Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ötv'ye Yeni Düzenleme

Önerilen Mesajlar

ne var ?Küfredecek ne demiş arkadaş?

Kimsenin sizinle aynı fikirde olma zorunluluğu yok.Gerek yok böyle söylemlere

Sayın hocam . hayırdır diyorum sadece size!  olaya espriyle yaklaştım. küfür yok eylem yok. cezası nedir diye yine espriyle sordum. Kimsenin benimle aynı fikirde olması elbette gerekmez gerek de yok. ama cümleme verdiğiniz tepkiyi; araç kullanan ve oldukça yüksek araç ve akaryakıt vergileriyle ezilen Ülkem vatandaşlarından biri olarak yadırgadım. vergileri destekler gibisiniz. saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın hocam . hayırdır diyorum sadece size!  olaya espriyle yaklaştım. küfür yok eylem yok. cezası nedir diye yine espriyle sordum. Kimsenin benimle aynı fikirde olması elbette gerekmez gerek de yok. ama cümleme verdiğiniz tepkiyi; araç kullanan ve oldukça yüksek araç ve akaryakıt vergileriyle ezilen Ülkem vatandaşlarından biri olarak yadırgadım. vergileri destekler gibisiniz. saygılar.

Sevgili hocam.Yazdığınız mesajın ciddiyet oranı esprisinden daha fazla gibi geldi bana.Durumun sandığım gibi olmamasına sevindim.Vergileri desteklerim tabi.Gereğinden fazla olan vergileri desteklemiyorum sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valahi yazık günah, milletinin sırtına bu kadar yük olarak binen bir devlet olarak öteki tarafta nasıl vatandaşlarının haklarını ödeyecekler, hiç düşünmezler mi? :ranting2:

Farkında mısınız, her yılbaşı geldiği zaman zamlarla karşı karşıya kalmak zorunda kalıyoruz. (Ramazan ve Kurban zamanları da ayrıca) Tüm dünyada petrolün varil fiyatı düşüyor bizde ise tam tersi zam geliyor. (Şu son 3-4 kuruşluk sözümona indirimden bahsetmiyorum. Durum, senelik istatistiklere bakınca anlaşılıyor malesef). Türkiye'nin her yerine hidroelektrik santral barajları kuruluyor ama elektriğe de paso zam geliyor nasıl olursa? Ve bunun gibi birçok şey... Bakıyorum da aşağı-yukarı herkes biraz da (belki de doğal olarak) kendi tarafından değerlendirmiş. Belki de haklılar ama, bugün ÖTV'ye gelen yarın benzine, sonra beyaz eşyaya, sonra gıdaya geliyor. Hepimiz buna kaç kere şahit olduk işte. Hani diyolar ya, enflasyon düştü, alım gücümüz arttı falan. Öyle bişey kesinlikle yok. :boom:

Herkesin alım gücü gitgide azalmakta.  :hmmm:

Allah sonumuzu hayr'eylesin.  :dede:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 olursa yeni ford'lar sorun olmaz. :D

1.4 olursa doğuş yaşar.

doğuş niye yaşasınki bence otosan yaşar .zaten Doğusun sattığı otoların çoğu dizel 1.6 motor .1.4 tsı sayısı fazla değil...yeni fordlarda 1.5 tdcı ve 1.5 ,1.0 ecoboost olduğuna göre otosanın yaşaması muhtemel ,1.4 olursada pek birşey değişmez doğuş açısından fordun da 1.0 eb u var...Tr de zaten dizel motor çok satıyor Vw nin 1.4 güçlü bir dizel üretmesi lazım yaşaması için

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten satıcılar bu pazartesi ÖTv değişikliği olacağını bu pazartesi olmazsa 1 kasımda olacağını ve 1 kasımda olmazsa yılbaşı olacağını söylüyorlar.. 

Bu vergi doğrudan BMW ve mercedesi hedefliyor. 1.6 mercedes ve bmw ler çok ciddi vergi kaybına neden oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin özü ÖTV arttırmak için bahane aranıyor.

