Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Beyin yakan bir soru ile yine karsinizdayim. Resimdeki  ekranin aciklamasinda ( 2011 Ford Focus Zetec - BM5T-10849-BKJ   Removed from A 2011 Ford Focus Zetec ) yaziyor.Fakat ekranin etiketinde tarih 2014 :) . Sizlere sorum bu ekrani alip taktigim zaman park sensörü ve oto park arizasi ile karsilasirmiyim? Hatirlarsaniz gecen hafta aldigim ekranda bu sorunlarla karsilasmistim.Oysaki o  aldigim ekranin üretim tarihi 2013 tü fakat mca model oldugu icin uyum saglamamisti...  Cevaplar itinayla kabul edilir:)

ekran 1.jpg

ekran 2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎20‎.‎04‎.‎2016 - 09:03 tarihinde, Semih G. yazdı:

Job1'de (en azından benimkinde sürüm kodları olarak şunlar yazmakta; 

APP BM5T-14C026-BK

HW BM5T-14C226-BE

APP'nin sonu BK değilde BU-BT falan olursa Job2 olmuş oluyor. Böylece gösterge km/mil dönüşümüne,4'lü ekrana sahip oluyor. Dediğim gibi en azından ABD versiyonlarda böyle

evet km soracagim... simdi sadece bunda 4 lü ekran varmidir onu merak ediyorum.Semih kardes bu milli göstergede baya bi tecrübeli sanirim.:) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet km soracagim... simdi sadece bunda 4 lü ekran varmidir onu merak ediyorum.Semih kardes bu milli göstergede baya bi tecrübeli sanirim.[emoji4] 

Şimdiiii :)
Öncelikle şuan almayı planladığınız göstergenin APP sini öğrenmek gerek bunu takmadan öğrenmenin bulmanın yolu var mı onu bilemiyorum. Eğer bulabilirseniz APP yi yukardaki yazan kodlarla Job2 olup olmadığını anlayabiliriz. Job1 ise versiyon güncelleme dışında 4lü ekrana ve km sayımına sahip olamazsınız. Job2 ve üzeri yazılımlar gerekiyor bunlar için, güncellemeyede en azından buradaki servisler pek yanaşamıyor veya imkanlar dahilinde yapamıyorlar. Eğer Job2 çıkar veya güncelleyebilirseniz park donanımlarınız çalışacaktır diye düşünüyorum.
Ben bunun için çok uğraştım,Amerika'dan gelen gösterge bir o kadarda İstanbul-Ankara-Eskişehir arasında gezdi :D Sonunda forumdaki abilerim sayesinde yeni versiyon yükleyerek çözümü bulduk.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Fatih U. yazdı:

evet km soracagim.

Fatih bunun km olanı yok muydu ?

Elindeki job2 bile olsa orada güncelleme için seni yorarlar diye düşünmeden edemedim...

--0 dakika sonra eklendi--

Tarihin önemi yok bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih G. yazdı:

Şimdiiii :)
Öncelikle şuan almayı planladığınız göstergenin APP sini öğrenmek gerek bunu takmadan öğrenmenin bulmanın yolu var mı onu bilemiyorum. Eğer bulabilirseniz APP yi yukardaki yazan kodlarla Job2 olup olmadığını anlayabiliriz. Job1 ise versiyon güncelleme dışında 4lü ekrana ve km sayımına sahip olamazsınız. Job2 ve üzeri yazılımlar gerekiyor bunlar için, güncellemeyede en azından buradaki servisler pek yanaşamıyor veya imkanlar dahilinde yapamıyorlar. Eğer Job2 çıkar veya güncelleyebilirseniz park donanımlarınız çalışacaktır diye düşünüyorum.
Ben bunun için çok uğraştım,Amerika'dan gelen gösterge bir o kadarda İstanbul-Ankara-Eskişehir arasında gezdi :D Sonunda forumdaki abilerim sayesinde yeni versiyon yükleyerek çözümü bulduk.

