Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Efsanenin Yeniden Doğuşu, Amerika'dan Sevgilerle

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Şimdi size 0-100 km/h hızlanması 4 saniye altında, 0-400 m'yi 10 saniyede alıyor ve 330 km/h hıza ulaşıyor desem aklınıza ilk ne gelir?

Üstelik bu araç fazla zorlanmadan ve konfordan ödün vermeden günlük yaşamda kullanılabiliyorsa? 

Büyük olasılıkla İtalyanların şeytani spor arabaları, belki Ferrari, belki Lamborghini, biraz daha düşününce belki Porsche düşer aklınıza değil mi? 

Peki ya bu araç bu seçkin markaların neredeyse üçte bir fiyatı desem?

Ve de bir Amerikan klasiği olsa?

Konuya hakim olanların hemen Corvette dediğini duyar gibiyim.

Ama değil, en dişli rakibi.

Bir de ipucu, 70'lerin otomobil meraklıları arasında kült filminin ana figürüdür kendisi, benim gibi moruklar iyi hatırlar.

MV5BMTY5Mjk5MjUxMF5BMl5BanBnXkFtZTYwMjM5

Hala bulamadık mı? Karşınızda yeni Dodge Challenger SRT.

Bu performans aracı bu inanılmaz gücünü oldukça sade bir karoseri ve yine oldukça eski bir şasi yapısı ile sağlayabiliyor. Ucuz olmasının (ABD fiyatı 60.000$) temel nedeni de bu.

Daimler'in 90'lı yıllarda Chrysler'e devrettiği E serisi şasisi üzerine inşa edilmiş, klasik Dodge Hemi V8 motoru kullanıyor, ama bildikler burada bitiyor.

Motordan frenlere, yürüyen aksamdan iç mekana her şey sıfırdan ele alınarak tümüyle performans üretimine uygun olacak şekilde elden geçirilerek geliştirilmiş.

Kompresörlü 6.2L V8 makine 717 PS güç ve 880 Nm tork üretiyor, haliyle bu vahşi güç aerodinamiyi hiçe sayarak aracı İtalyan egzotiklerinin sınıfına şahlandırıyor. 

Amerikan meraklısı değilim, ama imrenmedim dersem yalan olur.

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat-1200x800-de

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat-1200x800-c1

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat-1200x800-ab

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat-1200x800-db

Bu arada aracın işletim sistemine girip performans ile ilgili neredeyse 100 parametre ile oynayarak konforlu şehir gezisinden pistte yarış düzeneğine kadar farklı karakterler yükleyebiliyorsunuz araca.

Dodge-Challenger-SRT-Hellcat-1200x800-56

Sabah sabah değişik bir fantezi olarak iyi geldi vallahi...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval, al sana bir de komik dedikodu.

Dodge'de -sıra- var, kuZu'nun Amerika'da ki fiyatı 42,000USD (eyaletten eyalete ufak farklılıklar olabiliyor) ama millet 10,000USD'ye varan bedel ile sırasını satıyormuş. Normal bekleme süresi 180 gün'e tahammülü olmayan 20 - 30 gün'ü kalmış kişilere parayı verip öne geçiyormuş (bkn.kuyruğa kaynak yapma bilader)  

...daha geçen gün Ford'da muhabbetini yaptık. İmrendik, off ...offf çektik ... yaLan yok  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ohoooo abi bu kadar da olmaz ki.Artık o hayaller bizim abi gençlerin.Unutun yahu 45 plus yaştaki abilerim o hayali :) .

Doğanım 80 li Yılların son çeyreğinde hırpalanmışlarından şöyle ucuzundan toplayıp binmek için çok kovaladım da yine param yetmemişti peeee....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğanım 80 li Yılların son çeyreğinde hırpalanmışlarından şöyle ucuzundan toplayıp binmek için çok kovaladım da yine param yetmemişti peeee....

Abi benim çok büyük bir avantajım var.Bu eski arabaları getiren kişi çok yakın akrabam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amerikan arabaları benimde rüyalarımı süslüyor "Charger" bunlar başında gelir fakat bu rüya sadece "Amerikan rüyası" olarak kalır, bu aracı bedava verseler bu ülkede  devlet bizi buna bindirmez, yıllık vergisi tam 21.516 TL.  V8 motorun yiyeceğini zaten söylemeye gerek yok, yine de rüya görmeye devam :)

Büyük Amerikan arabalarını sevdiğim için Mondeo'yu çok seviyorum galiba, biraz Amerikanvari tarzı var, büyük olsalar bile Alman'larda o hava yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.