Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

• 0

Klima Açıkken Stop Etme

Mehmet Kuzu

Soru

Merhabalar arkadaşlar,

Aracım da klima açıkken stop etme sorunu var, bu yüzden klimayı kullanamaz oldum.

Klimayı ilk açtığımda hırıltı benzeri sesler geliyor, sanki titriyor araba. Gaz verince toparlıyor kendini.

Özellikle trafik  ışıklarında durduğumda  kalkış yapacakken stop ediyorum. Klimacılara baktırdım klima ile ilgili net bir sorun bulamadılar. Klima motoru normal çalışıyor, fan iyi dediler.(bazı klimacılar sorunu klima motoru veya fan da bulsalar da pek inandırıcı gelmedi). Çünkü klima öncesi de stop sorunu ara ara olmuştu. Klima çalışması bunu iyice artırdı. 

Yardımlarınızı bekliyorum. Ne tavsiye edersiniz servis çözebilir mi sizce. (bu arada kısa bir süre önce cihaza bağlandı aracım ve bir hata bulunmadı)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

...ya benim aklım gitmiş resmen.

Başlığı "Klima Açıkken Stop Etme!" vurgusu ile okuyorum ... başlığa bakıp düşünüyorum ... "Alala? Klima açıkken stop edersem ne olur ki?" ...sonra daha fazla kasmadan başlığa girip sorun'u okudum, jeton ancak o zaman düştü.

...yuh bana ya!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

dün serviste aracın bujilerinin nemlenmiş olduğunu test ettiklerini ve sorun kalmadığını iletiler ve aracı teslim etmek istemişlerdi. Böyle bir saçmalığın olamayacağını anlattım ve aracı teslim almadım . düzgün bir açıklama istedim ..

bugün katalitik konvertörün arızalı olduğunu parçayı garanti kapsamında değişebileceklerini söylediler.

araç daha 500 km de bile değil ve 3-5 gün kullanıldı . parçanın değişimini istemedim , aracın değişimini talep ettim .

(aracı satın aldığım serviste arızası tespit edildi)

deli olmuş bir şekilde bekliyorum maalesef..

Buji nemlenmesi nedir meme yapmasını biliyorumda nemlenme nedir ? Cahilliğimi hoş görün yanma odasında nem nasıl olmuş.
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Buji nemlenmesi nedir meme yapmasını biliyorumda nemlenme nedir ? Cahilliğimi hoş görün yanma odasında nem nasıl olmuş.

bende bu konuda cahil kaldım ve anllattıkları beni tatmin etmedi. zaten arızanın nedeni de bundan dolayı olmadığı ertesi gün anlaşıldı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

bende bu konuda cahil kaldım ve anllattıkları beni tatmin etmedi. zaten arızanın nedeni de bundan dolayı olmadığı ertesi gün anlaşıldı.

Hangi servis merak ettim. Olması arayıp sorayim cidden bilmediğimiz bir ariza türü [emoji33]
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Eğer problemi çözemezlerse değişim yapılır. Eğer problemin çözümü parça değişimi ise bu değişir ve kullanmaya devam edersiniz. Yani bir arızanın 500 km de veya 5000 km de olması arasında maalesef fark yok

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Eğer problemi çözemezlerse değişim yapılır. Eğer problemin çözümü parça değişimi ise bu değişir ve kullanmaya devam edersiniz. Yani bir arızanın 500 km de veya 5000 km de olması arasında maalesef fark yok

umarım dediğiniz gibi değildir , bekleyip göreceğiz.

Hangi servis merak ettim. Olması arayıp sorayim cidden bilmediğimiz bir ariza türü [emoji33]

volkan bey araç ile ilgili sıkıntı giderildiğinde size bildireceğim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Soğumayın araçtan garantisi bittikten sonra olmamış. Garantide degişilir. Omur boyu bisey çıkarsa başlarına kakarsınız. Volkan Ö. tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • -1

Araç değişmez böyle şeyler ile, sakin olmaya çalışın

yakup bey araç değişiminin çok zor olacağını söyleyenler var; ama hakkımı sonuna kadar arama taraftarıyım..

