Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Doğan Kurban said:

Ha hah abi sen fena yere düştün.Rejim felan yapıyorsan rejim bitene kadar foruma girme bence :D

Ne rejimi Dogan, tatile geleli 4 hafta oldu tami tamina 5 kilo almisim yahu , yurtdisindayken gozumde tuten yemeklere saldiriyorum :)

Birtaraftan esime yemek konusunda fazla mesai yaptiriyorum , birtaraftan anneme , valla yapilacak birsey yok yemek olayinda buyuk zaaf'im var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 02.12.2015 15:22:51, Doğan Kurban said:
On 02.12.2015 15:22:51, Doğan Kurban said:

Kışın gel beklerük.Kar üstünde sucuk ekmek yaparım sana.

Bugün parçayı takmaya çalıştım.Fakat elektrik kabloları hiçbir yerde yok.Hiçbir yerde bulamadım.Döşemenin altlarına kadar baktım ama yok bulamadım.

18 saat önce, Doğan Kurban said:

Abi yarın sonuca ulaşıyorum sanırım.Akşam elektrik kablosuna tekrar bakcam.Eğer tesisatı yoksa serviste sorunu hallettirip montajını yaptırcam.Akşama montaj ve aktivasyonu biterse tam testi cumartesi günü yapmış olurum.Malum motor ısınınca soğumak bilmiyor.Cumartesi sabah -3 derece felan olur.Marş basınca anlarız nasıl olduğunu.Hatta bulabilsem digital ısı ölçer ile ölçüp video çekcem.Konu hakkında Ford Otosan a şikayet ve öneri olarak ulaştım.Genel merkeze konuyu ilettiler.Onlarla görüşünce konuyla ilgili gelişmeler olursa buradan paylaşırım.

Kışın gel beklerük.Kar üstünde sucuk ekmek yaparım sana.

Bugün parçayı takmaya çalıştım.Fakat elektrik kabloları hiçbir yerde yok.Hiçbir yerde bulamadım.Döşemenin altlarına kadar baktım ama yok bulamadım.

öyle kabloyu açıkta bırakmazlar ses zırıltı yapmasın diye muhtemelen ya teybin altında toplamışlardır yada o sağ yolcu tarafında söktüğün parçanın altındaki kablo demeti içinde olabilir .Bence parçanın soketlerinin uç yapısına kablo renklerine ve sokette kaç pin var bakmak lazım :D vakit yok yoksa gelip söküp bakacağım :D 

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün birşey farkettim, arabayı çalıştırdım (hava -4) hemen buğu çözücü/max çalıştırdım, klimanın devreye girdiğini ve hemen ılık hava üflemeye başladığını gördüm, araba hareket etmeden ve motor suyu ısınmadan, hareket etmeden 3-5 dk. içerisinde arabanın için ısındı, arabanın harareti yerinden bile oynamamış olduğu halde 200-300 mt. yürüdükten sonra epey ısındı. 

Bizim klimalar çift yönlü mü (hem sıcak-hem soğuk)?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Hakan Saraylı said:
Bir saat önce, Doğan Kurban said:
1 dakika önce, Doğan Kurban said: Mondide var abi bence

Ya çift yönlü klima var yada o takmaya çalıştığınız aparat var, max çalıştırınca klima ile birlikte devreye giriyor herhalde.

Abi şöyle bak benim çıkmacı aynı parçayı mondi den söktü bana söyledi. Fakat videolarda bu alet devreye girince aux heater gibi biz yazıyla gösterge ekranında ikaz çıkıyor. Buna dikkat et istersen bi.

Bugün sabahki ısınma şu şekilde oldu

Marş bastıktan sonra 10 dk kadar sonra hararet ibresi kıpırdandı. 14 üncü dk itibariyle ılık hava gelmeye başladı. 20. dk da normal sıcak hava almaya başladım. 5 dk sonra işyerimde arabayı parkettim. 5 dk da ısındım ama hakkını yiyemem.

Evet Otosan genel müdürlüğü ile görüşmemizi yaptık.Konuyu üretim birimi ile görüşeceklerini ilettiler.Fakat teknik birimleri bu parçanın araca takıldığında çalışmayacağını söylemiş.Bende kendilerine bu parçanın elimde olduğunu parçanın araçta takılacağı yerin ve tesisatın olduğunu ve aracın beyninden aktif edilerek çalışacağını ve denemek istediğimi ilettim.Bugün serviste aksilik çıkmazsa bunu deneyeceğimi eğer olumlu sonuç alırsam bunun ford kullanıcılarının ihtiyacını karşılayabileceğini ilettim.Parçayı otosan olarak getirip ücretli ama garantili  olarak yetkili servislerde takılmasını talep ettim ve fiyat olarak 550 küsür + kdv olduğunu söylediler.Gerekli araştırma ve görüşmeleri yapacaklarını ve gelişme olursa bana dönüş yapacaklarını ilettiler. Hayırlısı olsun diyorum elimden daha başka bişeyler gelmez diyorum sizlere.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Doğan Kurban said:

Bugün sabahki ısınma şu şekilde oldu

Marş bastıktan sonra 10 dk kadar sonra hararet ibresi kıpırdandı. 14 üncü dk itibariyle ılık hava gelmeye başladı. 20. dk da normal sıcak hava almaya başladım. 5 dk sonra işyerimde arabayı parkettim. 5 dk da ısındım ama hakkını yiyemem.

Termostatında bir sorun olmadığından emin misin?

Tüm Orta Avrupa bu arabayı kullanıyor, daha soğuktan şikayet edeni okumadım forumlarda...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.