Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

...olmuyor işte patronum, kimi zaman hesap denk düşmüyor. ben de belime kadar uzanan hem de lüle lüle sarı saçlarım olsun istiyorum ama bildiğin keltoş'um işte   :)

diyeceksin ki neden?

şöyle ...

farz edelim biz beraber çalışıyoruz ve sen işin maliyet kısmındasın, ben de senin kılçık patronunum (sen dememe bozulmuyorsun değil mi üstad?)

... kıl patronum ya, kalkıp sana bir Mission Impossible görevi veriyorum. Diyorum ki Burhan kadeş ... Mondeo'yu tepeleme doldur ama Titanium Otomatik Anahtar Teslim 95,000TL'nin altında kalsın. (bkn.kolaysa sen yap)

...başlıyorsun hesap kitap yapmaya. Almanya ile günde 815 kere konuşuyor, delice LiFO formüllerine dalıyor ve bu arada Pazarlama'dan gelen "Titanium'da Navigasyon olsun, sakın Navi'yi çıkarma yoksa toplu intihar ederiz" ya da mühendislik'ten gelen "Abi araçlara Heavy Duty paket siparişi eklemek farz, yoksa başımız belaya girer" oldu bittileri ile uğraşıyorsun.

Biliyorsun ki aracın çıplak fiyatına koyduğun her 100TL aracın anahtar teslim bedeline 171TL olarak (en az) yansıyacak ... bir de arada Almanya kıllık yapmaz mı? Kalkıp sana "Elektrikli koltuğu masaj opsiyonu ile birlikte veriyorum, ikisini bir arada alacaksın" demez mi?

...işte o an sen kopuyorsun ... başlıyorsun çığlıklar atıp ortalıkta koşturmaya ve de "sizi de mondeonuzu da ...." diye kazıtıp milleti -ısırmaya- anlayacağın CD Non-Premium sınıfta elektrikli koltuk bence/bizce de olmalı ama ... (bkn.kurtarsa dükkan senin) ...kimi zaman hesap uymuyor.

Sonuç : 95,000TL altı lansman fiyatı uygulması kapsamına ne sokulabiliyorsa sokulmuş, o aralığa sığmayan tüm maliyetler de opsiyon ve/veya ek bedel ile teklif ediliyor.  

Not: üstad yazılarımda kullandığım esprili dil (aslında genelde reel dünyada da böyle konuşurum) bir neden ile gerginliğe sebep oldu ise affola, kırıcı olmak hiç bir zaman amaçlarım içinde yer almamıştır. 

Mondeo CD Non-Premium olarak geçiyor, önce bunu hatırlatayım. Fiyat / boyut / aksesuar adına epey dolu olsa da Mondeo -lüks- bir araç değil ... önümüzdeki yıl gelecek Vignale serisi -lüks- olarak tasarlanıyor ... yani akseuar adına dolu olsun ama fiyat uçmasın diyorsanız Ford size Mondeo'yu tavsiye ediyor ... yok salla hoca, parama geçer hükmüm ... gerçek krom kapı kolu, ahşap kaplama, deri kapı döşemesi, soğutmalı koltuk istiyorum diyene de Vignale teklif edeceğiz.

...Mondeo 2015 , Vignale ise 2016 ... yetişirse AutoShow'da Vignale'de olacak (çift renk döşeme onda var) 

Hocam nezaketiniz için çok teşekkür ederim,sen demenizde hiçbir sakınca yok  :) Söylediklerinizin tamamına katılıyorum,malesef %45 ve %45 in %18 i yani duble kazık,bir araçta devlete alıyoruz resmen,2.0 üzerini konuşmaya bile gerek yok.Aslında kendi kendine park filan en azından erkekler için çok gereksiz,sırf benim araba kendi kendine park ediyor filan diye hava atmalık onun dışında kullanırmıyım bilmiyorum ve bildiğim kadarıyla maliyetli de bir özellik,keşke onun yerine bahsettiklerimiz olsaydı ama bu haliyle bile sınıfında en alınası araç olduğunu düşünüyorum ve sanırım almak üzereyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neden ille de siyah

Black is Beautiful üstadım   :)

... işin gırgırı bir yana cevap basit (bkn.occam'ın usturası) siyah plastik basmak kolay, korumak kolay (stoklamak) kullanmak kolay (leke göstermez) maliyet farkı yok tabi ki ama işin bir de psikolojik tarafı var.

... Mondeo'ya her şeyi koyarsan müşteriyi bir üst alım grubuna nasıl taşırsın? Bir takım şeyleri bilerek - isteyerek ve tahammüden eksik bırakıyor ve "neden bu da yok?" diyene "Aman efendim, olmaz olur mu? Şu kadarcık fazla verin (bkn.pilavlık) sizi Vignale'ye geçirelim, hem çift renk döşemenin yanı sıra size deri - maun karışım direksiyon verelim, şunu verelim, bunu verelim ... ölümlü dünya ... atın bize fazladan %10 (örnek verdim...) bakın ne ciciler ekliyoruz" şeklinde cevap verme şansını bize tanıyorlar.

