Jump to content

Murat Kavuk

Üye
 • Toplam İleti

  2.795
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Gün

  2

Murat Kavuk en son Haziran 19 tarihinde kazandı

Murat Kavuk daha önce lider oldu!

Toplam Beğeni

2.361 Mükemmel

5 Takipçiler

Murat Kavuk Hakkında

 • Yaş 42
 • Derece
  Titanium

Profil Bilgileri

 • Yaş 42
 • Şehir:
  Istanbul
 • Arabam:
  '17 Kuga 1.5TDCi PWS Titanium
 • Meslek:
  Makine Müh.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.354 profil görüntüleme
 1. Apple 12 Eylül Etkinliği - Yeni iPhone - iOS 11 GM

  Ben de bu bluetoothu kim açıyor diyordum. Uçak modunu kapatınca önceki ayara bakmaksızın wifi ve bluetooth açılıyor.
 2. Apple 12 Eylül Etkinliği - Yeni iPhone - iOS 11 GM

  iOS 11'i kurduk. Bugün merakımdan araca bağlayıp kısa mesafe carplay'i test edeyim dedim. Amerikan youtube'larda hız limiti görünüyor ama bende çıkmadı. Mert Yürüyen de görememiş. Türkiye henüz bu kapsamda değil galiba. Onun dışında ufak farklar göze çarpıyor. Özetle arabirim biraz daha iyi.. Eskisi (iOS 10): Yenisi (iOS 11):
 3. Çalınan Ford Ranger

  Plakayı değişmiş mi adam?
 4. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Araç ile bağlantı yapabilmek için lisans gerekmiyor. Ancak modül programlama için lisans lazım. Lisans yoksa, http://www.forscan.org/ adresinde foruma girip, üye olup lisans talep etmeniz gerekiyor. Aldığınız hata elm ile ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanıyor olabilir.
 5. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  yarım kontak açık olmalı araç. ben de hs can tarafı işaretli. siz de artık deneme yanılma ile bulacaksınız bu durumda.
 6. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Farketmez, zaten ekran hep açık. Ama kapatma tuşundan kapatıyorum, en azından müzik sistemini kapatabilmek için..
 7. 2017 Makyajlı Kuga 1.5 Tdci Kullanıcı Tüketim Değerleri

  Bitene kadar. Lamba daha önce yanıyor. Lamba yanınca her açılışta yakıt al deyip duryuyor Yalnız 5.2 nedir, ben 5.9'u bile göremedim..
 8. 2017 Yeni Fiesta Motor ve Türkiye Fiyat Donanımları

  Bu sınıfta arkaların kampana olması normal, rakipler de aynı şekilde.
 9. 2017 Yeni Fiesta Motor ve Türkiye Fiyat Donanımları

  Ben de baktım, yok sahiden. Ama bu trafikte yan hava yastıkları, özellikle de perde çok önemli. Bu çarpışma testlerinde net şekilde görülüyor. (hemen yükselen rakibi ibiza da var mı diye baktım, onda perde dahil standartmış)
 10. 2017 Yeni Fiesta Motor ve Türkiye Fiyat Donanımları

  Olmadığı nerede yazıyor, ben donanım listesi göremedim. Özellikle test amaçlı sipariş edilen ilk araçlar, pek standart donanıma uygun olmuyor gördüğüm kadarıyla, bayiler kafalarına göre sipariş yapıyorlar. Bu arada yine navigasyon yok. Pek bir kınadım
 11. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Modül, ekranın arkasında konumlanmış, sync modulü. Ekranda gördüğünüz herşeyi bu modül kontrol ediyor (Müzik sisistemi, telefon, navigasyon, ambiyans aydınlatma). Klima için de bu modüle müdahale etmiş oluyoruz ki klima modülünü kontrol edebilsin. Kaynağını hatırlamıyorum (doğruluğundan da çok emin değilim), ancak şöyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum. Standart sync 3 modülü 8GB hafızaya sahip. Navili amerikan versiyonları 32gb, navili avrupa versiyonu olanlar da 64gb bellekli. Eeprom, mcu gibi ifadeler pek bana yakın ifadeler değil Ancak cep telefonuna benzer bir yapı olduğunu sanıyorum. Ruslar şunu da yapıyor. Forscan programı ile bir özelliği açıyorlar. Ve navigasyonu usb ile çalıştırabiliyorlar. Ama nerede ne değişiklik yapmışlar, yazmamışlar, sadece video koymuş, para ile bu işi yapıyorlar. --4 dakika sonra eklendi-- Bu eleman sadece US ve Kuzey Amerika yapıyor ve aşırı pahalı. Şu linkteki eleman daha insaflı, 249€ + kargo parasına, araçtaki mevcut sync 3 modülünü naviliye çeviriyor. Ancak bunun için araçtan modülü söküp bu arkadaşa göndermeniz gerekli.. http://customtronix.com/webshop/ford-european-sync-3-oem-navigation-activation/
 12. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Tabiki. Klima konusunda sıkıntı yok, kodları forscan ile anlatıldığı şekilde değiştirirseniz çalışacaktır. Navigasyon işi biraz zor görünüyor. Navili modülün belleği daha yüksek olduğu için, bizdeki sync 3 modüllere navili yazılım yüklenemiyor. Yoksa gps antenine kadar herşey hazır araçta. Sadece modül değişik. Bu sıkıntıyı yurtdışında, belleği değiştirerek aşıyorlar. Bu konuda araştırmayı henüz tamamlayamadım. İmkan bulup, bir modülü açıp, bellek tipine bakmak lazım. Yurtdışında değiştirebildiklerine göre piyasada bulunabilen bir şey olduğunu tahmin ediyorum.
 13. Sync 3 Ekranında Klima Kontrolü

  Teoride evet ama, BCM modülünde ilgili parametreyi bulmak gerekiyor. Ben focccus programıyla kugaya hiçbir şekilde müdahale edemedim.
 14. Apple 12 Eylül Etkinliği - Yeni iPhone - iOS 11 GM

  7 ile 8 arasında ne fark varki. Ben bir fark göremedim de. Mantıken 8, 7'den en fazla 50 dolar pahalı olabilir (aynı anda satış fiyatı için). Çıkışı bilmem, çıkışa bakılırsa; 8, 7'den ucuza piyasaya çıkmalıydı. X'e bir şey diyemem. O kadar ekranla kaplamışlar.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.