Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Mustang Tanıtıldı - 2014 New Ford Mustang

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

2018 model olarak makyaj yiyecek evet, 2017'de tanıtılır muhtemelen.

Daha yeni ayak bastı ve makyajlı spy fotoları çıktı bile, şimdi alanlar ne düşünüyodur acaba ? ama ayıp be Ford'un yaptığı !

Eee bizim Kaan abinin makyajsızın fiyatı düşer artık ellerimi ovuşturmaya başladım demektir. (bkn: 3-5 sene daha ovuştururum) :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha yeni ayak bastı ve makyajlı spy fotoları çıktı bile, şimdi alanlar ne düşünüyodur acaba ? ama ayıp be Ford'un yaptığı !

Eee bizim Kaan abinin makyajsızın fiyatı düşer artık ellerimi ovuşturmaya başladım demektir. (bkn: 3-5 sene daha ovuştururum) :D

2014'te piyasaya çıktı, yarı ömründe (2017/2018 model) makyaj yiyecek ve 2020'de kasa değişimine gidecek ... ne var ki bunda? Bu arada dün serviste bir eski kasayı (V6 3,5lt) mıncıkladım (siyah) o da çok tatlıydı ... Allah sahibine bağışlasın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
On 23.10.2015 at 16:52, Kaan Yagizer said:

2014'te piyasaya çıktı, yarı ömründe (2017/2018 model) makyaj yiyecek ve 2020'de kasa değişimine gidecek ... ne var ki bunda? Bu arada dün serviste bir eski kasayı (V6 3,5lt) mıncıkladım (siyah) o da çok tatlıydı ... Allah sahibine bağışlasın. 

Kaan Bey,

Bildiğim kadarıyla 2015 model Mustang'ler 6. nesil olarak tanımlanıyor. 5.nesil 10 yıl, 4.nesil 11 yıl hüküm sürdü.  3.nesil ise tam 15 yıl..! Giderek azalıyor gibi görünse de bu gidişat, 2015 Mustang'lerin arada hafif makyajla 2024'e kadar üretileceği beklentisini doğurmuştu bende. 2017/2018 gibi makyaj yiyeceği bilgisi kesin bir bilgi mi yoksa tahmininiz mi?

Bir de, adını ve simgesini özgür(yabanileşmiş) atlardan alan Mustang'e neden "KuZu" dediğinizi çok merak ediyorum. :) 

Teşekkürler

Gürkan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski nesiller eskide kaldı :) Artık rekabet ve teknoloji yerinde saymıyor haliyle makyajın o tarihte gelmesi %90. 

Kesin diye bir hükmü kimse veremez ta ki lansman zamanı çıtlatılana kadar dediğim gibi geç kalmaz, şanzıman değişecek %90. Gerisi minor update olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Eski nesiller eskide kaldı :) Artık rekabet ve teknoloji yerinde saymıyor haliyle makyajın o tarihte gelmesi %90. 

Kesin diye bir hükmü kimse veremez ta ki lansman zamanı çıtlatılana kadar dediğim gibi geç kalmaz, şanzıman değişecek %90. Gerisi minor update olur.

10 ileri otomatik bekleniyormuş 2018'de. 6 ileri neyimize yetmiyorsa. :)

Yeni arabamı görenlerin ilk sorusu "0-100 hızlanması kaç?", diğeri ise "ne yakıyor bu?" oluyor. İkisi de bir birinden anlamsız geliyor bana. 2.3 Ecoboost siparişi verdiğim gün ne son hızını biliyordum, ne 0-100 hızlanmasını biliyordum, hala daha bilmiyorum. internette hep manual şanzımanlının değerleri var, çok da umurumda değil zaten. Sonuçta Mustang bu, ne kadar kötü olabilir ki? 

Ben aslında platform/kasa değişikliğinden bahsediyorum. Bu otomobiller genelde 2.araç/hafta sonu aracı olarak alındığından, daha doyamadan kasa eskimiş olur eğer diğerleri gibi değişirse. O yüzden kasa değişikliğinin 10 yılda bir olmasını bekliyorum aslında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Gürkan Karagöz said:

10 ileri otomatik bekleniyormuş 2018'de. 6 ileri neyimize yetmiyorsa. :)

Yeni arabamı görenlerin ilk sorusu "0-100 hızlanması kaç?", diğeri ise "ne yakıyor bu?" oluyor. İkisi de bir birinden anlamsız geliyor bana. 2.3 Ecoboost siparişi verdiğim gün ne son hızını biliyordum, ne 0-100 hızlanmasını biliyordum, hala daha bilmiyorum. internette hep manual şanzımanlının değerleri var, çok da umurumda değil zaten. Sonuçta Mustang bu, ne kadar kötü olabilir ki? 

Ben aslında platform/kasa değişikliğinden bahsediyorum. Bu otomobiller genelde 2.araç/hafta sonu aracı olarak alındığından, daha doyamadan kasa eskimiş olur eğer diğerleri gibi değişirse. O yüzden kasa değişikliğinin 10 yılda bir olmasını bekliyorum aslında.

Artık kasa değişikliği olsa bile bu formu dediğiniz süre kadar değiştirmeden tutarlar muhtemelen.

Kasa değişikliğinde ne olur atıyorum 1 cm arkayı genişletir biraz daha hafifletir arabayı işte bazı parçaları daha modern yapar, işçiliği artar vs vs.

Şanzımanın yeni ve iyi olması sadece 0'dan 100'e daha hızlı gitmesiğini sağlamayacak. Hem yakıt tüketimine hemde iyi ayarlanırsa daha zevkli sürüş sağlayacak. Kulakçık ile değişim tepki süresi değişir vs vs. 

Firmalar da bir şekilde eski sahiplerine yenisini satmak zorunda :) Mustang kasası eskiyecek diye düşünmeyin Ekol ekol'dür yeniler her zaman gelir üstüne. Gelmezse ekollüğü kalmaz zaten. Bugün 2.3 eb olmasaydı belki de Avrupa'da hala göremeyecektik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 21.02.2016 at 23:18, Gürkan Karagöz said:

2017/2018 gibi makyaj yiyeceği bilgisi kesin bir bilgi mi yoksa tahmininiz mi?

... kesin bilgi Sir. Minik (narin) dokunuşlar olacak ama evet ... makyaj yapılacak.

"kuZu" olayına gelince ... o bir sevgi ifadesi :)  ...nasıl anlatsam?  canım - cicim - gözbebeğim - kuzum (gibi...gibi) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Shelby GT-H yani Hertz Shelby Rent a Racer aracı lanse edildi. 

Hertz ve Shelby nin "rent a racer" konsepti 50 yıl önce başlamış,2006da devam etmişti. Şimdi de yeni mustang GT ile devam edecek İnsanların kısa süreli olarak bir performans aracı kiralama isteklerini gören Hertz ve shelby bu aracı çıkarmış oluyor. 

Araç kökeninde maalesef shelby GT350R değil ford GT (coyote motorlu) . Shelby performans ve görsel eklentiler yapıyor. 

Amerikaya gidenler birkaç aya isterse kiralayabilir yani :) 

2016-ford-shelby-gt-h-hertz-001-1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.