Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...

yükseklik ayarı için yaptığım kablolamayı yanlış ve eksik yapmışım.

xenon farı evde çalıştıramadık ama X paket ve X paketsiz araçta voltaj ölçtük aynı görünüyor. Kablolamayı düzelttiğimde çalışmasını bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yükseklik ayarı için yaptığım kablolamayı yanlış ve eksik yapmışım. xenon farı evde çalıştıramadık ama X paket ve X paketsiz araçta voltaj ölçtük aynı görünüyor. Kablolamayı düzelttiğimde çalışmasını bekliyoruz :)
Oooo yaaa keske deneseydim bugün :) Ama nasil yanlış yapmis olabilirsin ki? 13 ve 14 nolu pinleri ters mi taktin ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oooo yaaa keske deneseydim bugün :) Ama nasil yanlış yapmis olabilirsin ki? 13 ve 14 nolu pinleri ters mi taktin ?

sağda ve solda farklı işler yapmışım abi ne yapmışım bende anlamadım ama yanlış olduğunu görüp detaylı bakmadık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi arkadaş biraz keçi inatlı. İnatla anlamadı, herşeyi ölçtükten sonra haa dedi sonra sinirden kudurdu. Far input voltajları ve şekilleri birebir aynı yanlızca doğru pinlere çevirmek gerek.

sağda ve solda farklı işler yapmışım abi ne yapmışım bende anlamadım ama yanlış olduğunu görüp detaylı bakmadık.

Sol tarafta (+) (-) yanlış bağlamışsın, Sağ tarafta köprüyü hiç yapamamışsın.

yükseklik ayarı için yaptığım kablolamayı yanlış ve eksik yapmışım.

xenon farı evde çalıştıramadık ama X paket ve X paketsiz araçta voltaj ölçtük aynı görünüyor. Kablolamayı düzelttiğimde çalışmasını bekliyoruz :)

Şunuda bilgi olarak geçelim: Evde çalıştıramamızın neden 42a verecek güç kaynağımızın olmamasıydı.

Ne alaka diyenler için; far motor kontrol devresi ayrı voltaj alıyor fakat far yanmadan devreye girmiyor. Evde bir adet akümüz olaydı onuda yapardık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinize sağlık Servet.

Ozan iyice kafasına yatsın istiyor da ondandır inadı :)

İzmire gelince deneriz hepsini artık.

Benimde bir sorum olacak, diyot ısınan birşey mi? çünkü elektirk bandına sardım ben onu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinize sağlık Servet.

Ozan iyice kafasına yatsın istiyor da ondandır inadı :)

İzmire gelince deneriz hepsini artık.

Benimde bir sorum olacak, diyot ısınan birşey mi? çünkü elektirk bandına sardım ben onu :)

Adam soketi kablolar çıkmasın diye silikon banyasundan geçirmiş. Yoksa direk yapacaktık :)

Isınmayan devre elemanı yok abi. Nekadar ısınacağı ise üzerinden geçen voltaj ve akım değerlerinin elemanın kendi değerleri ile alakalı. Atıyorum bir devre elemanı üzerinden 3v 100ma geçmesi üzerine tasarlanmışken sıcaklığı +4C olabilir. Ama sen 200ma geçirirsen bu +6C olabilir. (Sayılar sallamasyon)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam soketi kablolar çıkmasın diye silikon banyasundan geçirmiş. Yoksa direk yapacaktık :)

Isınmayan devre elemanı yok abi. Nekadar ısınacağı ise üzerinden geçen voltaj ve akım değerlerinin elemanın kendi değerleri ile alakalı. Atıyorum bir devre elemanı üzerinden 3v 100ma geçmesi üzerine tasarlanmışken sıcaklığı +4C olabilir. Ama sen 200ma geçirirsen bu +6C olabilir. (Sayılar sallamasyon)

Sağlamcı işte adam :) 

Rölede 12v ile şase arasına ters yönde akım geçmesin diye diyot ekletti Ozan; işte o ısınırmı sence?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağlamcı işte adam :)

Rölede 12v ile şase arasına ters yönde akım geçmesin diye diyot ekletti Ozan; işte o ısınırmı sence?

Diyotun bir kodu varsa bakalım da geribeslemeyi nasıl önliyor diyotla Ozan merak ettim.

Bu da bir kıyıda bilgi olarak durmalı.

YGitvRk.png

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1N4007 Servet ben pek anlamıyorum yanlış birşeyde söylüyor olabilirim; Ozan biliyor doğrusunu. Ama benim araba daha önce kısa fardan röleye tetik almazken bu röle bağlantısı ile alıyor.

Eline sağlık; Mertol'de daha önce aynı şekilde hangi pin halogen ve bi-xenonda ne işe yaradığına dair bir tablo yapmıştı sağolsun.

Benim şimdi düşündüğüm 1 ve 3 ü 13-14 e nası taşıycaz o pinler yerinden çıkacak gibi değil :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1N4007 Servet ben pek anlamıyorum yanlış birşeyde söylüyor olabilirim; Ozan biliyor doğrusunu. Ama benim araba daha önce kısa fardan röleye tetik almazken bu röle bağlantısı ile alıyor.

Eline sağlık; Mertol'de daha önce aynı şekilde hangi pin halogen ve bi-xenonda ne işe yaradığına dair bir tablo yapmıştı sağolsun.

Benim şimdi düşündüğüm 1 ve 3 ü 13-14 e nası taşıycaz o pinler yerinden çıkacak gibi değil :(

Orjinal pinler yerinde dursun abi, kablosundan ek alarak drlye taktiğin gibi tak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal pinler yerinde dursun abi, kablosundan ek alarak drlye taktiğin gibi tak.

Ozancım ben yukarıda diyot ile ilgili yanlış birşey söylediysem kusura bakma.

Ben çarşamaba günü bir aksilik olmazsa hem bağlantıyı parklara geçireyim tekrar hemde bu yükseklik ayarına bakayım.

Dün hava kararınca geri dönmedim bağlantıdan artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.