Cevap icin sagol Semih... Tam emin olmamakla birlikte bu SW yazan yer App ile ayni olabilir. Cünkü bazi göstergelerde SW yazan yerin sonu BT ile bitiyor... Bu gösterge job2 olsa fakat güncel olmazsa benim oto park ve sensör sorunu devam edecek yani:blink: Sadece tarih olarak 2014 olmasi güncel olma ihtimalini kuvvetlendiriyor... Sonuc sastim kaldim:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fatih bunun km olanı yok muydu ?

Elindeki job2 bile olsa orada güncelleme için seni yorarlar diye düşünmeden edemedim...

--0 dakika sonra eklendi--

Tarihin önemi yok bu arada.

Gürkan hocam Km olani allegro.pl da var fakat siteyi cözemedim:)  Alman sitelerinde vs 250-300 euro civari... bunun bana maliyeti 60 euro civari... evet ben bunu alip güncelleme vs yaptirsam , üründen cok güncelleme ücreti alirlar... :)

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Tuncay A. yazdı:

2011 arac garantiden 2014 yilinda ya da kullanici tarafından degistirilmis olabilir, yarin parca kodundan hangi araca verdigine bakarım.

Yardiminiz icin tesekkürler Tuncay bey.buda ürünün linki.http://www.ebay.co.uk/itm/2011-Ford-Focus-Zetec-Speedo-Instrument-Cluster-Clocks-1366689/142132976593?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38661%26meid%3D8481fda3cfb2467eb21d66a4440a882f%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D162310602782

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevap icin sagol Semih... Tam emin olmamakla birlikte bu SW yazan yer App ile ayni olabilir. Cünkü bazi göstergelerde SW yazan yerin sonu BT ile bitiyor... Bu gösterge job2 olsa fakat güncel olmazsa benim oto park ve sensör sorunu devam edecek yani:blink: Sadece tarih olarak 2014 olmasi güncel olma ihtimalini kuvvetlendiriyor... Sonuc sastim kaldim:blink:

Job2 nin otomatik parkla ilgili olabileceğini sanmıyorum veya Job1'in.
İlk güncelleme 4lu ekran ve km/mil ayarı sağlıyor sonrakiler sadece görsellik.
Ee job1 ile satılmış araçlarda olduğuna göre bunların otomatik parkıda çalışıyordur diye düşünüyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu çözmek kolayda, Türk olduğunu söyleme onlara :)

Küfür edeni bile var...

Hehe, yav biride sorularima "he"" dese, heriflere 3 dilde yaziyoz yine odun gibiler

Km kagidi degisir sorun.olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu çözmek kolayda, Türk olduğunu söyleme onlara :)

Küfür edeni bile var...

öyle Türkleri sevmiyor küfür vs ediyorlarsa beles verseler almam...

--3 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Tuncay A. yazdı:

Hehe, yav biride sorularima "he"" dese, heriflere 3 dilde yaziyoz yine odun gibiler

Km kagidi degisir sorun.olmaz

evet gerekirse KM kagidi degistiririm:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

Otomatik park ve sensörle ilgili sıkıntılar donör aracın donanımı ile de alakalı olabilir belki.

Gecen hafta Almanyadan ekran almistim oda mca modelmis , hersey aktif oldu sadece oto park ve park sensörü calismadi:) simdi de alip ayni sorunu yasamaktan korkuyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Fatih U. yazdı:

Gecen hafta Almanyadan ekran almistim oda mca modelmis , hersey aktif oldu sadece oto park ve park sensörü calismadi:) simdi de alip ayni sorunu yasamaktan korkuyorum:)

Okumuştum yazdığınızı.  Ama mca olmasından bağımsız olarak, daha önce benzer durumlar görmüştük. Otomatik parkı olmayan sync modülü, otomatik park olan araca takıldığında sesli ve görsel uyarı saçmalıyor mesela. Muhtemelen yazılım farkları da etkiliyor.

Sizin aracın üzerindeki göstergenin kodu ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.