Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Makyajlı Ford Focus, Endüstri'de ilk Kez Sunulan Kayma önleme Teknolojisi Sunuyor -ets-

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Abi aldığın elbisenin arması içinde aynı düşüncen var mi :D bu kolay sökülüyordu yenisini isterim gibi :D makyajın anlamı bu zaten ayrıca senden de tekrar müşteri olmanı istiyorlar :)

Ama elbisenin düğmeleri birbirine uyabiliyor. Düğmesi koptu diye elbisemi değiştirelim :) dediğin gibi amaçları elbiseyi yeniletmek. Ford gerçekten müşterisine değer vermiyor. Değer verseydi bizlerin önerilerine göre f3 lerde iyileştirme yaparlardı. 74 model woswos um çukurlarda nasıl ses çıkarıyorsa 2013 model süper teknolojik arabamda aynı sesi çıkarıyor. Direksiyon kutusu sorunlu şıngur şıngır. Ford bunu kabul edip ses çıkarıyor diye kutuyu değiştirmeyi kabul ediyorsa be sonrasında ses aynen tekrarlıyorsa ford amca f3 için bir iyileştirme yapması gerekirdi. Ford bana şunu hissettirdi sattım gerisi beni alakadar etmiyor bu araba böyle banane.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama elbisenin düğmeleri birbirine uyabiliyor. Düğmesi koptu diye elbisemi değiştirelim :) dediğin gibi amaçları elbiseyi yeniletmek. Ford gerçekten müşterisine değer vermiyor. Değer verseydi bizlerin önerilerine göre f3 lerde iyileştirme yaparlardı. 74 model woswos um çukurlarda nasıl ses çıkarıyorsa 2013 model süper teknolojik arabamda aynı sesi çıkarıyor. Direksiyon kutusu sorunlu şıngur şıngır. Ford bunu kabul edip ses çıkarıyor diye kutuyu değiştirmeyi kabul ediyorsa be sonrasında ses aynen tekrarlıyorsa ford amca f3 için bir iyileştirme yapması gerekirdi. Ford bana şunu hissettirdi sattım gerisi beni alakadar etmiyor bu araba böyle banane.

Doğan eğer yazında abartı sanatını kullanmıyorsan servisin sorunlarını garantiden halletmesi lazım. 

Çünkü bizim Focus'lar öyle yazdığın gibi sesli değiller, Süspansiyondan ses gelmemesi lazım, direksiyon kutusunda da ancak özel şartlarda hafiften bir tıkırtıyı normal kabul etmek mümkün.

Yani ya sen abartıyorsun, ya da servisin ilgilenmiyor. 

Ve bugüne kadarki deneyimlerim hiç senin hissiyatınla örtüşmüyor.

Zaten bu sorunların yeni araçlarda da olup olmayacağını bilmiyoruz.

Bizim kasalarda da hiç bir incelemede süspansiyon ve aktarma organlarında gürültüden bahsedilmemişti. 

Bahsedilen sessizlik genelde araçta izolasyon malzemesinin arttırılmasından sağlanan sessizlik.

Direksiyon kutusunda da tepkime arttırılmış, tıkırdayıp tıkırdamadığını kullandıkça göreceğiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan eğer yazında abartı sanatını kullanmıyorsan servisin sorunlarını garantiden halletmesi lazım.

Çünkü bizim Focus'lar öyle yazdığın gibi sesli değiller, Süspansiyondan ses gelmemesi lazım, direksiyon kutusunda da ancak özel şartlarda hafiften bir tıkırtıyı normal kabul etmek mümkün.

Yani ya sen abartıyorsun, ya da servisin ilgilenmiyor.

Ve bugüne kadarki deneyimlerim hiç senin hissiyatınla örtüşmüyor.

Zaten bu sorunların yeni araçlarda da olup olmayacağını bilmiyoruz.

Bizim kasalarda da hiç bir incelemede süspansiyon ve aktarma organlarında gürültüden bahsedilmemişti.

Bahsedilen sessizlik genelde araçta izolasyon malzemesinin arttırılmasından sağlanan sessizlik.

Direksiyon kutusunda da tepkime arttırılmış, tıkırdayıp tıkırdamadığını kullandıkça göreceğiz.

