Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 İstanbul Autoshow'dan Honda'lar Ve Detayları

Önerilen Mesajlar

Honda niye yıllardır dizel motor kullanmadı meçhul, LPG'yi bile ekonomik seçenek olarak ileri sürdü bu yüzden...

Muhtemelen güçlü Japon Yeni nedeniyle maliyet yüksek ve ihracat sıkıntılı. Jazz üretimini Meksika^ya kaydırma planları vardı.

Ancak özellikle Hindistan gibi güçlü olduğu pazarlardaki talebe cevap vermek adına ve Avrupa ile uyum trenini kaçırmamak için sonuçta dizelin tanıtımı yaptılar.

Aslında çoğu kişi tasarıma takılmakla beraber futuristik çizgiler en azından değişik bir soluk getiriyor ve sıradanlıktan uzaklaştırıyor. Şaft tünelinin olmamasının katkısı ile iç mekan da oldukça geniş ve rahat sınıfına göre, yüksek bagaj kapağı bagaj hacminin de yeterli olacağının işaretini veriyor.

Yandan bakınca da çizgisi pek kötü değil. Bir tek ön panjurun altındaki gri parçayı revize etmek gerek, çirkin durmuş, sanki gövde rengi olsa daha iyi olacak.

İç mekandaki şifonyer kokpitten biraz uzaklaşma eğilimi olmuş, bu da iyi.

Malzeme kalitesi genelde iyi idi zaten.

Motor da en hafif 1,6 dizel ünitesi olma özelliğini taşıyor, tork ve güç de makul, tüketim ve emisyon da öyle.

Tabii dizel motoru sportif bir kasa yerine klasik sedanda lanse etseler daha çok iş yapardı ama bunun da alıcısı hazırdır bence.

honda_civic_hatch_1_6_earth_dreams_diesel_01-0917.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin abi yeni CR-V 2013 nisanda gelicekmiş fiyati ne olur bilmem ama guncel kasa 88den başliyor.

Birde anneme Kugayi gostermek icin fuara goturdum. Hondayla Ford ayni salondaydi Hondada kapi girisindeydi ilk ona girdik CR-Vyi gordu bindi cok begendi icini ne yalan soyliyim bende begendim cok genis ve cok rahatti alip uzun yola gidesim geldi :)

Sonra Kuganin pek bi sansi kalmadi haliyle o dar içiyle. Tabi para meselesi babam bir butçe açiklasada ona gore araba baksak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda Civic HB 1.6 Dizel Teknik verilerini aktarıyorum.

Silindir Hacmi: 1597 cc

Maksimum Güç: 88 kW 120 Ps - 4000 rpm

Maksimum Tork: 300 Nm - 2000 rpm

Aktarma: 6 ileri Manuel

Tüketim: (100km'de)

Şehiriçi: 4.0 lt

Ş.ler arası: 3.3 lt

CO2: 94 gr

Hızlanma

0-100 km/h: 10.5 sn

Son Hız: 207.6 km/h

Ek olarak 16'' ile aracın ortalama ağırlığı: 1487 kg

Not: Start&Stop var.

Örnek Focus 1.6 Tdci s&s ile 5.1 - 3.7 - 4.2'lik tüketim'e sahip. Honda bunları tutturursa süper yapmış olur :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu 1.6 motor accord da olsa passatın tahtı baya sarsılırdı...Değerler çok iyi.

Otomatik Şanzuman olmadan D sınıfında iş yapamaz kimse, passat 1.6 tdi ile vole vurmuyor bilirsin.. Yani koysa birşey ifade etmez..BENCE tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Dizel lansmanı yapılmış. 

Yeni Honda Civic Hatchback’in 1.6 litrelik dizel motoru 4000 d/d’de 120 HP güç, 2000 d/d’de 300 Nm tork üretiyor. 6 ileri oranlı manuel şanzımanlı otomobil, fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanmasını 10.5 saniyede tamamlarken, maksimum 207 km/s’ye ulaşıyor. 1.6 dizel motorlu Civic’in yakıt tüketim değerleri ise Comfort donanım seviyesinde şehiriçinde 4.0 lt/100 km, şehirdışında 3.3 lt/100 km, ortalamada ise 3.6 lt/100 km olarak açıklanıyor. 3.3 lt/100 km’lik değer kompakt hatchback sınıfı için çok başarılı bir değer ve sınıfının en düşük yakıt tüketim değerlerinden. Sport donanım seviyesinde ise tüketim değerleri sırayla 4.1 lt/100 km, 3.5 lt/100 km ve 3.7 lt/100 km olarak belirtiliyor. Dizel motor sedan karoserde bulunmuyor.

Yeni Honda Civic 1.6 i-DTEC, 120 HP’lik motoru, performansı, vites geçişleri ve tüketim iddiası ile öne çıkan bir seçenek. Comfort donanım seviyesinde 61.000 TL’lik, Sport donanım seviyesi ise 64.000 TL’lik satış fiyatına sahip

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hondaseverler nihayet dizel seçeneğine de kavuştular, ve motor verileri kağıt üzerinde başarılı görünüyor.

Fiyat çok rekabetçi değil, ama sınıf standardı bu düzeylere yükselme eğiliminde maalesef.

Ben HB Civic'i tasarım olarak sıra dışı bir ilginçlikte bulmakla beraber sahip olma isteği hissetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Civic, yakın geçmişte bir yerlerde bir kırılma yaşadı; arabalar Blade Runner'dan fırlamış gibi; gittikçe de yabancılaşıyor...

On küsür yıl önce, patronda bir civic vardı; model eskiydi; 90 bir şey; arabada sallanmayan, ses getirmeyen, bozuk-kırık olmayan yer yoktu ama motor-şanzıman-yürüyen aksam taş gibiydi; garip bir bileşim...

Bu görünüşü dizel de kurtarmaz bence  :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

honda crv ye gelecek, fiyatına bağlı olarak çok da iş yapar herhalde....

Hondaseverler nihayet dizel seçeneğine de kavuştular, ve motor verileri kağıt üzerinde başarılı görünüyor.

Fiyat çok rekabetçi değil, ama sınıf standardı bu düzeylere yükselme eğiliminde maalesef.

Ben HB Civic'i tasarım olarak sıra dışı bir ilginçlikte bulmakla beraber sahip olma isteği hissetmiyorum...

ben olsam o fiyata 1.6 dci tercihim olur, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.