...Müşteriyi tüketim piramitinin bir üst adımına çıkartmak / çekmek için yapılan şeyler bunlar. Tıpkı marketlerin göz hizasındaki raflarına mal koymak ve bunun çin market işletmecisine para vermek ya da marka'yı delice zarar ettiriyor olsa da yarışlara sokmak gibi ... 

ama bu haliyle bile sınıfında en alınası araç olduğunu düşünüyorum ve sanırım almak üzereyim

...doğru karar, içtenlikle tavsiye ederim. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bikaç bayi ile konuşup fiyat aldım,büyük ihtimalle bikaç gün içerisinde kapora gönderip fiyat sabitlemesi yaptıracağım,yalnız farklı bayilerle konuşmak ne kadar yararlı ise bir o kadar da kafa karıştırıcı,martın ilk haftası indirim olabilir diyen de oldu,martta zamlanacak diyende ve otosan paket değiştirebilir diyende (ben titanyum üzerine paket anladım).Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum ne önerirsiniz yada duyumlarınız var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu bunu bilmem, şu anda MOndeo 1.5 EB AT Style 85.000 TL fiyatla rahat ve geniş bir araba isteyen ve yakıt maliyetini önemlistesinde ilk sıraya yazmayan herkes için güzel seçim.

İkinci yılında borcu bitince jant lastik 18'e geçer ve tadından yenmez. Naviyi de cama takarım keyfime bakarım. 

İki hazır müşterim var, Otokoç'tan test aracı plakalarını bekliyoruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bikaç bayi ile konuşup fiyat aldım,büyük ihtimalle bikaç gün içerisinde kapora gönderip fiyat sabitlemesi yaptıracağım,yalnız farklı bayilerle konuşmak ne kadar yararlı ise bir o kadar da kafa karıştırıcı,martın ilk haftası indirim olabilir diyen de oldu,martta zamlanacak diyende ve otosan paket değiştirebilir diyende (ben titanyum üzerine paket anladım).Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum ne önerirsiniz yada duyumlarınız var mı?

Mümkünse aldığınız fiyatlarıda paylasirmisiniz?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum ne önerirsiniz yada duyumlarınız var mı?

Daha öncede yazmıştım yineliyorum. Mart ayında fiyat düşer şu olur bu olur demeyin, almakta niyetli iseniz hemen fiyatı sabitleyin. Bu senaryoyu ben Kuga ile yaşadım ilk çıktığında 71.500 TL (titanium+cam tavan+sony müzik sistemi) almadım, çeşitli sebepler vardı istediğim renk yoktu, fiyat düşecek vs.. Mayıs ayına sarkıttılar siparişimi o zamanda 74.900 TL. fiyat çıkardılar ve anlaşmazlığa düştük, vazgeçtim. Diyeceğim o ki lansman fiyatlarını bir daha hiç göremeyebilirsiniz, ilk alanlar her zaman kârlı çıkar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mümkünse aldığınız fiyatlarıda paylasirmisiniz?

Hocam bilmiyorum etik olur mu?Forumda otokoçta çalışan arkadaşlarda var diye biliyorum,onlar sakıncası olmadığını söylerse benim için sakıncası yok ama şunu söyleyebilirim otokoç olmayan bayiler ağız birliği yapmışcasına 94.600 deyip 94.000' e düşüyorlar fakat otokoç bayileri biraz daha düşük fiyat veriyor(tabi hepsi değil)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bilmiyorum etik olur mu?Forumda otokoçta çalışan arkadaşlarda var diye biliyorum,onlar sakıncası olmadığını söylerse benim için sakıncası yok ama şunu söyleyebilirim otokoç olmayan bayiler ağız birliği yapmışcasına 94.600 deyip 94.000' e düşüyorlar fakat otokoç bayileri biraz daha düşük fiyat veriyor(tabi hepsi değil)

Aslında tam tersi otokoç pek düşmez, diğerleri elindeki malı bitirmiştir bile ondan öyledir :) Fiyat söylemek konusunda sorun yok, iyi olan kazanır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında tam tersi otokoç pek düşmez, diğerleri elindeki malı bitirmiştir bile ondan öyledir :) Fiyat söylemek konusunda sorun yok, iyi olan kazanır :)

Yakup hocam otokaçta bir temsilci ile şöyle bir konuşma geçti aramızda,

-Son fiyatınız nedir

+92.650(plaka,mtv,sigorta dahil)

-siz ne fiyat aldınız(diğer bayilerle konuştuğumu aktarmıştım)

+94.000

-ford alacaksanız her zaman otokoçtan alın,biz fabrika satış mağazasıyız(her konuda otokoçtan almanın avantajlı olduğunu ima etti)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup hocam otokaçta bir temsilci ile şöyle bir konuşma geçti aramızda,

-Son fiyatınız nedir

+92.650(plaka,mtv,sigorta dahil)

-siz ne fiyat aldınız(diğer bayilerle konuştuğumu aktarmıştım)

+94.000

-ford alacaksanız her zaman otokoçtan alın,biz fabrika satış mağazasıyız(her konuda otokoçtan almanın avantajlı olduğunu ima etti)

İyi o zaman o koltuğu boşaltsın o arkadaş, burdan otosan'a da selam :)

Her zaman söylerim, iyileri tenzih ederek, bir çok temsilci boşuna oturuyor o koltuklarda.

Şu forumdan ekip kuralım satışı katlarız :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nisanı bulabilirmiş

Şubat üretimi Nisan teslim işte, normal. Bizim için en erken satış şuan süper hızlı gelen lansman araçları. Mart'tan önce zaten müşteriyi bulması imkansızdı 2016 model olması için malum min. ocak üretimli olması şart.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.