Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max 2013 Kamera Procesi

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

On 04.12.2015 at 14:03, Murat Kavuk said:

Halen beklemeye devam :) 

İlk mesajda verdiğim şema ile ilgili bir düzeltme, RJB'deki giriş, 2012'den sonra 29'dan 31'e taşınmış. 46 no.lu sigortaya da bir bağlantı atılıyor galiba sadece start-stop'lu arabalarda, henüz emin değilim. Artık projemizin sonunda düzeltiriz.

Bu mesajdaki ifadeyi tekrar değiştiriyorum. Galiba eskiden sigorta 31 imiş, ama sonradan BIS ile birleşip 29 olmuş :P Yani en baştaki grafik doğru. Yine de emin değilim, Ford'un kendi kaynakları birbiri ile çelişiyor. Elektrik şemaları farklı söylüyor, kullanıcı kitapları tam tersini. Elektrik şemalarının Türkçe versiyonları hatalı (geç güncellenmiş) olma ihtimali var. Bende 29 dolu. Ama 29'un aslında BIS varsa ya da kamera varsa, ya da oto start-stop varsa dolu olması gerekiyor, bende hiçbiri yok. Belki de tesisat vardır, ondan doludur. Yakında öğreneceğiz doğrusunu. Somunlar haricinde eksik kalmadı. Şahsuvar onu da getirirse artık montajı yaptıracağım :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da ekran arkası için eksik olan kablomuzun resmi. Tee Çinden geldi .. Somunları Cuma günü servise sordum, daha gelmemiş. En az bir hafta daha sürer dedi arkadaş. Keşke servis yerine dingiltereden ya da Almanyadan sipariş geçseymişim. Fazla uzattık, sıkıldım biraz, beklemeye devam ..

kablo kamera.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben servise bir kaç parça sipariş vermiştim. İçinde eksik civata/somunlar, kamera braketi falan var. Tam bir ay olmuş (fişte 19.12.2015 yazıyor). Az önce servisten aradılar. Tam da bir toplantının ortasındaydım. Ford servis numarası olunca dayanamadım açtım. Herhalde parçalar hazır diyecekler sandım. Servisteki arkadaş, "abi müdür bey aramamı istedi, senin parçalar bir 10 gün daha sürecek, daha da uzun sürebilir, hala alıyor musunuz" vs şeyler söyledi (bakınız kıllanan adam). Tartışmaya ortam müsait olmayınca uzatmadan "iyi alın" dedim kapattım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

Bu parcalar yeniden mi üretiyorlar? Ne uzun sürmüş.

38 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

@Murat Kavuk kardeşim seninki Okyanus'u geçip süs havuzunda boğulmaya döndü ?

Çinden geldi, ama Almanyadan  gelemedi. Yıl sonu noel zamanı + otosanda sayım falan dendi, hemen bekleme dedilerdi. Ama bu kadar uzun zaman almasını beklemiyordum bende. 31 aralıkta internet üzerinden Almanyadan sipariş geçtiğim bir ford parçası 6 ocakta yurda giriş yaptı mesela. Yanına bu parçaları eklesem olurmuş.

Hafta sonu kar kış olacak diyorlar, zati uğraşamaycakmışım gibi deyip kendimi avutayım :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Murat Kavuk said:

Benim kapı menteşesi değişecek garantiden 1 ay oldu ses yok

Çinden geldi, ama Almanyadan  gelemedi. Yıl sonu noel zamanı + otosanda sayım falan dendi, hemen bekleme dedilerdi. Ama bu kadar uzun zaman almasını beklemiyordum bende. 31 aralıkta internet üzerinden Almanyadan sipariş geçtiğim bir ford parçası 6 ocakta yurda giriş yaptı mesela. Yanına bu parçaları eklesem olurmuş.

