Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

5 dakika önce, Doğan Kurban said:  

ben otosan yetkilileriyle görüştüm. Kesinlikle takılamaz dediler. Ama takıp kullanan arkadaşımız var. Montajını testini serviste beraber yaptık

Parçayı servis vasıtasıyla almak mümkünmü.

Parçayi servia vasitasiyla almak tabiki mumkundur. Fakat bu islem ile ilgili tecrubeye sahip servis bulmak gerekli. Aracinizin şase numarasindan sorgulayarak parcayi tedarik edebilirler. Fakat ne kadar maliyet cikar, takmaya yanasirmilar, getirtirmiler orasi muallakta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dun gece araştirirken bi sitede tam hatirlamiyorum ama ya sinyalden yada gucten bahsediyordu cihaza gelen. %10un altindaysa ve %95in ustundeyse cihaz calismaz yaziyordu. Akuden dolayi calismamis olabilir ozan. Yada dedigin gibi cihaz arizali. Cihazi test etmenin bir yolu var mi ozan?

Focus 2.5 için birisi kontrol devresini kendi yapmış ama ben elektronikten o kadar anlamıyorum. Aletin üstündeki devrede çok karışık yani benim yapabileceğim birşey değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 ecoboost ilk tanıtılırken ford mühendislerinin bu aşırı beslemeli motorun rahat soğuyabilmesi için ek önlemler aldıklarını (ek önlem dediği tesisatla mı ilgilidir nedir bilmiyorum) söylüyorlardı. Yani sürekli yüksek devirli kullanımda hararet yapmasını önlemek için soğutma işini abarttılarsa ve bizim gibi 1700-2000 rpm de kullananlar içinde bu sistem bize soğuk olarak geri dönüyor olabilir mi?

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
imla hatası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dun gece araştirirken bi sitede tam hatirlamiyorum ama ya sinyalden yada gucten bahsediyordu cihaza gelen. %10un altindaysa ve %95in ustundeyse cihaz calismaz yaziyordu. Akuden dolayi calismamis olabilir ozan. Yada dedigin gibi cihaz arizali. Cihazi test etmenin bir yolu var mi ozan?

Focus 2.5 için birisi kontrol devresini kendi yapmış ama ben elektronikten o kadar anlamıyorum. Aletin üstündeki devrede çok karışık yani benim yapabileceğim birşey değil.

Elektrik geliyormu peki bakabildin mi? Gem modülü çalış demiyorsa bence ısıtıcıyı bi değiştir diğerini tak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu parça c-max'da zaten takılı olabilir mi? Ben benim araçta hiç ısınma sorunu görmedim. İçerisi anında ısınmıyor belki ama çok kısa süre içinde sıcak hava gelmeye başlıyor.

Abi ozanın babasının arabada varmış. Sende de muhtemelen var. Elm ile bağlanınca ptc heater seçeneği açıksa vardır tahminimce. Ya da kapağı açıp bakacan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elektrik geliyormu peki bakabildin mi? Gem modülü çalış demiyorsa bence ısıtıcıyı bi değiştir diğerini tak.

Mor kablo direk aküye bağlı onda sıkıntı yok. Siyah kabloda şasi yok. Mavi ve sarıdan biri kontak oda geliyor. Diğeri beyinden açıl kapan sinyali onu ölçmek için alet lazım.

Bu parça c-max'da zaten takılı olabilir mi? Ben benim araçta hiç ısınma sorunu görmedim. İçerisi anında ısınmıyor belki ama çok kısa süre içinde sıcak hava gelmeye başlıyor.

Bizde var abi. Etiste ve asbuiltte görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ozan Kar said:

Mor kablo direk aküye bağlı onda sıkıntı yok. Siyah kabloda şasi yok. Mavi ve sarıdan biri kontak oda geliyor. Diğeri beyinden açıl kapan sinyali onu ölçmek için alet lazım.

Şasi yok dedin doğru mu? Davuthan ında aynısı oldu ek kablo çektiler ve kablo zayif olduğu için yandı.Sende de sıkıntı aynı demekki.Şasi alınca çalıştı mı peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Ozan Kar said: Mor kablo direk aküye bağlı onda sıkıntı yok. Siyah kabloda şasi yok. Mavi ve sarıdan biri kontak oda geliyor. Diğeri beyinden açıl kapan sinyali onu ölçmek için alet lazım.

Şasi yok dedin doğru mu? Davuthan ında aynısı oldu ek kablo çektiler ve kablo zayif olduğu için yandı.Sende de sıkıntı aynı demekki.Şasi alınca çalıştı mı peki?

Hayır çalışmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burdan Ford mühendislerine sesleniyorum. Bu ekip yakında yerli ford yapar. [emoji23] Yok boyle azim

Abi ama herkes gerçekten haklı. Ya böyle bir ısıtıcı varsa neden hiç haberimiz olmazki. Bak arabama yetkili servis yapsın parçayı taksın veririm bin tl. Ama bunu yapacağına yok bu parça olmuyor çalışmaz diyip kestirip atmayı tercih ettiler. Şu forumda bir kişi varmı acaba orj den böyle bir ısıtma istemem diyecek. Tabi yaşadıkları yer soğuk olanlar içinde. Ben hala peşini bırakmadım. Otosan ı bunaltmaya devam etcem. Haftaya sonuç alamazsam ısınma konusuna bu mevzu uzayacak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban said:

Abi ama herkes gerçekten haklı. Ya böyle bir ısıtıcı varsa neden hiç haberimiz olmazki. Bak arabama yetkili servis yapsın parçayı taksın veririm bin tl. Ama bunu yapacağına yok bu parça olmuyor çalışmaz diyip kestirip atmayı tercih ettiler. Şu forumda bir kişi varmı acaba orj den böyle bir ısıtma istemem diyecek. Tabi yaşadıkları yer soğuk olanlar içinde. Ben hala peşini bırakmadım. Otosan ı bunaltmaya devam etcem. Haftaya sonuç alamazsam ısınma konusuna bu mevzu uzayacak.

Aynen katılıyorum. Buna verilecek paraya değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.