Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel Otomatik Focus St 2016'da Satışta

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kıyas...

MANUEL ST 2.0 TDCI 185 Ps 400 Nm Tork 

0-100: 8.1 sn
Ort tük: 4.2 lt  

CO2: 110 g/km

PowerShift ST 2.0 TDCI detay güç tork verilmemiş ama aynıdır herhalde.

0-100: 7.7 sn
Ort tük: 4.6 lt  

CO2: 119 g/km

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

EDİT: Fordun bu ST ve RS leri kasa sonlarına koyma geleneğinden vazgeçmesi gerekir. Teknoloji baş döndürücü bir hızla ilerliyor. 5 yıl önce yola çıkan model ne yaparsan yap artık eski kalıyor. 90larda bu, bu kadar bariz değildi . Günümüzde çok bariz. 

ST nin RSin anlamlı bir satışı da yok 10bin nedir ki . 

Fordun acilen fiesta ve focusu yenilemesi gerekiyor. İkisi de çok eski kaldılar. Binek satışların zirve yaptığı amerikada bile focus satışları düşüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben fikri beğendim. Çeşit olması iyidir. Özellikle SW ST'yi ben çok sevdim. Ama ford bir garip; ne sunroof ne cam tavan, hiç bir şekilde opsiyon olarak bile sunmamış.

Türkiye satışları neden bu kadar gecikiyor? Zaten sipariş üzerine gelecektir. Nisan 2016, müşteriye Haziran 2016 olacak. Cenk abinin belirttiği gibi, özellikle Fiesta kasa olarak son demlerini yaşıyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk said:

Türkiye satışları neden bu kadar gecikiyor? 

Ford "NiŞ" ürünleri Avrupa'da -farklı- bir bayi konsepti ile pazarlıyor. Ford Store denen bu yapılanmayı "adepte" etme çalışması doğal olarak zaman alıyor ... kasa değişimine gelince ; o konuda sıkıntı yok. ST kardeşleri alanlar kuZu'yu performansı için istiyor ... bir parti (display) aracı zaten getireceğiz, sonrasında ise sistem aynı EC'de ki gibi sipariş ile çalışacak. 

...yavaş hareket konusunda ki eleştirilere katılıyor ve +1 diyorum ama "fört"te işler böyle yürüyor ...yavaş ve emin... tıpkı buzkıran gemisi gibi ...yani meşe yaprağı endamı ile gibi süzüle süzüle gelir ama çarptığında (teknik olarak tırmanıyor ama biz gene de çarpıyor diyelim) buzu dağıtır, geçer.  (türkçe meal'i : sözleşmeler hukuk'tan geçip üst yönetimin onayına gelsin diye bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu son demleri, eskime vs. muhabbetinin hemen tamamen tüketmeye meraklı ve çabuk sıkılan bir ruh halinden kaynaklandığının farkındasınız değil mi?

Bambaşka ve yeni bir kasa ille daha iyi midir?

Olgunlaşmış bir aracın iyileştirilerek sürdürülmesi neden kimseye yetmiyor.

Ben son zamanlarda VW'nin model politikasını daha rasyonel görmeye başladım. 

Bu benim tutucu tavrımdan kaynaklanıyor olabilir tabii.

Ama mesela benim gözümde 2000 model 3 kapı Sport Trend Focus bugün 1.6 EB motorla satılsa çok iş yapacağını düşünüyorum.

Ayrıca ST için bir şey diyemem ama RS ikonik bir ürün olmaya aday görünüyor, model ve zamandan uzun süre bağımsız kalabilecek kapasitede bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kac yildir uretilen ST gele gele dizelle mi gelecekmis? Yobaz gibi dalmayayim diyorum fakat hic isim olmaz su dakikadan sonra fordun kicikirik adi olup esamesi okunmayan arabalariyla. Hele hele ST susu verilmis dizelle... Sene olmus 2016 otosan amcanin aklina yeni gelmis, hesabina yeni uymus. Ulen hadi 2LT vergilendirmesi fazla zor satilir diye getirmedin diyelim, fiesta 1.6 st niye getirmedin? Hadi getirmedin hicbirisini, simdi niye getiriyorsun? Hesaba kitaba ne uydu simdi, ne degisti? 