sizce neden değişim olmaz ? değişim olmaz ise satıcı firma parçayı değiştirerek bu işten sıyrılacak mı ? bu mudur olması gereken ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Soruyu Yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Mustafa Tınaz
      Merhaba arkadaşlar, geçen yıl 2011 model Ford Focus Collection 1.6 i Tvtc 115 HP Benzin/LPG'li satin aldım. Araç Bir yıldır ufak tefek sorunlar dışında büyük bir sıkıntı çıkarmadı. Kliması ile ilgili hiç sorun yaşamadım.  Ancak geçtiğimiz Çarşamba gününden bu yana AC tuşuna bastığımda klima Kompresörü devreye girmiyor yani tuşa bastığımda klima çalışmıyor. (klima manuel)  Çarşamba gününden beri 3 oto elektrikçiye sorunu anlattım. 1. usta klima kompresörü bobini arızalı olabilir dedi ona pek güvenmeyip 2. ustaya gittim sigorta kutusunu açıp kontrol etti sigorta role tesisatı sağlamdı. ancak roleye direkt voltaj verince kompresör sonrunsuz çalışıyor ve soğutuyor ama AC tuşuna bastığımda kompresör devreye girmiyor. 
      2. usta arızayı net bir şekilde tespit edemedi. Fan modülü arızalı olabilir veya beyinle alakalı olabilir dedi. Sonra 3. oto elektrikçiye gittim abi klimayı açar mısın dedi tuşa bastım 3 gündür çalışmayan klima birden çalışmaya başladı sonra klima gazını vs kontrol etti basıncın normalden yüksek olduğunu klima radyatörünün tıkalı olabileceğini söyledi. Tamam usta değiştirelim dedim. Klima radyatörü ve filtresi değişti. Neyse kaçak testi yapıldı gazı vs basıldı. Tuşa bastık ama yine  kompresör devreye girmedi. 2 saat falan arıza tespiti için farklı cihazlarla ve orijinal cihazla arıza tespiti yaptılar ama sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını bulamadık. Ancak yine sigorta kutusundan direkt kompresöre voltaj verince sorunsuz çalışıyor ama AC  tuşuna bastığımda kompresör devreye girmiyor. en son denememizde tuşa bastıktan 1-2 dakika sonra kendiliğinden kompresör devreye girdi. Hiç kapatmadan 70 km falan eve kadar gittim eskisinden çok iyi soğutuyordu. Ancak yine 4 saat sonra aracı çalıştırıp tuşa bastığımda dakikalarca bekledim kompresör devreye girmedi. En son usta aracın yazılım güncellemesi ya da beyinle alakalı başka bir sorunu olabileceğini söyledi. Şimdi arkadaşlar buna benzer bir sorunu yaşayan var mı aranızda veya sorunu nasıl çözüldü. Acaba beyni devreden çıkarıp AC tuşuna yeni bir bağlantı yaparak sigorta rolesine direk bağlantı yapılsa kompresör bu şekilde çalışır mı? sorun olur mu? komple beyin mi değişir yada yazılımla güncelleme ile bu sorun çözülür mü? benzer bir sorunu yaşayan var mı aranızda.. Herkese iyi pazarlar arkadaşlar. 
    • Yazan: Nuri Güdal
      Merhabalar bende 2011 focus 1.6 tdci var derecesi çalışmıyor yani herhalde dış sıcaklık göstergesi bununla birlikte buzlanma ikaz lambası kırmızı yanıyor ve ne klima nede kaloriferi çalışıyor ve tahmini dışarıda hava soğukluğu 5-10 derece olmasına rağmen yatım saatlik bi yolda fan açtı yardımcı olursanız sevinirim
    • Yazan: İbrahim Ulutaş
      Sıcak veya soğuk olarak fark etmeksizin orta bölümden çok az hava geliyor diğer yerlerde sorun yok normal üfleme geliyor
    • Yazan: Emrah Ayaz
      Arkadaşlar havanadırmayı açtığım zaman klima kendiliğinden açılıyor bunu nasıl düzeltebilirim?
    • Yazan: Bahar Kpsz
      merhaba benim bir sorum olacak ;
      arabam 2007 ford fiesta ve otomatik
      aracı alalı 15 ay oldu alalı 1 ay oldu stop etmeye başladı servise götürdüm gaz kelebeği değişti biraz iyi  gitti yine stop etmeye başladı servis bu kez pistonlardan birinin görevini yapmadığını ve motorun indirilmesi gerektiğini söyledi
      bende izin vermedim aracım aylarca sorun çıkarmadı haftada 1 belki stop etti ona da alışmıstım
      suan farklı bir sey daha cıktı 1 aydır cok soğuk havalarda gaz benzin yemiyor tekliyor motordan pat pat ses geliyor ama bu olayı düzenli yapmıyor haftada 1 falan yapıyor bazen de hareket halindeyken gaz pedalına basıyorum araç hızlanmıyor sonra birden hızlanıyor ..usta günlerce baktı birşey bulamadı başına böyle birsey gelen veya bu konuda fikri olan var mı ? usta bugun kablolarda oksitlenme vs. olabilir dedi yardımcı olursanız sevinirim ...
  • Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.