Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Biraz önce yine aracın başında oflaya puflaya km'ye çevirmeye çalıştım benim göstergeyi, ne akü kutup başını sökmediğim kaldı nede dün yaptıklarımı tekrar denemem. Rus forumlarında yarım yamalak anlayarak bakındım bir şey elde edemedim sanırım artık yapabileceğim son şey servise gidip güncelleme ve tanıtım yapmalarını istemek olacak. Bakalım ne kadar sürede kestirip ''olmaz'' diyecekler göreceğiz...

-Bu arada buradaki fotoğraflarda gördüğüm kadarıyla herkeste 4'lü bir ekran çıkmış ama bende oda yok,eksik mal mı aldım ben naptım :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Murat Kavuk said:

Yazılım güncelleme şart görünüyor. Buna km versiyonun yazılımı atılmalı bir şekilde..

Yapılabilir mi nasıl yapılır bilemiyorum heleki bizim servisi düşününce. Focccus programı göstergedeki mili km olarak görüyor ama göstergeye km olarak entegre edemedik şunu bir.  

29 dakika önce, Özer Aksu said:

Km Sayacı Amerika versiyon buna güncelleme yapamazlar diye düşünüyorum IDS desteklemez 

Olur mu olur :wacko: 

@Kaan Yagizer abi ben gelemiyorum göstergeyi kargolasamda serviste baksalar şu alete aslında nede güzel olur,illa araçta mı orada olmalı? :D 

Yada sen sorsan servis departmanınızada  yolu yordamı var mı bu işin bende buradaki servise aktarsam bunları abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gösterge yazılımı dediğimiz 3 tane dosya. Bu dosyalar internette bulunabiliyor ve teorik olarak ELM ile bile güncelleniyor. Ama bizim ELM'lerin kapasitesi yetmiyormuş, Ruslar daha güçlü ELM'ler ile yapıyorlarmış. @Ozan Kar uğraşmıştı bir ara, ben de ondan öğrendim :)

Servisteki IDS ile yapılabilir mi bilmiyorum, olur diye tahmin ediyorum. Tabi göstergelerin hepsi aynı değil, biliyorum. Hepsi aynı programı kabul etmiyor (işlemci vs farklılığından dolayı). Desteklenmeyen program yüklendiğinde göstergenin çalışmama riski var..

Servis ne yapabilir? Göstergeyi araca (olabiliyorsa tabi), km versiyonun kodu ile tanıtır, sonra da yüklemeyi dener.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gösterge yazılımı dediğimiz 3 tane dosya. Bu dosyalar internette bulunabiliyor ve teorik olarak ELM ile bile güncelleniyor. Ama bizim ELM'lerin kapasitesi yetmiyormuş, Ruslar daha güçlü ELM'ler ile yapıyorlarmış. @Ozan Kar uğraşmıştı bir ara, ben de ondan öğrendim [emoji4]

Servisteki IDS ile yapılabilir mi bilmiyorum, olur diye tahmin ediyorum. Tabi göstergelerin hepsi aynı değil, biliyorum. Hepsi aynı programı kabul etmiyor (işlemci vs farklılığından dolayı). Desteklenmeyen program yüklendiğinde göstergenin çalışmama riski var..

Servis ne yapabilir? Göstergeyi araca (olabiliyorsa tabi), km versiyonun kodu ile tanıtır, sonra da yüklemeyi dener.

Hiç bulaşmasamıydım yurt dışından almaya acaba demeye başladım şuan :)

Ozan uğraşmış hatta yapmış bile olabilir bu işi ama benim harcım değil servise anlatıp yapabilmelerini ummaktan başka seçeneğim yok şuan.

Her şeyi araca uygun dönüşen göstergenin km'si niye dönmez ki ya :)

Peki hocam şu 4lü ekran moduda güncellemeyle mi geliyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih dörtlü ekran aldığımızda tüm göstergelerde vardı.

Örnek benim eski arabadakini yeni versiyona güncellemediğim halde vardı.

Acaba bu amerikan versiyonda hiç mi yok diyeceğim ama. Anlamadım gitti. 

İnşallah servis güncelleme ile olur diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Semih dörtlü ekran aldığımızda tüm göstergelerde vardı.

Örnek benim eski arabadakini yeni versiyona güncellemediğim halde vardı.

Acaba bu amerikan versiyonda hiç mi yok diyeceğim ama. Anlamadım gitti. 

İnşallah servis güncelleme ile olur diyelim.

