Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

50 dakika önce, Doğan Kurban said:

Parça elimde. O su geçecek dediğiniz yer aletin sallanmaması için girdiği yerde yuvaya oturuyor. Su yok tamamen hava ile çalışıyor

b0e20fbacfe9f27399a3bf55231dd3a8.jpg

9362fa118e8173fc7621542266a3b887.jpg

bu parça makyajlı dizele de eklenebilir mi acaba? ısıtmalı koltuk yok bari sıcak havayı çabuk üflesin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Mert Yürüyen said:

"değecek mi?" diye düşünmeden edemiyorum...

yine bir fazla gaza gelme, yine bir kendini kutuplarda hissetme vs. vs...

daha iki gün önceki arabada klima yoktu ya, kastırmayın bu kadar.

not: fazla yüklenmeyin :blink:

Video vardı yukarıda izlemeni öneririm. Normalde 17 derece hava üfleyen ızgara 30 derecelerde hava üflemeye başlıyor saniyeler içinde. Daha önce de belirttiğim gibi bizler arabalarımızda çocuklarımızı taşıyoruz.Yine aynı cümleyi tekrarlıycam. Ben sabahları arabama binip marş bastığım andan itibaren yaklaşık 7-8 km boyunca (seyahatimin yarısı) ılık hava dahi alamıyorum kalöriferden.Yine aynı cümle devam ediyim arabamı kolsuz mont ve deri eldiven ile kullanıyorum.Yine aynı cümleyi ekleyim benim aracımın motor bloğu çelik olduğu için geç ısınıp geç soğuyor.Yine aynı cümleye benzer cümle ekliyim kalorifer ılık bile üflese arabada evladım canımın parçası daha az üşür. Bunun için 200 tl değil 2bin tl bile veririm.Bu şekilde bir yol olduğunu bilseydim çok daha önce yapardım.Şimdi sen söyle bu gerçektende işe yaramasa bile sence denemeye değmez mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Doğan Kurban said:

Video vardı yukarıda izlemeni öneririm. Normalde 17 derece hava üfleyen ızgara 30 derecelerde hava üflemeye başlıyor saniyeler içinde. Daha önce de belirttiğim gibi bizler arabalarımızda çocuklarımızı taşıyoruz.Yine aynı cümleyi tekrarlıycam. Ben sabahları arabama binip marş bastığım andan itibaren yaklaşık 7-8 km boyunca (seyahatimin yarısı) ılık hava dahi alamıyorum kalöriferden.Yine aynı cümle devam ediyim arabamı kolsuz mont ve deri eldiven ile kullanıyorum.Yine aynı cümleyi ekleyim benim aracımın motor bloğu çelik olduğu için geç ısınıp geç soğuyor.Yine aynı cümleye benzer cümle ekliyim kalorifer ılık bile üflese arabada evladım canımın parçası daha az üşür. Bunun için 200 tl değil 2bin tl bile veririm.Bu şekilde bir yol olduğunu bilseydim çok daha önce yapardım.Şimdi sen söyle bu gerçektende işe yaramasa bile sence denemeye değmez mi?

değmez. hele ki bu kadar dramaya hiç değmez.

neyse konunuzu baltalamıyım, size iyi üflemeler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen said:

değmez. hele ki bu kadar dramaya hiç değmez.

neyse konunuzu baltalamıyım, size iyi üflemeler :) 

İnş birgün yeğenimi sevmek nasip olurda o zaman abim haklıymışsın dediğini duyarım senden.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Doğan Kurban said:

Aynen katılıyorum, bu aralar (bundan sonra böyle olur) arabayı binmeden 15 dk. evvelden çalıştırıyorum ki ancak ısınıyor, ufaklık hasta oldu bu yüzden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Doğan Kurban said: Video vardı yukarıda izlemeni öneririm. Normalde 17 derece hava üfleyen ızgara 30 derecelerde hava üflemeye başlıyor saniyeler içinde. Daha önce de belirttiğim gibi bizler arabalarımızda çocuklarımızı taşıyoruz.Yine aynı cümleyi tekrarlıycam. Ben sabahları arabama binip marş bastığım andan itibaren yaklaşık 7-8 km boyunca (seyahatimin yarısı) ılık hava dahi alamıyorum kalöriferden.Yine aynı cümle devam ediyim arabamı kolsuz mont ve deri eldiven ile kullanıyorum.Yine aynı cümleyi ekleyim benim aracımın motor bloğu çelik olduğu için geç ısınıp geç soğuyor.Yine aynı cümleye benzer cümle ekliyim kalorifer ılık bile üflese arabada evladım canımın parçası daha az üşür. Bunun için 200 tl değil 2bin tl bile veririm.Bu şekilde bir yol olduğunu bilseydim çok daha önce yapardım.Şimdi sen söyle bu gerçektende işe yaramasa bile sence denemeye değmez mi?

Aynen katılıyorum, bu aralar (bundan sonra böyle olur) arabayı binmeden 15 dk. evvelden çalıştırıyorum ki ancak ısınıyor, ufaklık hasta oldu bu yüzden.

Sen hele az bekle bu haftasonu sonuç almış oluruz. Belki sana da yeterli gelecek bu sistem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Mert Yürüyen said: "değecek mi?" diye düşünmeden edemiyorum...

yine bir fazla gaza gelme, yine bir kendini kutuplarda hissetme vs. vs...

daha iki gün önceki arabada klima yoktu ya, kastırmayın bu kadar.

not: fazla yüklenmeyin :blink:

+1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takılacak elektrikli ısıtıcı kesinlikle faydalı olur ama bence senin araçta bir sorun var, termostat geç açıyor olabilir belki. Mesela hararetin 90a çıkması ne kadar sürüyor? bende 90 olması ile ılık hava üflemeye başlaması eş zamanlı oluyor

Bende dışarısı 3 derece iken sabah çalıştırıyorum (ev iş arası 3kmden biraz fazla) 700mt(kesinlikle 1kmden az) civarına gelince hararet direk 90 oluyor ve ılık hava vermeye başlıyor, ayrıca asla yüksek devirde kullanmıyorum, rolantide beklemeden çalıştırıp düşük devirde hareket ettiriyorum hemen. yaklaşık 5kmden sonra yeterince ısınmış oluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Özgür Yıldız said:

Takılacak elektrikli ısıtıcı kesinlikle faydalı olur ama bence senin araçta bir sorun var, termostat geç açıyor olabilir belki. Mesela hararetin 90a çıkması ne kadar sürüyor? bende 90 olması ile ılık hava üflemeye başlaması eş zamanlı oluyor

Bende dışarısı 3 derece iken sabah çalıştırıyorum (ev iş arası 3kmden biraz fazla) 700mt(kesinlikle 1kmden az) civarına gelince hararet direk 90 oluyor ve ılık hava vermeye başlıyor, ayrıca asla yüksek devirde kullanmıyorum, rolantide beklemeden çalıştırıp düşük devirde hareket ettiriyorum hemen. yaklaşık 5kmden sonra yeterince ısınmış oluyorum.

Sabah ilk çalıştırmadan sonra 10-15 dk rahat rahat buluyor.Gün içerisinde sıkıntı yok kısa sürede yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.