Bi laf var Amerikada kamyoncularin ictigi viskiye ulkemizde kamyon parasi veriyoruz. O misal dandik compact car yahu bunnar, adamin mustang'e verdigi parayi (evet evet bilmemkac yildir transit, connect, fiestada kullanilan havalandirma mazgalli mustang) biz burada focusa veriyoruz. Aaaa-uuu-anam super nidalariyla yapilan PR calismalarindan tiksindim, yildim billah.

Isin ilginci senelerdir VW tarafinda benzer araclar ulkemizde satiliyor. Madem Talep=Uretim, bir tek ford duzgun hesap yapiyor piyasayi duzgun yokluyor ve ona gore araba uretip pazara koyuyor, digerleri aptal mi ki bu fantazik arabalari senelerdir getiriyor?

Param yetmez diyorsaniz yaninda yazilan varyanslari cikartip paranizin yettigi dizel otomatik arabayi alin binin derim.

Hevesli olan arkadaslara rasyonel bir conversion chart:

Fiesta ST -> Polo GTI

Focus ST -> Golf GTI

Focus RS -> Golf R

Kusura bakmayin, icimdeki otosan nefretini kustum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay said:

Sipariş bu yıl bile açılabilir

Teslimat ve şovrum tarihi o şekilde

Önce fiyat lazım ama :)

Bir saat önce, Cem Boneval said:

Bu son demleri, eskime vs. muhabbetinin hemen tamamen tüketmeye meraklı ve çabuk sıkılan bir ruh halinden kaynaklandığının farkındasınız değil mi?

Bambaşka ve yeni bir kasa ille daha iyi midir?

Olgunlaşmış bir aracın iyileştirilerek sürdürülmesi neden kimseye yetmiyor.

Ben son zamanlarda VW'nin model politikasını daha rasyonel görmeye başladım. 

Bu benim tutucu tavrımdan kaynaklanıyor olabilir tabii.

Ama mesela benim gözümde 2000 model 3 kapı Sport Trend Focus bugün 1.6 EB motorla satılsa çok iş yapacağını düşünüyorum.

Ayrıca ST için bir şey diyemem ama RS ikonik bir ürün olmaya aday görünüyor, model ve zamandan uzun süre bağımsız kalabilecek kapasitede bence.

Hocam ST, RS vs de zaten tüketimi körüklemek için değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

150 bin tl ye kim gidip focus alacakki ben gider bmw 320i m paket veya lexury en full paket alirim...hizlanma desen focusla ayni yakit ekonomisi istiyorsan da gayet ekonomik 5.4 litre yakit tuketimi hemde yilda 1500 tl daha az vergi.prestij ise prestij bu fiyata kimse gidip focus almaz 10 kisi ancak alır onlarda aldiktan sonra 50 bin tl zararla geri satar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55 dakika önce, çağlar çetinkaya said:

150 bin tl ye kim gidip focus alacakki ben gider bmw 320i m paket veya lexury en full paket alirim...hizlanma desen focusla ayni yakit ekonomisi istiyorsan da gayet ekonomik 5.4 litre yakit tuketimi hemde yilda 1500 tl daha az vergi.prestij ise prestij bu fiyata kimse gidip focus almaz 10 kisi ancak alır onlarda aldiktan sonra 50 bin tl zararla geri satar :)

En full paket 320i'yi sıfır 150 liraya veriyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Murat Kavuk said:

En full paket 320i'yi sıfır 150 liraya veriyorlar mı?

170 bin lira falan ediyor da bunları tartışmak bile garip kısır döngü. Onun yerine bu var şunun yerine şu. 

Eee bir söz var 'zenginin malı...' 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.