Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault Yeni Yüzünü Gösterdi

Musa Ekrem Akçaer

Önerilen Mesajlar

en dandik malzeme renoda,en hissiz direksiyon renoda, en berbat süspansiyon sistemi renoda herşeyi ucuzuna kaç sonra araba yaptım oyle yapma yok.tamam herşeyde mükemmel olamazsın ama en azından 3 ana konuda süper olman lazım mesela ford herşeyde mukemmel degıl  hatta cogu seyde altta bıle kalır ama  bana asıl lazım olan 3 şeyde çok iyi şasi ayarı, direksiyon hissiyatı, yol tutuş mükemmeliyeti. Çok kişi tanıyorum ve acık yureklılıkle söylüyorum yay ve amortisor değiştirmelerine rağmen bir fabrika çıkış fiesta aerodinamiğini yakalıyamıyorlar yanı ben renoyu alayım 4 tane eibach yay takayım 4 tane sert ayar süspansiyon yok babacım yemiyo olmuyo denenmiş kanıtlanmıştır. 8 sene renoya bindim adam elektrık motorunu dıreksıyona takmıs bakmıs saga sola tekeri çeviriyo tamam demiş oldu bu kadar iğrenç yani. yağmurlu bir günde durup duruken silecek kolumdan kıvılcımlar fışkırdı yanacaktık ailemle nerdeyse berbat ötesi bir araba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reno motor yapsın gerisine karışmasın bence,ayrıca şunun neresi güzel Allah aşkına  :ban: 

vUftYxc.jpg

Citroen - Renault birlikteliği olsa çok güzel ürünler çıkabilir bence ama öyle bir dünya yok :D

bence citroen pejo reno tüm fransızlar bir araya gelse yine ortaya adam gibi birşey cikaramazlar...reno 'nun bugüne kadar çıkardigı en iyi şey 1.6 dizel 130 ps motor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence citroen pejo reno tüm fransızlar bir araya gelse yine ortaya adam gibi birşey cikaramazlar...reno 'nun bugüne kadar çıkardigı en iyi şey 1.6 dizel 130 ps motor

Citroen'in tasarımla bence güzel hakkını yememek lazım,eh reno'nun motorlarıda maşallah. İşte citroen kasayı reno'da motorları yapsa en azından daha iyi şeyler görürdük yollarda 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav bu konuyu renault markasının bazı güncel modellerini paylaşmak için açtım ama konu renault ve fransız markalarını kötüleme kampanyasına dönüştü.

Bu fransızlara bence çok yükleniyorsunuz. Hani bir amerikalı, bir alman veya bir japon olsak yada bir isveçli olsak eleştirilerinizde haklısınız diyeceğim. Biz olsak şöyle yapardık diyeceğim ama özellikle bir Türk olarak eleştiri hakkınız olsada yerden yere vurma hakkınız yok. Çünkü bizim bir araba markamız bile yok. 0-100' kmyi 12 saniyenin üzerinde alan küçücük motorlu araçlara %45 mtv %18 kdv  ödüyoruz. Bu küçük motorlu arabalara binmek için varili 120 dolarken 5 TL, 60 Dolarken 2,5 lira yerine 4,5 lira vererek aldığımız benzini kullanıyoruz. Yılda MTV diye haraç ödeyip, her yıl düşmesi gerekirken sürekli artan zorunlu trafik sigortasına para akıtıyoruz. Yılda 1-2 kere kullandığım HGS hesabımda sürekli kalan paramı kullanıp işletip bankalara peşkeş çekiyoruz. Şimdi devlet bu kadar bizim sırtımıza binmiş, bizi sömürüyorken, elin fransızı gelmiş 1.5 DCİ motoruyla bize ekonomi sunuyorsa süspansiyonları biraz sert oluversin, direksiyonu hissiyatsız oluversin, yol tutuşu iyi değilse biraz daha yavaş gidiverin ne olur yani...  :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav bu konuyu renault markasının bazı güncel modellerini paylaşmak için açtım ama konu renault ve fransız markalarını kötüleme kampanyasına dönüştü.

Bu fransızlara bence çok yükleniyorsunuz. Hani bir amerikalı, bir alman veya bir japon olsak yada bir isveçli olsak eleştirilerinizde haklısınız diyeceğim. Biz olsak şöyle yapardık diyeceğim ama özellikle bir Türk olarak eleştiri hakkınız olsada yerden yere vurma hakkınız yok. Çünkü bizim bir araba markamız bile yok. 0-100' kmyi 12 saniyenin üzerinde alan küçücük motorlu araçlara %45 mtv %18 kdv  ödüyoruz. Bu küçük motorlu arabalara binmek için varili 120 dolarken 5 TL, 60 Dolarken 2,5 lira yerine 4,5 lira vererek aldığımız benzini kullanıyoruz. Yılda MTV diye haraç ödeyip, her yıl düşmesi gerekirken sürekli artan zorunlu trafik sigortasına para akıtıyoruz. Yılda 1-2 kere kullandığım HGS hesabımda sürekli kalan paramı kullanıp işletip bankalara peşkeş çekiyoruz. Şimdi devlet bu kadar bizim sırtımıza binmiş, bizi sömürüyorken, elin fransızı gelmiş 1.5 DCİ motoruyla bize ekonomi sunuyorsa süspansiyonları biraz sert oluversin, direksiyonu hissiyatsız oluversin, yol tutuşu iyi değilse biraz daha yavaş gidiverin ne olur yani...  :aman:

