Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford'un sitesinde Araç oluşturmada, Döşeme seçeneklerinde Deri döşeme geliyor ve fiyat farkı çıkarmıyor. Acaba bir yanlışlıkmı vardır? Yoksa Kumaş ya da Deri döşeme seçebiliyormuyuz. Not: Opsiyon dışında geliyor.

hakkaten öyle.. 

HB, 1.5 EB A/T yakut kırmızı seçip dinamik LED +bej deri döşeme opsiyonu seçince 106 bin TaLe yapıyor. 

100e bırakırlar. 

Yalnız arkası daha kabarık duran HBte standart titanium jantı düdük gibi kalmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı halen inceleyemedim ama araç yapılandırma sayfasında style pakette marşpiyellerin siyah renkte olduğunu gördüm. Zaten park yardımcı sensörleri gibi önemli bir özellik es geçilmiş, eğer dış görünüş de böyle ise mondeo hayalimden vazgeçmek durumunda kalacağım :(. Hatta sırf bu yüzden dün 1.6 ecoboost titanium panoramik cam bir kuga inceledim ve sanıyorum sahibi ile anlaşacak gibiyim. Netice itibarı ile yine forda devam edeceğim anlayacağınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araç sipariş edenlerden duyduğum 49,61 gibi rakamlar ne ifade ediyor

Sistem şu şekilde çalışıyor ... (kabaca) diyelim ki Burhan üstadım sen bayisin, ben de Köln'de ki Ford EU lojistik sistemiyim.... hadi çalışmaya başlayalım.

Ben - Burhan, canım ... bana Mart siparişlerini hazırlasana ... sana alokasyon mektubu yolladım (o mektupta ne sipariş edebileceğiniz ve alt kırılımları vs. yazar)

Burhan - Taam, sen takıl ... ben bi ara sipariş yollarım. 

.....aradan zaman geçer.

Burhan - Kaan ... şişşt Hacı!

Ben - Buyur gülüm?

Burhan - Yolladım siparişleri.. bi baksana.

Ben - Taam, bakıyorum ... ımmm ...ımmm (bkn.bakma sesi) tamam, bu siparişleri kabul ediyorum (araçlar 41 statü ile sisteme eklenir, artık sipariş intranet üzerinde görünmektedir.)

Burhan - Gelişmeleri bildirirsin di mi?

Ben - Ayıpsın.

....aradan zaman geçer.

Ben - Pedro

Pedro - Aye?

Ben - Burhan'ın arabasını yapmaya başla

Pedro - !!!...Si El Jefe

...aradan zaman geçer.

Pedro - Oi...

Ben - Si Compadre?

Perdo - Burhan'ın aracı yapmaya başladım.

Ben - O.K, aynen devam et. (Araç 49 statü'ye yükselir)

...aradan zaman geçer.

Pedro - Oi ... oi diyorum be!!

Ben - Pardon bilader, Bayern'in maçını seyrediyordum da ... buyur Pedro kardeş?

Pedro - Burhan'ın aracını bitirdim, sevkiyat parkına yolluyorum.

Ben - Eyvallah (Araç 51 statü'ye yükselir)

...aradan bir gün falan geçer.

Ben - Juan .. şu şase numaralı araç sana geldi mi?

Juan - Bakiiiiiiiiiimmm... bakiiiiiiiiim (bkn.bakma sesi) evet gelmiş.

Ben - Taam, onu gemiye ver. Türkiye'ye gitsin.

Juan - Taam (Araç 55 statü'ye yükselir)

...aradan zaman geçer.

Ben - Olaf

Olaf - Ja?

Ben - Nerdesin?

Olaf - Kıç üstünden zoka attık, bişi çıkarsa akşam şnaps - balık yapıcaktık ... nooldu ki?

Ben - Onu sormuyorum be... yola çıktınız mı?

Olaf - Ah...evet. Fransa - İtalya - Yunanistan yapıp en son Gölcük'e gideceğiz.

Ben - Taam, hayırlı seyirler o zaman

Olaf - Eywallah (Araç 61 statü olur)

....aradan zaman geçer

Ben - Mustafa...

Mustafa - He canımın içi?

Ben - Burhan'ın araç geldi mi?

Mustafa - Geldi abi, şimdi TIR için hazırlıyoruz.

Ben - Kolay gelsin o zaman (Araç 65 statü olur)

...aradan zaman geçer.

Mustafa - Kaan?

Ben - Efem?

Mustafa - TIR ayarlandı, araç sevk'e hazır

Ben - O.K BUrhan ile konuşayım o zaman (Araç 70 statü olur)

...aynı gün.

Ben - Burhan...

Burhan - Geldi mi bizim araçlar?

Ben - Geldi ... keselim mi faturayı?

Burhan - Kes abi.

Ben - Taam ... hayırlı olsun.

Burhan - Cümlemize.

...aynı akşam fatura kesilir, Araç statüsü 75 olur ... TIR gece yola çıkar.

Seyfettin - Burhan abi. (Seyfettin Burhan'ın PDI görevlisidir.)

Burhan - He gözüm?