Abi işte sıkıntı bu. Yanıma oturan arkadaşımda aynı sesleri duyuyor ama servis bir türlü bulamıyor sesi. Ha inceliyırmu detaylı kesinlikle hayır. Bu sebeple servisi değiştirip tan otoya geçiyim dedim. Fırsat bulunca detaylı kontrol ettireceğim tan otoda. Tur otoya gittiğim şikayetlerin giçbirisini sisteme girmemişler. İleride ben zaten bu ses nedeniyle gelsim dediğimde ispatım yok. Ciddiyetde yok bu durumda serviste.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford için değil, her markada benzer sıkıntı var. Her aracın, markanın kronik problemleri oluyor. Bu problemlerle ilgili mutlaka çalışılıyor. Ama çözüm için maliyet önemli. Maliyet yüksek ve köklü değişimler gerekiyor ise, bu sorunla yaşanacak denilebiliyor. Ve düzeltmeler bir sonraki versiyona (kasaya, makyaja vs) bırakılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis başvuru formunda bu şikayetleri belirttin mi, yazıldı mı, bir kopyası sende var mı?

Yoksa olmalı... 

Yok abi sorun buya bugüne kadarki gittiklerimin sadece bu klimadan hava az geliyorken olan ve polen fitresinin değiştiği şikayetimi kayıt altına almışlar.Bunun dışında benim kanaatime göre baştan savmışlar.En son arabamın sol ön tarafından bir sürtme sesi geliyordu.Frene bastıkça dahada artıyordu.Rahatsız oldup gittim dışarda deneme sürüşü yaptılar ses duyamadılar.Ama kapalı bir ortamda net duyulan bir sesti.Sordum sisteme girdinizmi diye hayır dediler.Kontrol ettirdim polen değişimi dışında bişey çıkmadı.Bu yüzden farklı servisleri denemeyi düşünüyorum.Başka serviste zaten olaki bir sorun çıkarsa Ford Otosan a Tur otoyu şikayet ediyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben fordun donanım paketlerini bize taksit taksit vermesinden muzdarip durumdayım bir yeni kasa çıkmadan sanırsam bütün donanım paketlerini tek arabada göremiyecez..

yeni kasa çıkana kadar şu anki mevcut kasaya bütün donanımlar yüklenmeyecek gibi...

beklemedeyim fordu sonradan yaşamayı seviyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus un bence yalıtım problemi yok,çok büyük olan torpidoyu küçültmesi ve burdan kazanılan yeri arka diz mesafesi ve bagaj hacminde kullanması gerekirdi.                      Bu segmentte golf hariç en konforlu ve sessiz olan araç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Est midir ne karın ağrısı kaymayı engelleyici sistem bizim arabalarada olacakmi acaba yazılım guncellemesi ile. Yeni kasa x 5 tede var bu sistemin tanıtımını görmüştüm

Donanımsal bir değişim de vardır çok yüksek ihtimal ile. O nedenle olmaz diye düşünüyorum. Sadece yazılım olsa bile, bunun kullanım hakları vs olur, geriye doğru yasal olarak güncelleme yapılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Yeni kasalar insanı heyecanlandırıyor. Kullanılan teknolojiler kulağa harika geliyor. Ama benim derdim Powershift şanzıman. Acaba bu konuda nasıl bir değişiklik yaptılar. 2014 model Focuslarda konu ile ilgili bir şikayet duymadım ve daha okumadım. Belkide düzeltildi. Düzeltildi ise neden bizim araçları düzeltmiyorlar? Çok mu maliyetli? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Est midir ne karın ağrısı kaymayı engelleyici sistem bizim arabalarada olacakmi acaba yazılım guncellemesi ile. Yeni kasa x 5 tede var bu sistemin tanıtımını görmüştüm

Est nin olup olmaması çok önemli değil. Focus zaten yola yapışan güvenli bir otomobil. Ufak ufak kaymalara izin vermesi de ayrıca güzel bence.

Hatta dsc yi tamamen kapatılsa da sınırların dışına keşke çıkabilsek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Est nin olup olmaması çok önemli değil. Focus zaten yola yapışan güvenli bir otomobil. Ufak ufak kaymalara izin vermesi de ayrıca güzel bence.

Hatta dsc yi tamamen kapatılsa da sınırların dışına keşke çıkabilsek :)

Senin için önemli olmayabilir belki ama faydası. Var

Elm kablosu ile arabanın yazilimini st yap esp yide kapatirsin arabayida kaydirirsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.