cm yüksektir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.