Seyfettin - TIR sabah karşı araba dökmüş ... şase numaraları burada. Ben PDI yapıyorum, siz teslimat zamanlarını söylersiniz.

Burhan - Eywallah (Araç 85 statü'ye yükselmiştir...) Burhan alıcı ile görüşür, eksik evrak - kredi vs. işini çözer, trafik muamelesi başlar.

...takip eden günün akşamı

Burhan - Sizi Seyfettin ile tanıştırayım, aracınızı anlatıp size teslim edecek, ben de yanınızda olacağım. Sorunuz olursa lütfen çekinmeyin,sorun...

Alıcı - Taam

...Seyfettin aracı teslim eder, imzaları alır - aracı anlatırken Burhan bilgisayarına girip not düşer "Araç Teslim Edildi" Benim Köln'de ki bilgisayarımda not belirir. "Araç Statü Durumu 100 - Teslim Edildi)

...aradan zaman geçer.

Ben - Burhan, canım ... bana Nisan siparişlerini hazırlasana ... sana alokasyon mektubu yolladım (o mektupta ne sipariş edebileceğiniz ve alt kırılımları vs. yazar)

not: Sorunuzun ikinci bölümüne cevap "Hayır" araç statü durumuna siz bilgisayarınızdan bakamazsınız ama satıcınızı arayıp olası statü güncellemelerini ondan öğrenebilirsiniz. 

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

not: Sorunuzun ikinci bölümüne cevap "Hayır" araç statü durumuna siz bilgisayarınızdan bakamazsınız ama satıcınızı arayıp olası statü güncellemelerini ondan öğrenebilirsiniz. 

Bu kadar güzel bir anlatım olamaz :D  bu iş akışı biraz bilgisayardaki % lerin dolması gibi yani.  Peki araç tır'a yüklendi tam gelirken tır'ın üstünden düştü statü ne olur ?   :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki araç tır'a yüklendi tam gelirken tır'ın üstünden düştü statü ne olur ?

Cevap = 00

... zaten o -ana- statü'lerin arasında -alt- statüler de var. Gemi yüklü vaziyette limanı terk ettiğinde 61, atıyorum adriyatik'i geçerken 62 , yunanistan'ı iskele başomuzluğa aldımı 63 vs.vs.

Araç bir şekilde nakliye vs. sırasında hasar alırsa (illa TIR gerekmez, ben gemi'de tavanına kavele düşmüş ya da park alanında dolu nedeni ile hasar görmüş araç'ta biliyorum) sistemden çekilir, hasarlı araç olarak ayrı bir havuza atılır ... işlemler "hasarlı" kapsamında sürdürülür. 

not: ona bakarsan bir de 0 ile 41 arası var ... yani tedarikçilere mal siparişi verme, sendika ve iş planlamacılar ile toplantı yaparak fabrikanın o ay üretebileceği adam/saat'i bulma, olası ek enerji ihtiyacını karşılama vs.vs.vs. ...işin o kısmı endüstri mühendisliğine girdiği için ben saymaya doğrudan 41'den başladım.

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sistem şu şekilde çalışıyor ... (kabaca) diyelim ki Burhan üstadım sen bayisin, ben de Köln'de ki Ford EU lojistik sistemiyim.... hadi çalışmaya başlayalım.

Ben - Burhan, canım ... bana Mart siparişlerini hazırlasana ... sana alokasyon mektubu yolladım (o mektupta ne sipariş edebileceğiniz ve alt kırılımları vs. yazar)

.....aradan zaman geçer.

Burhan - Kaan ... şişşt Hacı!

Ben - Buyur gülüm?

Burhan - Yolladım siparişleri.. bi baksana.

Ben - Taam, bakıyorum ... ımmm ...ımmm (bkn.bakma sesi) tamam, bu siparişleri kabul ediyorum (araçlar 41 statü ile sisteme eklenir, artık sipariş intranet üzerinde görünmektedir.)

Burhan - Gelişmeleri bildirirsin di mi?

Ben - Ayıpsın.

....aradan zaman geçer.

Ben - Pedro

Pedro - Aye?

Ben - Burhan'ın arabasını yapmaya başla

Pedro - !!!...Si El Jefe

...aradan zaman geçer.

Pedro - Oi...

Ben - Si Compadre?

Perdo - Burhan'ın aracı yapmaya başladım.

Ben - O.K, aynen devam et. (Araç 49 statü'ye yükselir)

...aradan zaman geçer.

Pedro - Oi ... oi diyorum be!!

Ben - Pardon bilader, Bayern'in maçını seyrediyordum da ... buyur Pedro kardeş?

Pedro - Burhan'ın aracını bitirdim, sevkiyat parkına yolluyorum.

Ben - Eyvallah (Araç 51 statü'ye yükselir)

...aradan bir gün falan geçer.

Ben - Juan .. şu şase numaralı araç sana geldi mi?

Juan - Bakiiiiiiiiiimmm... bakiiiiiiiiim (bkn.bakma sesi) evet gelmiş.

Ben - Taam, onu gemiye ver. Türkiye'ye gitsin.

Juan - Taam (Araç 55 statü'ye yükselir)

...aradan zaman geçer.