Hafta sonu kar kış olacak diyorlar, zati uğraşamaycakmışım gibi deyip kendimi avutayım :) 

Benim kapı menteşesi değişecek garantiden 1 ay oldu ses yok.ilginç

sayım dediler bende ne sayıyosunuz posta kıl mı  dedim .

sabır sabır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, irfanhasra said:

Benim kapı menteşesi değişecek garantiden 1 ay oldu ses yok.ilginç

sayım dediler bende ne sayıyosunuz posta kıl mı  dedim .

Galiba otosandan kaynaklanıyor sıkıntı. Ocak ilk hafta sonuna kadar falan, kendi stoklarında ne var ne yok emin olana kadar, acil olmayan siparişler harici siparişleri durdurmuş olabilirler. Benim yurtdışı parçaların siparişi de bu tarihten sonra açıldı diye tahmin ediyorum. 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu iki somunu (HN1) halen sağlayamadık. Servisten aradılar, somun halen yokmuş. 13 şubat'a atıyor sistem, o tarihin de garantisi yok derler. Üretilmesi bekleniyormuş. Galiba benden başka deli yok onları isteyen. Benim olay inada bindi artık, o somunları almadan montaj yapmayacağım..

somun.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Murat Kavuk said:

Bu iki somunu (HN1) halen sağlayamadık. Servisten aradılar, somun halen yokmuş. 13 şubat'a atıyor sistem, o tarihin de garantisi yok derler. Üretilmesi bekleniyormuş. Galiba benden başka deli yok onları isteyen. Benim olay inada bindi artık, o somunları almadan montaj yapmayacağım..

somun.jpg

Sabrına hayranım murat kardeşim ben olsam iki vida somun tamamdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, irfanhasra said:

Sabrına hayranım murat kardeşim ben olsam iki vida somun tamamdı

Orjinal gibi olmaz ise aklım kalır benim :)  Focus'a st spoiler taktığımda eleman cam macunundan soket yapmıştı lambası için. Hiç içime sinmemişti. Bu da herhalde yine biraz macun, iyi kalite çift taraflı bant vs ile olur biter. Ama bu kadar beklemişken tam olsun diyorum..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce Dingiltereye sonra Alamanyaya sordum ama sonuç alamadım. Ford bu parçayı artık tedarik etmiyor diyorlar. Bir Amerikanyada var görünüyor, orası da tee neresi, kaldık yine servise. Cumartesi konuşabilirsem sorayım bakalım, onlar ne derler..

Olayı da anlayamadım. Yasal olarak yedek parçayı 10 sene bana sağlamak zorunda değil mi ford? Makyajdan emin değilim ama makyaja kadar hepsinde bu parça kesin var. Amerikadaki sync 2 kamera modülü için de aynı parçalar var.

vida.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 01.02.2016 at 21:11, Murat Kavuk said:

Orjinal gibi olmaz ise aklım kalır benim :)  Focus'a st spoiler taktığımda eleman cam macunundan soket yapmıştı lambası için. Hiç içime sinmemişti. Bu da herhalde yine biraz macun, iyi kalite çift taraflı bant vs ile olur biter. Ama bu kadar beklemişken tam olsun diyorum..  

çift taraflı akrilik bant ile yapıştır geç nasılsa kolay kolay sökülmez

On 01.02.2016 at 21:11, Murat Kavuk said:

şu vidanın çapını bir desen bana murat belki ona benzer somun vardır elimde bir aralar ford parçası yapmıştım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Osman Türkol said:

çift taraflı akrilik bant ile yapıştır geç nasılsa kolay kolay sökülmez

şu vidanın çapını bir desen bana murat belki ona benzer somun vardır elimde bir aralar ford parçası yapmıştım

Resimde HN1 olarak görülen parça. Somun + vida gibi bir şey. İçerisi M4.8 dişe sahip (civatası M4.8x19 çünkü). Ama dışarıdaki kısım ile ilgili elde bilgi yok. Sanki dış kısmında da dişler var (ecat'de o şekilde gördüm diye hatrılıyorum) Trimi söküp bakmak lazım, tam olarak nasıl bir yuvası var diye. 

somunun.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.