Tabii insan ister istemez 1.5  motor üreticilerinin bu işte parmağı var mıdır diye düşünmeden edemiyor.

Gündeme düştü ise er veya geç gerçekleşecektir, ama kısa sürede çıkacak söylentisi bir satış taktiğinden öteye geçmez.

Daha kibarca yazamam sanırım dönen dolapları...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzin litre fiyatının 2/3 oranı vergi.

ÖTV deprem vergisi olarak çıktı; maddi kayıplar telafi edilene kadar devam edecekti...

Ulaşım-iletişim gibi temel insani ihtiyaçları karşılayacak materyal için ÖTV ödüyoruz... 

Araç alırken verginin vergisi üzerinden hesaplanıp, ödüyoruz...

Yiyecek-içecek için KDV ödüyoruz; aynı KDV, elmas-pırlanta-yat mazotu için kaç? Çiftçinin mazotunda kaç?

Enflasyonun faiz indirimi yapılarak düşürüleceği masalı, La Fontaine'i mezarında döndürüyor...

Bütçedeki deliği kapamak için ÖTV oranlarıyla oynamak farz oldu...

Eleştiri yapmak düşmanlık; fikir beyan etmek düşmanlık; ben demiştim demek bile "bi şey" karşıtlığı...

Talan; alan başında büyük T harfinden ibaret.

Rant; betona ant içmenin yeşille R'de buluşması...

Valla ÖTV'nin herhangi bir türü beni şaşırtmıyor! Böylesi "özel" bir ülkedeki, "özel" vatandaş ve "özel" yöneticiler için biçilmiş kaftan...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devletimize para lazım arkadaşlar. Siz öyle gelişmişlik yalanlarına aldanmayın. Türkiye dünya sıralamasında 2000 yılında 16.cı imiş GDP endeksinde, bugün 17.ci sırada. Bu listede bizim asıl rakiplerimiz; brezilya iki basamak, hindistan iki basamak, endonezya 4 basamak yükselmiş. Ama biz bir basamak gerilemişiz. Ve bu çok iyi performansı rüzgar gelişmekte olan ülkelerin lehine eserken göstermişiz. Maalesef artık rüzgar o kadar kuvvetli değil, üstelik yön bile değiştirebilir. Devletin acil tedbirler alması gerekiyor, yoksa sonumuz Yunanistana benzer..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adil bir şekilde artırsalar kimse itiraz etmez ,  olan hep bizim gibi garibanlara oluyor... Zengine göre bişey yok 

Adil bir şekilde sopa yersek problem yok diyorsunuz yani?

Vergi neden artırılır? Bunada bir yorumunuz olsa keşke.

Gelire vergi... OK

Gidere vergi... OK

Verginin vergisi... OK

Memlekette enflasyonun hırdavat malzemesi üzerinden hesaplandığını düşünürsek eğer işin mantığını çözersiniz.

Matrix filmini gözü ve beyniyle izleyenler bilirler altındaki felsefeyi.

Dünyada insanlar günlük düşüncelerle avutulurlar, aslında bir pil'den farksızdırlar. Başka organizmaları beslerlerken başka bir dünyadaymış gibi yaşarlar ve bu durumu farkedemezler.

Kısaca sizin bünye kaç volt diyesim var insanlara.

İnsanlar bu dünya devrinde günlük ihtiyaçların yaratılmasıyla, bunları almak için borçlandırılmasıyla, bu ihtiyaçlar için çalışmasıyla, çalışırken kafayı kaldırıp noluyor diye bakmasınlar diye her gün değişen medya sayesinde korkutularak yaşıyor.

İsteyin, borçlanın, çalışın, ödeyin ey insanoğlu. Bak bu düzene uymayan borcu kabullenemeyen ve buna göre çalışmayan ülkeler bir bir patladı, örneğin Yunanistan. Ülkemiz kabulleniyor şuan paşa paşa herşeyi, ama kabullenmeyeceği bir zaman elbet gelecektir. O zamana kadar çalışın ve ödeyin aslında sizin olmayan borçları.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.