Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir düzeltme yapayım; focus'un fiyatlar güncel ama jetta fiyatı tabloda güncel değil.

Özetle 3 bin tl daha pahalı jetta.

Trendline: 78.300 tl

Comfortlin: 85.300 tl

Highline: 89.300 tl

Fluence aynı.

Sonuç: Şimdi oldu :) Demin pahalı diyordum içimden :zha: Hele golf ile kıyaslayınca, mission completed.

Ona da bakalım diyeceğim ama bundan önce 4k-5k fiyatı koymuyordu otosan, şimdi yine 4k'da öpücük başlamış :)

Focus 5k trend x otomatik: 76.000 tl

Focus 5k style otomatik:76.600 tl

Focus 5k titanium otomatik: 82.800 tl

Golf comf otomatik: 82.500 tl

Golf high otomatik: 90.100 tl

Aynısının otomatiğini hazırlarız, daha iyi görürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yeni şanzıman powershift ıslak mı, kuru mu ve varsa iyileştirme falan ne durumda Kaan abi ? 

Bu başlık içerisinde yazdık, yine yazalım demekki sormadan okumuyorsunuz :)  :argue:

Şanzıman ıslak 2.0 tdci'dakinin aynısı. 1.6 ti-vct ile alakası yok yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi'de yeni deyince acaba dedim.

Abicim ilk mesajda güncellemeler var, bende sayfa sayfa gezmiyorum :) Ee nerde yazdığımı bilecek hafıza da yok :D

17 Temmuz 2014 güncellemesinde bahsetmişim. Nerdeyse 1 yıl önce :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus dan Jetta ya geçiş yapmış biri olarak hatta haala arada focus kullanan biri olarak :sofeer: jetta almanın nedenlerini açıklamıştım geniş iç mekan arka diz mesafesi bagaj hacmi jetta yada passat alınmasının başlıca nedenleridir. Volvo S60 D2 powershift uzun süreli kullandım biraz daha torklu, hafif ve çevik bir focus da daha keyifli olacaktır. Ama Ford ve Volkswagen kullanıcıları farklı  kişiliklerdir ve birbirlerini tavlayabilecekleri noktalar farklıdır. Benim gibi bir jetta ve passat kullanıcısı olarak bagaj hacmi ve iç mekan genişliğinden vazgeçemeyiz :kıhkıh:  :aman:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Teoman Akyar, Aynen dediğin gibi Üstad, her ne kadar fiyat/ekipman/teknik data karşılaştırması Ford - VW ve Renault arasında yapılmış olsa da bizimkilerin gez-göz-arpacık yaptıkları bir müşteri grubu + marka yok.

...Onlar işi biraz daha büyütmüşler  :)

Deyim yerinde ise "Herkese" gider yapıyorlar  :muha:  

...gazetelerde ve basında çıkacak ilanın görselini paylaşayım ... ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

İlan bu ...

ilan.jpg

...resim, ek bilgi vs.vs. yok ... sadece bu (tam sayfa) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla otomatik dizel focus oldukca iş görür. Performans ve çevik olarak tabiki. Bende de focus 3 var. Aile Arabası olarak kullandığım için bagajı ve ic hacmi beni hic tatmin etmiyor. Ama uzun yolda cok keyif alıyorum. Şehir içinde de atak. Focusun sedan bagaj kapağı Octavia gibi olsa tadindan yenmez bir arac olurdu. Dizel verileri rakiplerini oldukca geride bırakıyor. En guzeli eşi araç kullanan için (ben) otomatik vites tekno paket ile uyumlu olması. Vatana millete hayirli olsun diyelim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatları güzel oturtmuşlar. Jetta ile aradaki fark Ford'un yapacağı ufak tefek indirimlerle birkaç bin daha açılabilir. Malum bu aralar Vw %4 civarı indirim yapsa da fazla uzun sürmez ve milim pazarlık payı olmaz. Bagaj ve ayak mesafesi için bakan Jetta alır. Bu arada Golf'de bacak mesafesinde daha başarılı fakat bagaj hacmi kesinlikle kağıt üzerinde gözükenden kötü ve Focus HB in gerisinde. Titanyuma xenon far, 17 jant ve katlanır ayna koysalar kaça gelir acaba, 90binlik Golf'le kıyaslamak için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sene Ford'un Türkiyede patlama yaptığı bir yıl olacak muhtemelen :) Bu teknik verilere/donanıma ve fiyatlara göre Focus'un dizel otomatik versiyonu, segmentinde satis rakamı olarak en üste çıkmasi gerekir. ( müsteriler bilincli olursa tabi :) )

Ayrıca bu reklam, reklam savaşı başlatır hocam başta vw ile :)

Ömer Faruk Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanyuma xenon far, 17 jant ve katlanır ayna koysalar kaça gelir acaba, 90binlik Golf'le kıyaslamak için soruyorum.

Katlanır ayna standart, 17'' opsiyonu henüz yok ama çok maaliyetli olmuyor fabrikasyonda (700 desek mak.). Adaptif Xenon eklenirse + 4.000 eder. = 87.000

Golf'te döner xenon yok asistanlı olanı 4000'i geçiyor. Eklemek lazım sanırım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanyuma xenon far, 17 jant ve katlanır ayna koysalar kaça gelir acaba

Aksesuarların ve Paketlerin fiyatları zaten belli ...

Bi-Xenon Farlar + Dinamik Far Sistemi : 4,000TL

Tekno Paket : 5,000TL

Navigasyon Paketi : 2,100TL

Metalik Boya : 1,600TL (Şeker Kırmızı Hariç)

Sunroof : 2,600TL  

Ayrıca bu reklam, reklam savaşı başlatır hocam başta vw ile :)

Fena mı olur?  ... hep beraber eğleniriz işte :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.