Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Klima Çalışırken Dur Kalklarda Stop Etme Sorunu

Tarık Daş

Soru

Merhaba aracım klima çalışırken dur kalk yada trafik ışıklarında stop ediyor dur kalk olayı sırasında tekleyip stop sorunu yaşıyorum

daha öncede oluyordu serviste pislik kaçmış dediler temizlediler ama tekrar başladı klima çalışmadığında hiç bir sorun yok sebebi ne olabilir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

çoğunlukla dur kalk yaparken trafik ışıklarında ve aracı park ederken bende 2 focus var diğerinde bu sorun olmuyor daha önce serviste pislik birikmiş dediler temizlediler ama yazılım güncellemesi yapmadılar sanırım pislikle alakası yok öyle olsa klima çalışmadığı zamanlarda da yapması gerekmezmi?

O zaman yazılım güncellemesi yaptırayım bakalım değişiklik olacakmı takıldığım şey diğer aracımda focus 3 onda bu sorun hiç yaşanmadı

Benim aracim 2011 cikisli,serviste ilk uretim cikan bazi araclarda bu sorunun oldugunu soylediler,yazilim guncellendi yaklasik 1 senedir problem yok.Kesin cozum demiyorum ama denemekte fayda var.Problemi yasadigim zamanlar kendimce cozumu su sekilde bulmustum:Lambada durunca klimayi kapat 2.vitesten sonra seyir halinde tekrar ac :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar sonuçta araç rölantiden yüke geçerken bayılıyor, bunu eğer gaz ve debriyaj ayağı ile kontrol edebiliyorsanız ve zor değilse kabullenmkte mahzur yok, ama sürekkli sorun yaşatıyorsa yazılımla bu dönemde yakıtın arttırlamsı lazım. Bunu üreticinin çözmüş olması gerekitğini düşünüyorum.

1. Servise gidilir, durum anlatılır, usta anlar şekilde baş sallar ve güncelleme önerirse yapılır.

2. Usta yokuşa sürerse al kulllan bakalım nasılmış denir.

3. Sorunsuz kullanıyorsas, "Aaa nasıl yaptın, bana da göster" denir

4. O da aracı bayıltıyorsa "Yaa gördün mü, ne olacak şimdi" denir. Bundan sobrasını sorun sahiplerinden dinleyelim...

öncelikle aracımı rampallarda dur kalklarla alıştırdım. daha sonra rampalarda klima açıkken kalkış denedim. motor biraz allıştı. bunun yanında focusun debriyaj sistemi diğer araçlardan değişik. ayağınızı debriyajdan daha yavaş çekkin kavramaya başladdığı anda debriyajı bırakmayın. böylece motor devri artıyor ve biraz daha yüksekk devirle aracın hareketine yardımcı olluyorsunuz. en basit çözüm bu.

1. Motor mu alıştı sen mi? Şaka olsun diye sormuyorum, MKÜ uyum sağlayıcı bir öğrenme yeteneğine sahip sınırlı da olsa.

2. Anlattığın şekilde debriyajını kısa zamanda eskitirsin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar sonuçta araç rölantiden yüke geçerken bayılıyor, bunu eğer gaz ve debriyaj ayağı ile kontrol edebiliyorsanız ve zor değilse kabullenmkte mahzur yok, ama sürekkli sorun yaşatıyorsa yazılımla bu dönemde yakıtın arttırlamsı lazım. Bunu üreticinin çözmüş olması gerekitğini düşünüyorum.

1. Servise gidilir, durum anlatılır, usta anlar şekilde baş sallar ve güncelleme önerirse yapılır.

2. Usta yokuşa sürerse al kulllan bakalım nasılmış denir.

3. Sorunsuz kullanıyorsas, "Aaa nasıl yaptın, bana da göster" denir

4. O da aracı bayıltıyorsa "Yaa gördün mü, ne olacak şimdi" denir. Bundan sobrasını sorun sahiplerinden dinleyelim...

1. Motor mu alıştı sen mi? Şaka olsun diye sormuyorum, MKÜ uyum sağlayıcı bir öğrenme yeteneğine sahip sınırlı da olsa.

2. Anlattığın şekilde debriyajını kısa zamanda eskitirsin...

aslında ikimizde alıştık. motor açma döneminde bu şekilde yaptğım için motor bu yönde kkısmende olsa açılmıştır ben debriyajı mkü artıkk neyi öğrendi bilmiyorum oda kendi yöntemini gelliştirdi. debriyaj yeme meselesine gellince bu durumu sürekli yapmıyorum. aracın bu duruma düşeceğini anladığımda çaresizce ayağımı debriyajda bırakıyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sorun da herhalde hemen hemen herkeste var, sebebi nedir bilmiyorum ama sanırım kafasına göre startstop yapıyor. Yinede %80 oranda sıkıntı yok diyebilirim.

Hemen herkes mi ?

Ben daha birebir görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sorun da herhalde hemen hemen herkeste var, sebebi nedir bilmiyorum ama sanırım kafasına göre startstop yapıyor. Yinede %80 oranda sıkıntı yok diyebilirim.

Kafasına göre yapıyorsa kafası bozuk demektir, kesinlikle normal değil ve sorun varsa da çok az kişide var...

Yukarıda yazdım zaten!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımdada rampalarda ve özelliklede soğuk motorda çok fazla etkiliyor,stop etmese bile 1. vites gaz yemiyor ,yarım debriyaj aragazı vermek zorunda kalıyorum.

Aynı durum benim arabamdada var, aynı şekilde çözüm uyguluyorum. Hele araba bagaj dolu ve 3 yolcuyla beraber trafikte olunca bu durum bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Kavramadan sonra gaz yememe gibi bir durum olmasa sıkıntı değil. Max güç devrine girince sıkıntı kalmıyor.

birde yapacak servis bulsam :D

ya gerek yok diyorlar yada güncelleme yok

Ohoo Ozancım sen yeterki iste, ellerimle yükleyeyim tüm yazılımlarını baştan sona :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.