Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Konu ukala müşteri zeki satıcı üzerinden konuşulmuş,müşteriyi geçtim ukala insan kişinin babası dahi olsa katlanmak zordur ve ileri gittiği zaman gereken dozajda bozmak gerekir,ayrıntıları bilmek kişinin kendi karakteri yada hobileriyle alakalıdır fakat esasen kastedilen şey satıcıların belli temel bilgilere hakim olmaları gerektiğidir,TC de noksan olanda malesef budur ve tespit çoğu meslek için geçerli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ah benden arızası olamaz. Biliyorsunuz ford 1.0 ın turbosu continental peki VWnin turbosu nereden ? Satıcıya bu arabanın turbosu hangi markadan diye sormuştum :D :D Çocuk istifadan döndü :)

Satış elemanının bilgisi yetersiz olmamalı temel bazı şeyleri DOĞRU bilmeli. Bilmediğini araştırıp müşteriyi bilgilendirmeli. Benim en uyuz olduklarım yalan söyleme ve diğer markaları karalama. Yani focus almaya gittiğimde astra düşünüyorum dersem. Bırak o tenekeyi falan demesin. Rakibine de saygı duysun. Kendi arabasının üstün özelliklerini bilirse işte, daha iyi olur ve kendi arabasının eksik yönlerini de bilsin ki bunların önemsizliği veya neden böyle olduğu hususunda beni ikna etsin. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ah benden arızası olamaz. Biliyorsunuz ford 1.0 ın turbosu continental peki VWnin turbosu nereden ? Satıcıya bu arabanın turbosu hangi markadan diye sormuştum :D :D Çocuk istifadan döndü :)

Satış elemanının bilgisi yetersiz olmamalı temel bazı şeyleri DOĞRU bilmeli. Bilmediğini araştırıp müşteriyi bilgilendirmeli. Benim en uyuz olduklarım yalan söyleme ve diğer markaları karalama. Yani focus almaya gittiğimde astra düşünüyorum dersem. Bırak o tenekeyi falan demesin. Rakibine de saygı duysun. Kendi arabasının üstün özelliklerini bilirse işte, daha iyi olur ve kendi arabasının eksik yönlerini de bilsin ki bunların önemsizliği veya neden böyle olduğu hususunda beni ikna etsin. 

Kaan abinin dükkanı ne zaman basıp mondileri kaçırıyoruz ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yice konu dışı olacak ama satış danışmanı olmak için firmaların özellikle aradığı bir kriter var mıdır abi?

...biraz merak, bilgisayar kullanma becerisi, sabır, girişkenlik, düzgün diksiyon ve öğrenme isteği bir de -iyi aile çoçuğu OLMAMAK- yeterli.

Satış Danışmanlığı zevklidir, bin çeşit insan ile tanışırsın ... senden fazla insanı bir tellak'lar tanır, bir de berberler  :)  insanı pişirir, tecrübe kazandırır ... biraz da kafan çalışıyorsa iyi para götürürsün. Tavsiye edermiyim? Ederim tabi ... ama daha zevklisi işin servis kanadıdır. Satışçı kadar para kazanamazsın, kimseyi mutlu da edemezsin ama çok daha zevklidir.

Ama vw gönen de daha kapıdan girdiğinizde ipad li melekler karşılıyo sizi naber

işin "melek" kısmı hediye paketinin üzerindeki kurdela misali ... kurdelenin ömrü paketi açana kadar. Esas önemli olan ne aldığınız. 

Konu ukala müşteri zeki satıcı üzerinden konuşulmuş,müşteriyi geçtim ukala insan kişinin babası dahi olsa katlanmak zordur

...satıcının "zeki" olup olmadığı konusunda yorum yapmadım  :)   o beni aşar. Söylediğim -ukala- olarak adlandırdığınız müşteri tipi ile dalga geçildiği (bkn.arkanızdan çok pish dedikodunuzu yaparız.)  

Bilmediğini araştırıp müşteriyi bilgilendirmeli.

...katılıyorum, herkes her şeyi bilemez. Bilmiyorsan -sallamayacaksın- araştırıp neyse doğrusu ortaya koyacaksın.   

hazırlıklı gidelim

hazırlıklı derken? ... unutulmaması gereken bir nokta var (daha doğrusu iki...)  Bir-Silahım var (kısa9) zorda kalırsam topuğunuza sıkarım İki-Çok kalabalığız, dövmeye kalkarsanız yardım çağırırım (bkn.koşup gelen 1,826 servis çalışanı tarafınca linç edilmek)  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün biraz vakit geçirdim yeni oğlanla... İlerde paylaşacağım.

1e60ac0a3207733a61e2aa3adbeb81fd.jpg

@SerdaR abi koymuşlar seninkine :D

Buarada konu dışı uzarsa buradan aktarmak zorunda kalacağım. 

Yakup ilk izlenimin ne oldu? hemen, yani ilk araca oturduğun anda?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup ilk izlenimin ne oldu? hemen, yani ilk araca oturduğun anda?

Deri koltuk olaydı iyiydi oldu :) 

Eskisine göre ciddi işçilik farkı var, bu da yeter zaten Mondeo için.

Detaylarda rakibine göre kimi yerlerde iyi kimi yerlerde düşük kalmış bunları anlatacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hazırlıklı derken? ... unutulmaması gereken bir nokta var (daha doğrusu iki...)  Bir-Silahım var (kısa9) zorda kalırsam topuğunuza sıkarım İki-Çok kalabalığız, dövmeye kalkarsanız yardım çağırırım (bkn.koşup gelen 1,826 servis çalışanı tarafınca linç edilmek)  

aaa ne ayıp... biz dersimize çalışalım mondiyi iyice ezberleyip gelelim demek istemiştim ben :)

Deri koltuk olaydı iyiydi oldu :)

Eskisine göre ciddi işçilik farkı var, bu da yeter zaten Mondeo için.

Detaylarda rakibine göre kimi yerlerde iyi kimi yerlerde düşük kalmış bunları anlatacağım.

eyvallah yakup vallahi merakla bekliyorum detaylı incelemeni... ama ilk izlenim önemli, özellikle sormak istedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aaa ne ayıp... biz dersimize çalışalım mondiyi iyice ezberleyip gelelim demek istemiştim ben :)

eyvallah yakup vallahi merakla bekliyorum detaylı incelemeni... ama ilk izlenim önemli, özellikle sormak istedim :)

O zaman yukardaki olaylarla alakalı olarak; misal yeni bir araç Mondeo showroom'da; bagajı kapalı, akü sökülmüş (yani bağlantı) içerde detaylara bakamıyorsun, ışık yok ses yok tatsız tutsuz iş oluyor benim keyfim gelmiyor mesela canım istemiyor bakmak.  (Otokoç istinye)

Özetle; Showroom araçlarında; bir şekilde -birer örnek en azından- canlı kanlı olmasını isterim.

Bu yüzden bakmam gereken yerlere bakıp çıktım; ya kaan abiden ya otosan'dan hangisi ilk olursa ondan sonra foto çekimleri yapacağım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.