Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 12 gündür Ankara'daydım yeni döndüm, 12 günde Ankara trafiğinde en az 1500 km yol yaptım, toplam 5 adet focus III görebildim, çok moralim bozuldu, onca alışveriş merkezi otoparkında, (cepa,kentpark,ankamall,ikea,natavega,anteres,gordion) gözüm hep focus 3 aradı, bu adamlar bu arabayı satamadı mı yoksa focus severler kar kış diye kıyamayıp çıkarmıyorlar mı?

Ben focus 2'im çabuk satıldı diye 3 almıştım umarım piyasası 2 den farklı olmaz.

olmaz olurmu.. var ama genelde bozuk havalarda evin ikinci aracı kullanılıyor..biz de f 2,5 kullanıyoruz..havalar düzelsin tüm renkleri görmen mümkün.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce yazışıldı mı bilemedim...

Kullanım kılavuzunda bir özellik belirtilmiş, lastik basınç kontrolu diye.

ABS algılayıcıları yardımı ile lastik turunun hesaplandığını ve bir lastiğin tur sayısı diğerlerinden fazla ise bunun düşük basınçtan kaynaklandığını ön gören ve yol bilgisayarına uyarı mesajı düşüren bir sistem bu.

3-4 psi eksik havada uyarı verebildiğinden bahsediliyor bu arada.

Tabii hatalı uyarı vermesine neden olacak durumlarda yok değil, sonuçta çok güvenilir olmasa bile iyi bir uyarı sistemi gibi duruyor.

Soru: Bu Türkiye'deki modellerde var mı?

Hiç tesadüf edeniniz oldu mu?

Ayrıca yol bilgisayarından lastik basınç kontrol değerini sıfırlamaktan bahsediliyor, ancak benim menülerde bu yok.

Sonuçta olay tamamen yazılımsal, donanım olarak eksik yok.

Haydi bakalım kuyuya taşı atan ben, çıkaracak olan 40 akıllı da sizler :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de bu donanım yok maalesef.Yani donanım eksik, sensör yok

Aracınızın özelliklerinde olsa yazardı..

Lastik Basınç Sensörleri yok

(Eksi) Lastik Basınç Sensörleri

Yakup iyi okumamışsın, zaten basınç sensörü ile çalışan bir özellik değil.

Lastik tur hesabı farkına göre uyarı veriyor, ABS algılayıcılar kullanılıyor bunun için, Almanya'da rutin var araçlarda bu program...

Sensörsüz, dolaylı değerlendirme!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıntılar için: Kılavuz sayfa 223

Evet başka çare yok, indirip denemek lazım.

Ayrıca menüde olmaması da Türkiye'ye getirililenlerde olmadığını düşündürüyor, ancak basit bir yazılımla yapılabilecek bir özellikten niye kısarlar bilemedim.

Ayrıca tabiii güncelleme ile eklenebilir mi konusu da gündeme geliyor ki o zaman da şu söylemi duyar gibi oluyorum: "Düşünen kafalara kötü fikirler üşüşür, Otosan senden iyi düşünür!"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.