Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Cem hocam linkteki yazılarda genelde iyi yorumlar var, kış testlerini genelde yapamamışlar, yorum vermiyorlar.

ben de videoları da ekleyelim o zaman: (goodyear eagle sport)

ilk videoda kendi reklamlarını yapıyorlar:

ikinci videoda 4 mevsimleri karşılaştırıyor, 4:32 saniyede goodyear var, sanki biraz beğenmiyor gibi yol tutuşunda.

üçüncü videoda kar-buz performanslarını değerlendiriyor, 1:21 de test sürüşü, 2:05 de karşılaştırmalı değerler var

dördüncü videoda araç içinden test ediyorlar:

sonuç: şahsi fikrim kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir haftadır Goodyear Efficient Grip Performance'ı kullanıyorum bende. Bence f/p olarak şuan piyasanın en iyisi.  215/55/16 4ü'nü 1000TL'ye aldım. Kasislerden artık daha sessiz ve daha yumuşak geçiyorum Yol tutuşu standart bir kullanıcı için zaten çok çok iyi....

Ben henüz takmadım.

Sonbaharda almıştım galiba. Yazlık lastiklerim eskidiği için, uygun bir fiyata bulduğumda kaçırmayım diye almıştım. Yine olsa yine alırım. Ben de pişman değilim.

Umarım ömrünün sonuna kadar, ya da en azından son baharına kadar aynı oranda memnun bırakır.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim Servet bu senin algın ve yorumun. Dört mevsim lastikler elbette kışın kış yazın da yaz lastiği gibi iş görmezler, zaten böyle bir iddiaları da yok. Ancak gerek hamur karışımları gerekse diş yapıları ile soğuk ve ıslak ortamda kış lastiklerine "yakın" yol tutuş ve frenleme sağlarken kuru ve sıcakta da yaz lastiğine "yakın" performans verir. Karda ve buzda ise asla bir kış lastiği düzeyine gelmez. 

Ne işe yarar peki? Söz gelimi İngiltere gibi yağmurun çok yağdığı ve iklimi soğuk ağırlıklı olduğu ortamlarda kar ve buzu bir kenara bırakırsak iyi ve güvenli bir orta yol anlamına gelir. Türkiye iklim şartları olarak bu tür lastikler için ideal sayılmaz. 

Yani sonuçta üretici belli bir hedef kitleye yönelik ürün geliştirmiş, alan kullanan da var yeteri kadar. 

Bizim kurnaz tüccarımızın bizim "aptal" kullanıcılarımızı aldatıyor olması bu segmentin varlığını yok etmez.

Ve evet maalesef yazılanlara katılıyorum, okuyup iki kere derin nefes alıp sonra kaleme almanda yarar var düşüncelerini...

Kişisel oldu ama bu sana olan sevgi, saygı ve samimiyetime binaen yazılmıştır. 

Saygılar abicim. 

Ben düz mantık düşünüyorum, ilkbahar-yaz-sonbahar-kış. İlkbaharda yağmurlar, yaz kuru, sonbahar yağmurlar, kışın kar ve buz. 4 mevsim demek bu mevsimlerin hepsinde kullanabiliyor demek. Adamda aynını yazmış.

Yıl boyu performans

SP 4 All Seasons yıl boyunca değişen yol koşullarıyla başa çıkmanızı sağlayan bir performans sunar. Lastik sırtının çift kat silika bileşeni yaz sıcağından kış soğuğuna kadar geniş bir sıcaklık yelpazesinde iyi bir performans sağlar.

Fakat sadece ıslak zeminde güvenli sürüş sağlayan bu lastik bırak 4 mevsimi anca 1 mevsim hadi olsun 2 mevsim kullanılabilir. Bu yüzden 4 mevsim demek aldatmacadır, laf cambazlığıdır. 

Diğer önerine uymayı deneyeceğim :) 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konfor öncelikli olacaksa Avrupa 2014 testlerinde önerilen lastikler

1- Continental

2- Pirelli 

3- Goodyear

4- Yokohama

5- Michelin

......

Ben Pirelli Cinturato P7 kullanıyorum komfor öncelikli olarak araştırmış ve fiyat olarak diğerlerine oranla uygun bulmuştum, çok memnunum ama benim ölçüler 235 45 17

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin'in liste sonu olmasına şaşırdım. Pirelli'yi de hep sert bir lastik olarak bilirdim. Önceki Focus'umda P7 vardı. Kemik gibiydi. Michelin'e geçince inanılmaz konforlu gelmişti.

Toplam puanda Michelin önde orda yanıltma yapmalım bu bahsettiğim konforda dalında en iyi puan alanlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin'in liste sonu olmasına şaşırdım. Pirelli'yi de hep sert bir lastik olarak bilirdim. Önceki Focus'umda P7 vardı. Kemik gibiydi. Michelin'e geçince inanılmaz konforlu gelmişti.

Eski yani bitmiş lastik sert olur , lastik kıyasını tazeyken veya kullanınca yapmakta fayda var. Hankook dememdeki sebep hali hazırda sıfır golflerde oldukça fazla mevcut .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.