Ben - Olaf

Olaf - Ja?

Ben - Nerdesin?

Olaf - Kıç üstünden zoka attık, bişi çıkarsa akşam şnaps - balık yapıcaktık ... nooldu ki?

Ben - Onu sormuyorum be... yola çıktınız mı?

Olaf - Ah...evet. Fransa - İtalya - Yunanistan yapıp en son Gölcük'e gideceğiz.

Ben - Taam, hayırlı seyirler o zaman

Olaf - Eywallah (Araç 61 statü olur)

....aradan zaman geçer

Ben - Mustafa...

Mustafa - He canımın içi?

Ben - Burhan'ın araç geldi mi?

Mustafa - Geldi abi, şimdi TIR için hazırlıyoruz.

Ben - Kolay gelsin o zaman (Araç 65 statü olur)

...aradan zaman geçer.

Mustafa - Kaan?

Ben - Efem?

Mustafa - TIR ayarlandı, araç sevk'e hazır

Ben - O.K BUrhan ile konuşayım o zaman (Araç 70 statü olur)

...aynı gün.

Ben - Burhan...

Burhan - Geldi mi bizim araçlar?

Ben - Geldi ... keselim mi faturayı?

Burhan - Kes abi.

Ben - Taam ... hayırlı olsun.

Burhan - Cümlemize.

...aynı akşam fatura kesilir, Araç statüsü 75 olur ... TIR gece yola çıkar.

Seyfettin - Burhan abi. (Seyfettin Burhan'ın PDI görevlisidir.)

Burhan - He gözüm?

Seyfettin - TIR sabah karşı araba dökmüş ... şase numaraları burada. Ben PDI yapıyorum, siz teslimat zamanlarını söylersiniz.

Burhan - Eywallah (Araç 85 statü'ye yükselmiştir...) Burhan alıcı ile görüşür, eksik evrak - kredi vs. işini çözer, trafik muamelesi başlar.

...takip eden günün akşamı

Burhan - Sizi Seyfettin ile tanıştırayım, aracınızı anlatıp size teslim edecek, ben de yanınızda olacağım. Sorunuz olursa lütfen çekinmeyin,sorun...

Alıcı - Taam

...Seyfettin aracı teslim eder, imzaları alır - aracı anlatırken Burhan bilgisayarına girip not düşer "Araç Teslim Edildi" Benim Köln'de ki bilgisayarımda not belirir. "Araç Statü Durumu 100 - Teslim Edildi)

...aradan zaman geçer.

Ben - Burhan, canım ... bana Nisan siparişlerini hazırlasana ... sana alokasyon mektubu yolladım (o mektupta ne sipariş edebileceğiniz ve alt kırılımları vs. yazar)

Cevap = 00

... zaten o -ana- statü'lerin arasında -alt- statüler de var. Gemi yüklü vaziyette limanı terk ettiğinde 61, atıyorum adriyatik'i geçerken 62 , yunanistan'ı iskele başomuzluğa aldımı 63 vs.vs.

Araç bir şekilde nakliye vs. sırasında hasar alırsa (illa TIR gerekmez, ben gemi'de tavanına kavele düşmüş ya da park alanında dolu nedeni ile hasar görmüş araç'ta biliyorum) sistemden çekilir, hasarlı araç olarak ayrı bir havuza atılır ... işlemler "hasarlı" kapsamında sürdürülür.

not: ona bakarsan bir de 0 ile 41 arası var ... yani tedarikçilere mal siparişi verme, sendika ve iş planlamacılar ile toplantı yaparak fabrikanın o ay üretebileceği adam/saat'i bulma, olası ek enerji ihtiyacını karşılama vs.vs.vs. ...işin o kısmı endüstri mühendisliğine girdiği için ben saymaya doğrudan 41'den başladım.

Ancak bu kadar guzel anlatilabilirdi.. Ötesi yok... [emoji106] [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce tanışsaydık ya sırf muhabbete gelir aracı sizden alırdım,özet çok iyi :claps:

Ne güzel güldüm, nasıl keyifli okudum, neredeyse şnaps balık tadında... Çok yaşa emi !

Hocam dün karter koruma için aracın altına eğildim fakat kıyafetler pek müsait değildi,görebildiğim kadarıyla muhafaza vardı

Peki Hocam belirttiğim gibi dün kapora ödedim benden para dışında bişey almadılar,fakat bugün satıştaki arkadaş aradı 1 saat içerisinde kimlik fotokopinizi almam lazım dedi acele dedi,neyse sonra whatsapp'tan foto çekip gönderdim,ne iş anlamadım,poliklikteydim hastalar vardı soramadım da ne iş diye???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zam gelme olasılığı var (Euro'dan dolayı) kapora da verdiyseniz T.C numaranız ile aracı SFSS'ye almışlardır (bence) SFSS : Sabit Fiyatlı Satış Sistemi / Vergiler Hariç Aracın kaynak kodunu TL bazında koruma programı. 

Teşekkür ederim cevap için ama belirttiğim gibi kapora verirken hiç bişey istemedi,belki neden adamı arayıp sormuyorsun diceksiniz ama adamıda sıkboğaz etmek istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.