Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

34081391801644660478.jpg

hakkında yorumlarınızı rica edebilir miyim?

Frende kötü, ıslakta kötü, çabuk sertleşiyor, ses ve konfor ortalarda.

Fiyatı tek cazibesi.

Bir daha almam...

Ucuzluk temel kriter ise Falken Ziex ZE914 olabilir, göreceli çabuk aşınır, ama genelde dengeli bir lastik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

148 TL. şaka gibi  bizim 235 45 17 michelin 500 TL. tanesi

Evet. Jant büyüdükçe fiyatlar çok orantısız ilerliyor. İkiye katlıyor resmen. Bizim 205 55 16'da da kampanya var. 190 TL idi sanırım. Bence sırf görüntü için 17-18 janta geçilmez. 16 inç, görüntü ve fiyat olarak en mantıklı ebat. Tabi Mondeo'ların üzerindeki jant ebadını bilmiyorum. 

Bu arada kardeşim cumartesi sipariş verdi, pazartesi eline geçti ve lastikleri hemen taktırdı. Yanak kalın, lastikler de yeni ve Michelin olunca süspansiyonlar çok daha yumuşak hissettirmeye başladı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Frende kötü, ıslakta kötü, çabuk sertleşiyor, ses ve konfor ortalarda.

Fiyatı tek cazibesi.

Bir daha almam...

Ucuzluk temel kriter ise Falken Ziex ZE914 olabilir, göreceli çabuk aşınır, ama genelde dengeli bir lastik.

teşekkür ederim ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin CrossClimate, dört mevsime de uygunluk, performans ve yakıt ekonomisi vaat ediyor. akıllarda soru işaretleri oluşuyor hemen. erzurumda yaşayan biri olarak bu lastikle tüm mevsimleri geçirebilir miyiz gerçekten?

Dört mevsim lastikler iyi su tahliyesi özelliği ile bilinir ve tercih edilir ve bu nedenle yağışı bol ülkelerde tercih edilir ancak kar, buz ve çok soğuk iklim gibi şartlar altında kış lastiği tercih edilmeli, bizim iklim kuşağı (İç Anadolu) için her mevsimde uygun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin CrossClimate, dört mevsime de uygunluk, performans ve yakıt ekonomisi vaat ediyor. akıllarda soru işaretleri oluşuyor hemen. erzurumda yaşayan biri olarak bu lastikle tüm mevsimleri geçirebilir miyiz gerçekten?

Erzurum'un kışına kar/buz performansı yetersiz kalır. Yıl boyu kış lastiği kullanmayı deneyebilirsiniz ama... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erzurum'un kışına kar/buz performansı yetersiz kalır. Yıl boyu kış lastiği kullanmayı deneyebilirsiniz ama... :)

yılın yarısından fazlasını kış ve kışa yakın bir mevsimde geçiren Erzurum'da inşallah tüm yıl kış lastiği kullanmamızı gerektirecek hava şartları olmaz diye dua edelim:) acaba gerçekten böyle 4 mevsim de kullanılabilecek lastik olabilir mi diye umutlanmıştım sadece Cem Bey ^_^

Dört mevsim lastikler iyi su tahliyesi özelliği ile bilinir ve tercih edilir ve bu nedenle yağışı bol ülkelerde tercih edilir ancak kar, buz ve çok soğuk iklim gibi şartlar altında kış lastiği tercih edilmeli, bizim iklim kuşağı (İç Anadolu) için her mevsimde uygun değil.

şu an için bulunduğumuz koşullarda elbette kış lastiği kullanmak zorunluluk Hakan Bey. Michelin bu lastiğin kullanım koşulları için -35/+40 derece uygunluk belirlemiş. onun için ben de gerçekten tek çeşit lastikle tüm mevsim geçirilebilir mi ileride diye merak ediyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şu an için bulunduğumuz koşullarda elbette kış lastiği kullanmak zorunluluk Hakan Bey. Michelin bu lastiğin kullanım koşulları için -35/+40 derece uygunluk belirlemiş. onun için ben de gerçekten tek çeşit lastikle tüm mevsim geçirilebilir mi ileride diye merak ediyorum açıkçası.

Söz konusu lastiğin ayrıntıları bu başlık altında işlenmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz erken davranıp yazlıkları taktım ben.. bu sene de iş görür ama artık seneye yenilemek lazım diye düşünüyorum.. ufukta GoodYear EfficientGrip Performance görünüyor ama o zamana kadar kim öle kim kala, neler çıkar ne değişir göreceğiz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba.

2003 Focus 1.6 Comfort aracıma yaz lastiği almak istiyorum. Bu konuda olabildiğince acemi olduğumdan sizlerin de görüşünüzü almak istedim.

185 65 R14 kış lastiği takılı üzerinde şu an. Aynı boyutlarda uygun fiyata ama sağlıklı hangi marka lastiği tercih etmeliyim sizce? Bu boyutları istememin sebebi araç üzerinde çelik jant olmasıdır. Bu jantları yazlık lastiklerde de kullanmak istiyorum. Masraf etmemek açısından.

Ankara için öneri ve deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim. Bir de bildiğiniz yerlerin de bilgilerini verirseniz ayrıca sevinirim.  :)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malum yaz geliyor artık diye bu yüzden 205/55/16 ölçüsünde yazlık lastik önerileriniz nedir cümleye başlamak isterdim ama bugün sabah uyanınca Ankara da ki karı görene kadar :)

Aracımı alalı 1 ay oldu, kışlık lastikleri var ama yazlık lastikleri yoktu. Bende yavaştan bakıyorum yaz lastiklerine. 

Michelin Primacy 3 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2015) 189,90 tl fiyatı var hb sitesinde.

Continental Conti Premium Contact 5 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Tarihi 2014) 179,89 tl var yine aynı sitede.

Genel olarak bunlar ilgimi çekti. Sizce maksimum 190 tl fiyata alınabilecek fiyat/performans açısından en uygun lastik hangisidir?

(Yılda 9000-10000 km civarı yaparım en fazla. Genellikle şehir içi bayramda seyranda cenazede düğünde... memlekete giderim o da git gel 1000 km olur ztn.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.