Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hava filtresi derken komlplesini kasdetmiştim sanayi tabiriyle hava filtre kazanı.Komple hava filtresinin altında sarsılmayı ve ses yapmamasını engelleyen lastik takozlar zamanla deforme olunca motorun çalışmasıyla özellikle rölantide titreşime sebep olabiliyor tabiki bu sadece olabilecek ihtimalller içerisinde bence sorunları basitten zora doğru aramak daha faydalı olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 focus 3 style plus sahibiyim ve bu sorun yüzünden delirmek üzereyim.ordu Samsun İstanbul şahsuvaroğlu Trabzon olmak üzere gitmediğim yetkili servis kalmadı.defalarca yazılım atıldı enjektör değişti ama fayda yok.rolantide bagaj kapağı titriyor o derece servisteki ustada yapacağım birşey yok artık diyor.ne yapmam gerekiyor satıp kurtulimmi yoksa çözüm önerisi olan bi Yardımsever varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 focus 3 style plus sahibiyim ve bu sorun yüzünden delirmek üzereyim.ordu Samsun İstanbul şahsuvaroğlu Trabzon olmak üzere gitmediğim yetkili servis kalmadı.defalarca yazılım atıldı enjektör değişti ama fayda yok.rolantide bagaj kapağı titriyor o derece servisteki ustada yapacağım birşey yok artık diyor.ne yapmam gerekiyor satıp kurtulimmi yoksa çözüm önerisi olan bi Yardımsever varmı.

Aynı sorundan müzdarip yetkili servise defalarca gidip çözüm bulamadıysanız aracı iade edin garantisi devam ediyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben alıştım titreşime artık böbreğinde taş olan biri varsa tedavi amaçlı kullanılabilir :) Şaka bir yana düzeleceği yok, işin garibi yazılımla enjetörden çözüyorlar gibi oluyor hatta performans artışı bile olduğunu sanıyorum ama 2 gün sonra eskiye dönüyor, bi ara chip tuning ile deneme yapmayı düşünüyorum birde kn filtre eşliğinde işe yaramazsa performans artışı ile daha memnun olurum gerçi gidişinden hoşnutum motoru için fordu değiştirmeye kıyamıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende aliskanliga vurdum artik. Mesela ışıklar hariç biyerde bekleme yaparken kapamazdim motoru artik kapiyorum.

Sakinan goze çop batar, her calistirmada 1 dakika bekledim kapatirkende ayni sekil aldigimdan beri, bu titreme oldu yinede artik calistir devam et modundayim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yapacak bir şey yok diyorum bende alay konusu oldu ama yolda uzaması susturuyor milleti :) ,

En son Volvo parçaları taktırmayı düşünüyorum S60 D2 powershift var babamda alt devirler daha canlı titreşim adına hiçbişey yok yakıtı 5.4 civarı konya İstanbul arası 150-180 arası düşmez ama yakıtı gayet iyi, Demek istediğim çok verimli bir motor ama ar-ge çalışmaları markadan markaya bu kadar farkediyor ve araçların fiyatlarına yansıyor.

Bi memlekette ata sözü derki;  Ne ka ekmek O ka Köfte :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende aliskanliga vurdum artik. Mesela ışıklar hariç biyerde bekleme yaparken kapamazdim motoru artik kapiyorum.

Sakinan goze çop batar, her calistirmada 1 dakika bekledim kapatirkende ayni sekil aldigimdan beri, bu titreme oldu yinede artik calistir devam et modundayim :)

Sabri, tüm kullanım verilerini sıfırlayıp dinamik tork kontrolünü kapatıp yarım saat/50km agresif kullanımdan sonra baktın mı durum ne diye? Şayet arabanın tüm tepkileri değişiyor o zaman.

En azından yazılımsal olup olmadığını kabaca anlamış olursun.

Yazılım, Volant, Enjektör, Sağ kulak ve şanzıman takozu. Başka ana etken gelmedi aklıma bu işe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sabri, tüm kullanım verilerini sıfırlayıp dinamik tork kontrolünü kapatıp yarım saat/50km agresif kullanımdan sonra baktın mı durum ne diye? Şayet arabanın tüm tepkileri değişiyor o zaman.

En azından yazılımsal olup olmadığını kabaca anlamış olursun.

Yazılım, Volant, Enjektör, Sağ kulak ve şanzıman takozu. Başka ana etken gelmedi aklıma bu işe.

Ilk defa sizden duydum. Denerim ama zarar gelmez.

Dinamik tork kapatilmiyor ama galiba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Traction control yaw işte anla :D

:D

Menude yokus kalkis destegi-hillhold, aktif sehirici guvenlik sistemi var bisey daha var ama hatirlayamadim Ben hepsini kapatip deneyeyim bakalim :)

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.