Abi biraz araştırma yaptım video v.s izledim Abd versiyon göstergelerde genelde ''Trip 1'' yazıyor üstte 4'lü ekranı kullananı gör(e)medim. Acaba ''Trip 2-3 v.s'' gibi bölümleri varda orada mı bu 4'lü ekran diye düşünüyorum ama gel gör ki bende sadece Yakıt tüketimi-Gidilebilecek Yol-Yapılan yol ekranları var başkasıda yok. Çin malı Abd versiyonu almışım heralde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 March 2016 - 09:15 tarihinde, Semih G. yazdı:

Abi biraz araştırma yaptım video v.s izledim Abd versiyon göstergelerde genelde ''Trip 1'' yazıyor üstte 4'lü ekranı kullananı gör(e)medim. Acaba ''Trip 2-3 v.s'' gibi bölümleri varda orada mı bu 4'lü ekran diye düşünüyorum ama gel gör ki bende sadece Yakıt tüketimi-Gidilebilecek Yol-Yapılan yol ekranları var başkasıda yok. Çin malı Abd versiyonu almışım heralde :D

Trip 1 ve 2 var sadece ama o da mca göstergelerinde. Cenk abinin ki öyle.

Herhalde seninki dediğin gibi amerikan çayniiz.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 March 2016 - 09:31 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Trip 1 ve 2 var sadece ama o da mca göstergelerinde. Cenk abinin ki öyle.

Herhalde seninki dediğin gibi amerikan çayniiz.

http://www.ebay.com/itm/SPEEDOMETER-INSTRUMENT-CLUSTER-FOR-FOCUS-1417979-12-CLUSTER-53K-/351675540993?hash=item51e17ee601:g:m8QAAOSwq7JUDZOf&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/12-FOCUS-SPEEDOMETER-CLUSTER-GASOLINE-MPH-ID-CM5T-10849-TA-THRU-TV-569851-/291663743014?hash=item43e8838826:g:wroAAOSwZ1lWgcEP&vxp=mtr

Bu abd çok değişik abi, bunlar gördüklerimden sadece ikisi :) Araçlar hep bizimki gibi makyajsız olanlardan, büyük ihtimal bir güncelleme olayı var ama aklımda 2 soru var;

1-Göstergenin yazılım sürümünü test menüsünde görebilir miyiz?

2-Güncellenmiş versiyonun sürümünü nasıl bulabiliriz?

aklımda deli sorular 1 haftadır,satacam en sonunda :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Semih G. said:

http://www.ebay.com/itm/SPEEDOMETER-INSTRUMENT-CLUSTER-FOR-FOCUS-1417979-12-CLUSTER-53K-/351675540993?hash=item51e17ee601:g:m8QAAOSwq7JUDZOf&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/12-FOCUS-SPEEDOMETER-CLUSTER-GASOLINE-MPH-ID-CM5T-10849-TA-THRU-TV-569851-/291663743014?hash=item43e8838826:g:wroAAOSwZ1lWgcEP&vxp=mtr

Bu abd çok değişik abi, bunlar gördüklerimden sadece ikisi :) Araçlar hep bizimki gibi makyajsız olanlardan, büyük ihtimal bir güncelleme olayı var ama aklımda 2 soru var;

1-Göstergenin yazılım sürümünü test menüsünde görebilir miyiz?

2-Güncellenmiş versiyonun sürümünü nasıl bulabiliriz?

aklımda deli sorular 1 haftadır,satacam en sonunda :D 

Ben de youtube'dan baktım biraz. Amerikan versiyonlarında genelde bizim makyajlılar gibi iki Trip var. 4'lü ekranda yok görünüyor. Arka plan rengine takılma, 8" ekranla kullanınca arka plan da siyah-mavi oluyor (tabi bazı ayarlardan sonra).

Test menüden HW ve SW kodlarını görebiliyorsun. Sürüm numarası istersen, biz de bakar söyleriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Murat Kavuk said:

Ben de youtube'dan baktım biraz. Amerikan versiyonlarında genelde bizim makyajlılar gibi iki Trip var. 4'lü ekranda yok görünüyor. Arka plan rengine takılma, 8" ekranla kullanınca arka plan da siyah-mavi oluyor (tabi bazı ayarlardan sonra).

Test menüden HW ve SW kodlarını görebiliyorsun. Sürüm numarası istersen, biz de bakar söyleriz :)

Arka plan rengi çok mühim değilde 4lü ekran ve km olayı yeterdi benim için madem 4lü yok yapacak bir şeyde yok,kalan km ile idare ederiz :)

Akşam ben bir bakayım hocam sizde müsait olduğunuzda bakar yazarsanız sevinirim ama sizlerin sürüm numarasıyla abd versiyonların numarası aynı olabilir mi? Eğer olursa güncelleme için umut olabilir demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.