Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

@Aydın Baran, abi Mertol abinin anlatımına göre normal kısa far kablosunu kesiyoruz. Sizde bu şekildemi yaptınız? sigortasını, rölesini vs iptal ederek hattı kapatmayı denediniz mi?

Birde sokete DRL için pin nasıl ekleniyor, nasıl birşey onlar? almayı unutmuşum zaten kabloda bitti :)

Arıza uyarısının kalkması Xenon'lar 35W olduğu sürece mümkün değil, ancak paralel direnç (mesela park lambası) takılırsa düzeliyor.

Işığın yandığında sesli uyarın oluyor fena mı?

Baran eski farları atma, şu anki uygulamaya göre muayeneye gittiğinde geçici olarak geri takılacak...

Cem abi, yukarıda yazdığım gibi Mertol abinin anlatımına göre orjinal kısa far tesisatı iptal ediliyor, bu durumda nereye direnç bağlayıp, uyarı kaldırılıyor? yani böyle olması için orjinal kısa tesisatından hem paralel direnç hemde xenonlar beslenmeli ancak anlatım böyle değil.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi, yukarıda yazdığım gibi Mertol abinin anlatımına göre orjinal kısa far tesisatı iptal ediliyor, bu durumda nereye direnç bağlayıp, uyarı kaldırılıyor? yani böyle olması için orjinal kısa tesisatından hem paralel direnç hemde xenonlar beslenmeli ancak anlatım böyle değil.

Mertol yönteminde parklardan kısa farlar röle ile tetikleniyor ve direnç falan bağlanmıyor, uyarı mesajı da alınıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi Mertol abinin anlatımına göre normal kısa far kablosunu kesiyoruz. Sizde bu şekildemi yaptınız? sigortasını, rölesini vs iptal ederek hattı kapatmayı denediniz mi? Birde sokete DRL için pin nasıl ekleniyor, nasıl birşey onlar?

Ozan aynen Mertol'ün anlattığı gibi yaptık. Hattı iptal etmeyi denemedik.

Pin için başka bir elektrik kablosunun ucunu söküp taktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Montajı kısmen tamamladım :) Kablom bittiği için DRL bağlantıları yok şuan onun dışında herşey çalışıyor, kablo ve pin alıp röleden bağlantısı yapılcak sadece.

Sağ far epey aşağıda gibi geldi belkide bana öyle geldi hava kararsın bir duvar bulup bakıcam.

Aydın abinin ilk mesajda yazdığı şase farklılığı benim farlardada vardı epey uğraştım. Aydın abi çok sağolsun telefondan yönlendirerek takmamı sağladı. Far soketinde normalde xenona giden şase pini eksik, far içinden başka bir şaseyle köprü yaparak sorunu çözdüm, Aydın abinin ustasıda aynı köprüyü soket üzerinde yapmış.

Şimdilik bu var, herşey bittiğinde detaylı foto eklerim:

IMG_0658_zps8682b7d3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

siyah zeminli gercekten cok hos duruyor nerden aldiniz acaba yaza dogru ben de dusunuyorum da...

Çakır otodan aldım ben ancak Ümit abi bi daha gelmeyebilir diyor montaj problemli oldugundan. Siyahlar kolay satılır dedim ama bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.