Kötü ye kötü demek lazım.bizim ülkemizdeki olumsuzluklar aynen dediğiniz gibi ama şimdi konu reno markası biz onla ilgili fikirlerimizi yazdık dediklerinize katılıyorum ama Reno 'nun da durumu ortada:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

musa bey aynı yakıtı yakan arabalar var artık niye reno alıyım renodada vergı var ford dada var. alırım fıesta 1.5 yeni dizeli reno kadar yakıyo yakıtı mukemmel,hem yol tutar hem dıreksıyon hıssıyatlı olur hem az yakarım artık dci devrı bitti arkadasımda 1.5 dci 110 hp var hiçte az yakmıyo renonun düşük beygırlı dızelleri az yakıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kötü ye kötü demek lazım.bizim ülkemizdeki olumsuzluklar aynen dediğiniz gibi ama şimdi konu reno markası biz onla ilgili fikirlerimizi yazdık dediklerinize katılıyorum ama Reno 'nun da durumu ortada:)

Kötüye elbette kötü demek lazım ama bu arabaların pek çok iyi tarafı illaki vardır. Şimdi mesela benim aldığım makyajlı focusu ele alalım. Arabanın arka koltukları alabildiğine dar. Bagaj küçük. Öyle tasarımlı bir araba yapmışsın koyduğu antene bak. Ayrıca çok fena olduğu söylenemez ama jantlar daha sportif olabilirdi. Neyse muadil fiyatlarda jetta var hız sabitlemesi bile yok, sorsan konforlu araba derler. Bu böyle uzar gider ama sonuç olarak bence renault ihtiyaca göre arabalar üretiyor ve en çok tercih edilme sebebi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanın arka koltukları alabildiğine dar.

Sen megane'a binmedin sanırım hiç, focus'a dar diyenleri toplayıp ön koltukta nasıl oturulması gerektiğini öğretmek şart, ama zor..

Doğru oturma pozisyonu diye video ve fotolu başlık hazırlayalım bi ara. 

Samsung modellerine Reanult demeyin buarada (Fluence gibi :D)

Tek dal Megane RS'e de hayır demem :yeah:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kötüye elbette kötü demek lazım ama bu arabaların pek çok iyi tarafı illaki vardır. Şimdi mesela benim aldığım makyajlı focusu ele alalım. Arabanın arka koltukları alabildiğine dar. Bagaj küçük. Öyle tasarımlı bir araba yapmışsın koyduğu antene bak. Ayrıca çok fena olduğu söylenemez ama jantlar daha sportif olabilirdi. Neyse muadil fiyatlarda jetta var hız sabitlemesi bile yok, sorsan konforlu araba derler. Bu böyle uzar gider ama sonuç olarak bence renault ihtiyaca göre arabalar üretiyor ve en çok tercih edilme sebebi bu.

focus unda tabiki eksileri var ama Reno ile kıyaslanamaz bile.reno ihtiyaca göre değilde bence tr de şöyle bi algı var reno az yakar parçası ucuz servisi yaygın.bu yüzden iyi satıyor.yalnız bu algi su an azalmaya başladı millette volkswagen mükemmel araba algisi olusmaya başladı millet vw ene mercedes gözüyle bakıyor artık.bakalım bundan sonraki algi ne olur...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen megane'a binmedin sanırım hiç, focus'a dar diyenleri toplayıp ön koltukta nasıl oturulması gerektiğini öğretmek şart, ama zor..

Doğru oturma pozisyonu diye video ve fotolu başlık hazırlayalım bi ara. 

Samsung modellerine Reanult demeyin buarada (Fluence gibi :D)

Tek dal Megane RS'e de hayır demem :yeah:

Şimdi burada Renault taraftarı gibi görünüp tüm olumsuz yorumlara tek tek cevap vermek istemiyorum zaten çok beğensem gider renault marka bir araba alırdım. Sadece aşırı derece nefreti hak edecek bir marka olmadığını düşünüyorum. sonuçta samsungla işbirliği yaparak kendisini yukarılara çekmek istiyor Reno. O yüzden fluence ve latitude'e renault demenin bir kötü tarafı yok bence. Fluence tam olmasa bile latitude bence segmentinde çok iyi bir araba. Megane RS zaten her yerde kendisine baktırıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi burada Renault taraftarı gibi görünüp tüm olumsuz yorumlara tek tek cevap vermek istemiyorum zaten çok beğensem gider renault marka bir araba alırdım. Sadece aşırı derece nefreti hak edecek bir marka olmadığını düşünüyorum. sonuçta samsungla işbirliği yaparak kendisini yukarılara çekmek istiyor Reno. O yüzden fluence ve latitude'e renault demenin bir kötü tarafı yok bence. Fluence tam olmasa bile latitude bence segmentinde çok iyi bir araba. Megane RS zaten her yerde kendisine baktırıyor. 

Kötü araba kalmadı hocam zaten, kötü diyenler mübalağa yapıyor fazla takılma onlara :)  Herkesin kendi kriter'i var ona göre kötü olabilir.

Unut gitsin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.