Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Dizel - Opel Astra 1.6 Cdti 136 Ps Test Sürüşü - Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Çağlar hocam arabanın boyunun uzun olması arka dizinin iyi olması anlamına gelmiyor. Benim oturma pozisyonuma göre focusun hepsine göre dar. Siz nasıl oturuyorsunuz bilmem. Gördüğümü yazıyorum ben iki aracada sahip değilim yarın görüşüm değişmez kimileri gibi :D

Kol dayama da aynı şekilde hareketli olup olmaması yetişme anlamında fark yaratmaz, zaten ilerde iken yetişmiyor dedim.

Yani ben anlamıyorum, diyorum ki ön cam düğme kontrolü sıkıntılı, siz diyorsunuz ki bu şunda da öyle, abicim onda da öyleyse o da kötü yani :D

Biraz daha düşünelim yazmadan önce.

Neyse..

boyunun uzun olması diz mesafesinin iyi olduğu anlamına gelmez evet öyle olsaydı zaten focus 3 focus 2 den daha iyi diz mesafesine sahip olurdu ama ne yazıkki değil.Ama aracın sınıfında en uzun  genişlik,yükseklik  ve uzunluğa sahip olması sanırım bu aracın geniş bir iç hacime sahip olduğunun göstergesi   ,benimde görüşüm değişmez  2 aracı da uzun süre kullandım bol bol test ettim bende gördüğümü yazıyorum benim için focus astradan daha üstün ama astranın focusa göre en sevdiğim yanı geniş içi hacmi ve sessizliği

C sınıfı içerisinde Octavia hepsinden daha geniş... Astra yanında ufak kalıyor...

octavıa  Uzun./Geniş. / Yük. (mm) 4,659 / 1,814 / 1,461

astra                                   4,658 / 1,814 / 1,500

bunlar ölçüler , uzunluk aynı sayılır sadece 1mm fark var genişlik aynı ,yükseklikte ise astra bariz şekilde üstün nasıl oluyor bu iş..Ayrıca octavia Her ne kadar C sınıfı araç gibi olsada "D" sınıfı araç olarak geçmektedir .Eskiden öyleydi şimdi durum değiştimi tam bilmiyorum

Çağlar hocam, astra'nın sınıfındaki en geniş arka diz ve baş mesafesine sahip araç olduğu fikrinize bende katılmıyorum. Ne diz nede baş mesafesi F3'ten çok farklı değil heleki arka camları bana çok küçük gelmiş ve arka tarafta dahada kasvetli bir hava yaratmıştı üzerimde. C sınıfında iç hacim olarak octavia ve her ne kadar sevmesemde jetta'nın üstüne her hangi bir araç görmedim,binmedim,test etmedim.. F3 dar ama astra'nında ondan aman aman bir farkı yok özellikle arka taraf söz konusu iken

hem binmedim hem test etmedim diyorsun semih kardeşim hemde jettadan daha genişini görmedim diyorsun bu nasıl oluyor ben jettayada bindim astrayada focusada jettanın sadece arka diz mesafesi iyi onun dışında arka  baş mesafesi focustan bile kötü, astra hem diz mesafesi hem genişlik hem yükseklik olarak focustan çok başarılı jettanın ise arka diz mesafesi başarılı gerisi hikaye.Octavıa ya binme fırsatım olmadı yalnız Süper B de süper bir arka diz mesafesi var onu biliyorum 

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

boyunun uzun olması diz mesafesinin iyi olduğu anlamına gelmez evet öyle olsaydı zaten focus 3 focus 2 den daha iyi diz mesafesine sahip olurdu ama ne yazıkki değil.Ama aracın sınıfında en uzun  genişlik,yükseklik  ve uzunluğa sahip olması sanırım bu aracın geniş bir iç hacime sahip olduğunun göstergesi   ,benimde görüşüm değişmez  2 aracı da uzun süre kullandım bol bol test ettim bende gördüğümü yazıyorum benim için focus astradan daha üstün ama astranın focusa göre en sevdiğim yanı geniş içi hacmi ve sessizliği

octavıa  Uzun./Geniş. / Yük. (mm) 4,659 / 1,814 / 1,461

astra                                                                                                                                             4,658 / 1,814 / 1,500

bunlar ölçüler , uzunluk aynı sayılır sadece 1mm fark var genişlik aynı ,yükseklikte ise astra bariz şekilde üstün nasıl oluyor bu iş..Ayrıca octavia Her ne kadar C sınıfı araç gibi olsada "D" sınıfı araç olarak geçmektedir .Eskiden öyleydi şimdi durum değiştimi tam bilmiyorum

Dış ölçüler iç hacim genişliği bakımından yeterli açıklama sunmuyor ne yazık ki... Zira Octavia hem arka diz mesafesi genişliği, hem de bagaj hacmi bakımından sınıfında lider konumda... Öte yandan Octavia hiç D segmenti olur mu? Yapmayın lütfen... O zaman Superb ne oluyor???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dış ölçüler iç hacim genişliği bakımından yeterli açıklama sunmuyor ne yazık ki... Zira Octavia hem arka diz mesafesi genişliği, hem de bagaj hacmi bakımından sınıfında lider konumda... Öte yandan Octavia hiç D segmenti olur mu? Yapmayın lütfen... O zaman Superb ne oluyor???

