Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max 2013 Kamera Procesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

On 04.02.2016 at 20:31, Doğan Kurban said:

Tow bar uçakları taksi yoluna çıkaran push back aracıyla uçak arasına takılan uzun demir boru gibi alettir :D (Bananeki ben havacıyım)

Yav alemsin Doğan :D bir an düşündüm o demirin bizim arabaların arkasında olduğunu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ozan Kar said:

O kameranın brakete ihtiyacı yok abi.

Doğru söylüyorsun, braketsiz de mümkün. Zaten Ekim 2012 öncesi braket yok. Sonrasında eklenmiş. Yine aynı tarihte kamera kodu -AC yerine -AD olarak değişmiş. Bendeki kamera -AD olduğu için braket lazım diye yorum yaptım.

Braketin şöyle bir avantajı var. İçeride vida yapılan yer, çıtaya yapıştırılmış bir parça. Kamera darbe aldıkca o kısmı zorlayacaktır. Zamanla da yapışkan yüzey kopabilir. Braket koyarsak, kamera için bariyer olacak, bu ihtimal ortadan kalkacak.

Ancak resimde net belli olmuyor, iç tarafta kalan iki tane üçgen var, onların orada olmaması gerekiyordu. Onlar montaja engel gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ozan Kar said:

Braket bu tip kamera için abi. Kamera brakete oturuyor o iki parça üzerine kapanıp birbirine geçince sabitlenmiş oluyor. Brakette çıtaya geçmeli olarak oturuyor. 

Bagaj kapağı çıtasını da zuladan çıkardım. Braket ona da uymuyor. Bir kaç defa daha kontrol ettim. Benim arabadan sadece iki gün sonra üretilmiş, benzer özellikli bir araçtan kontrol ediyorum. Oraya göre bu parça lazım. Emin olmak için tek tek resmini bile çektim, kodu yanlış mı okuyorum diye, ama yanlışlık göremiyorum bir türlü :) Dert değil gerçi, bu şekilde de olacak. Sadece braketi boşuna almışız.. 

braket r.jpg

order.jpg

kamera.JPG

cita.JPG

braket.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Murat Kavuk said:

18 Şubat ya da 20 Şubat olarak hedefliyorum. Haftaya daha net olur :)

Sen bizi ihmal edip sallıyorsun bence abi. Olmaz ama bak hedi silikonla felan yapıştır bitsin yahu :) . Ya abi o vida arabanın başka yerlerinde kullanılıyorsa söyle ben çıkmacıdan alıp gönderiyim sana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Doğan Kurban said:

Sen bizi ihmal edip sallıyorsun bence abi. Olmaz ama bak hedi silikonla felan yapıştır bitsin yahu :) . Ya abi o vida arabanın başka yerlerinde kullanılıyorsa söyle ben çıkmacıdan alıp gönderiyim sana.

Ben çok baktım ama yok, sadece c-max'da ve iki yerde kullanılıyor. Tasarımcı arkadaşlar, yedek parça stok konularını pek sallamıyor anlaşılan :) 

Son gittiğimde serviste de yardımcı olmaya çalıştılar. Sağolsunlar, bir kaç tane alternatif somun gösterdiler ama onlar da olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Murat Kavuk said:

Ben çok baktım ama yok, sadece c-max'da ve iki yerde kullanılıyor. Tasarımcı arkadaşlar, yedek parça stok konularını pek sallamıyor anlaşılan :) 

Son gittiğimde serviste de yardımcı olmaya çalıştılar. Sağolsunlar, bir kaç tane alternatif somun gösterdiler ama onlar da olmadı.

Abi benim çıkmacıda cmax var yangın hasarlı. Sen neresine takılıyorsa de bana ben cumartesi gidip alım arabadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Doğan Kurban said:

Abi benim çıkmacıda cmax var yangın hasarlı. Sen neresine takılıyorsa de bana ben cumartesi gidip alım arabadan.

Kamera yoksa yoktur ki. Modül bağlantısında bir de tow bar (çeki demiri de diyorlar :) ), onun montajında var..

Modül için olan, sağ arkada, resimde mor okların ucunda.. (yakıt kapağının dümdüz aşağısında)

mor oklar.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Olabilir, ama trimi söküp bakmak lazım. Epey derinde bir yerde, cesaret edip sökemedim, usta ile bakarız dedim, kaldı öyle.

Abi şu likte ford için çok fazla çeşitte klipsler var. İstersen bi incele lazım olan birşey varsa alırsın. Orj olupta laşka gibi duran klipsleri bile değiştirdim ben buradan alıp. http://www.sanalpazar.com/oto-aksesuar-yedek-parca/f-sllr=STARKLIPS%5D%5B1opr=A__of__otASC

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.