bagaj olarak evet üstün çoğu arabadan üstündür bu konuda ....ya normalde evet C sınıfı araçta,   bi ara birkaç sene önce derginin birinde "D" sınıfı diye süper B ye de E sınıfı yazmışlardı o zaman bende çok şaşırmıştım mesela hyundai accent blue de C sınıı diye geçiyor ama normalde B sınıfı bir araç sayılır 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bagaj olarak evet üstün çoğu arabadan üstündür bu konuda ....ya normalde evet C sınıfı araçta,   bi ara birkaç sene önce derginin birinde "D" sınıfı diye süper B ye de E sınıfı yazmışlardı o zaman bende çok şaşırmıştım mesela hyundai accent blue de C sınıı diye geçiyor ama normalde B sınıfı bir araç sayılır 

bu işler o dedi bu sayılırla olmuyor. adı üstünde sınıf. belli kriterlere göre sınıflandırılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havadan konuşmalara çok gıcık oluyorum, gece gece bununla uğraştım hazmedemediğimden.
Arka diz mesafesi vasat diyorum, değilki focus da öyle denmesi kadar anlamsız birşey de göremiyorum sanki biz ona geniş dedik :D Hey allahım :)

SONUÇ:
 Maviler en kötüsü,kırmızı en iyisi.
 Yani önde en geniş focus, arkada en geniş Golf olmuş durumda. Bu ölçüler arabada doğru oturmayı bilenler için geçerlidir. Lütfen kendi keyfinize göre ölçümlerinizi kendinize saklayın :)

Teşekkürler

NOT: Neden 3.seçenek golf oldu ki ? diyen insan çıkar illaki;  

El cevap: Şuan hacim işini en iyi beceren o :yeah:

veriler mm cinsindendir aradaki farkları ona göre düşünelim golf'ün diz'i hariç hiç biri aman sıyrılmıyor. Çağlar hocanın dediği dış boyutun sadece bagaj'a biraz yaradığını görmüş olduk :D 

FocusClubTr--1399674835.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca octavia Her ne kadar C sınıfı araç gibi olsada "D" sınıfı araç olarak geçmektedir .Eskiden öyleydi şimdi durum değiştimi tam bilmiyorum

hem binmedim hem test etmedim diyorsun semih kardeşim hemde jettadan daha genişini görmedim diyorsun bu nasıl oluyor ben jettayada bindim astrayada focusada jettanın sadece arka diz mesafesi iyi onun dışında arka  baş mesafesi focustan bile kötü, astra hem diz mesafesi hem genişlik hem yükseklik olarak focustan çok başarılı jettanın ise arka diz mesafesi başarılı gerisi hikaye.Octavıa ya binme fırsatım olmadı yalnız Süper B de süper bir arka diz mesafesi var onu biliyorum 

Octavia ''D'' sınıfı olursa SuperB ''E'' sınıfı olacak ki imkanı yok.. Octavia ''C'' sınıfı bir araçtır.

''hem binmedim hem test etmedim diyorsun'' bu sözü test ettiğim araçlar içinde onlardan genişini görmedim,test etmedim anlamında söylemiştim. Araç almadan önce ne kadar araç test ettim inanın hatırlamıyorum,Eskişehir'de Skoda bayisi yok diye Ankara'ya kadar gidip octavia'yı orada test etmiştik hatta. Yanlış anlamayın ama ya sizin test ettiğiniz asta farklı yada bizim test ettiğimiz araç

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havadan konuşmalara çok gıcık oluyorum, gece gece bununla uğraştım hazmedemediğimden.

Arka diz mesafesi vasat diyorum, değilki focus da öyle denmesi kadar anlamsız birşey de göremiyorum sanki biz ona geniş dedik :D Hey allahım :)

SONUÇ:

Maviler en kötüsü,kırmızı en iyisi.

Yani önde en geniş focus, arkada en geniş Golf olmuş durumda. Bu ölçüler arabada doğru oturmayı bilenler için geçerlidir. Lütfen kendi keyfinize göre ölçümlerinizi kendinize saklayın :)

Teşekkürler

NOT: Neden 3.seçenek golf oldu ki ? diyen insan çıkar illaki;  

El cevap: Şuan hacim işini en iyi beceren o :yeah:

veriler mm cinsindendir aradaki farkları ona göre düşünelim golf'ün diz'i hariç hiç biri aman sıyrılmıyor. Çağlar hocanın dediği dış boyutun sadece bagaj'a biraz yaradığını görmüş olduk :D 

Focusun ayna hariç genişliği nerde yazıyor?

Yalınla anlaşamadığımız bir durum var. Ablasında sedan f3 vardı, f3 otoparka kılı kılına sığıyordu, golf sığmıyor diye diretiyor. Bulamamıştım aynasız boyutları, ona rağmen focusun geniş olması garip geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun ayna hariç genişliği nerde yazıyor?

Yalınla anlaşamadığımız bir durum var. Ablasında sedan f3 vardı, f3 otoparka kılı kılına sığıyordu, golf sığmıyor diye diretiyor. Bulamamıştım aynasız boyutları, ona rağmen focusun geniş olması garip geldi.

Ozan ben bulurum :kıhkıh: 

Sana ne lazım vereyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Iste o zaman ya bu yanlış yada golfunki. Golf focustan genismis.

Aynalar kapalı haldeyken de 1.858. Buarada hep söylerdim focusun ayna küçük zaman kapatsan bi faydası yok diye :P haklıymışım topu topu 3 cm 

Yani özetle 1.823 - 1.858 - 2.010

Bak bu da golf'ün aynasızı

cQiIOVg.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynalar kapalı haldeyken de 1.858. Buarada hep söylerdim focusun ayna küçük zaman kapatsan bi faydası yok diye :P haklıymışım topu topu 3 cm 

Yani özetle 1.823 - 1.858 - 2.010

Bak bu da golf'ün aynasızı

cQiIOVg.png

dediğim gibi 2sinden biri yanlış. pratikte golf focustan geniş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.